Ako pochytať kuriatka? SÚRNE

ehja129
5. júl 2019

Ahojte! Ako som už v nejakej debate spomínala môj starý otec má menšiu farmičku.. Tento rok.. bude to už asi 2 týždne minimálne, čo mu zmizla sliepka. Myslel si, že preletela k susedom (čo majú zanedbanú záhradu) a niečo sa jej v tej tráve stalo. Po čase ale zistil, že sliepka sa iba zahniezdila za kurníkom a zrazu mu po dvore behalo 8 kuriatok. Bohužial už ich je iba 5 z dôvodu, že proste mali smolu a pochytal ich nejaky dravec, alebo sa zatúlali k vyššie spomínaným susedom. Snažili sme sa ich pochytať, lebo vždy sme o kvočkách vedeli, lebo vždy hniezdili v bývalej kralikárni, ktorá bola vždy pripravená a keď sa malé vyliahli, dali sme ich do debničky a starali sa o ne zvlášť a to nielen preto, aby sa im nič nestalo, ale aj preto, že z kvočky sa väčsinou vykľula tzv. krkavčia matka, ktorá o svoje mladé nijako nejavila záujem...
No, ale späť k téme! Keďže táto hniezdila za kurníkom, nemohli spraviť nič také ako zavrieť kralikáreň a dočasne ich oddeliť od matky. Malé tam stále behajú a starý otec nemá šancu ich pochytať. Aj my s malou sme to už skúšali, ale nepodarilo sa. Nemáte niekto s týmto skúsenosť? Dajú sa nejako pochytať, alebo ich máme odovzdať osudu?

lucka12399
5. júl 2019

@ehja129 my sme si kupili kuriatka .. a zo zaciatku utekali staaaale .. pochytat ich bol velky problem lebo su malinke a rychle a bala som sa aby som ich nezastupla😀 no postupne sme ich pochytali.. chytali sme ich viacerí.. no a potom sme urobili taku ohradku fakt malicku, z vrchu mala sietku a tam boli kym nevyrastli.. samozrejme na noc sme ich dali dovnutra aby ich nieco nechytilo.. je dobre mat nejaky klacik a nahnat ich niekde do kutika kde ich potom pozbieras 🙂 teraz uz su velke a behaju vo velkej ohrade ale ked boli male davali zabrat😀
no ale zo zaciatku ked boli malicke, som sa s nimi maznala a tak .. samozrejme nevravim ze to mate robit chapem ze kazdy na to nema cas 😀 ale teraz su strasne kamaratske a pocuvaju pomalu na slovo .. bola som taka ich nahradna matka 😂

0silvia0
5. júl 2019

@ehja129 prečo ste nenalakali kvocku na nejaké jedlo? Véd by prišla aj s kuriatkami za jedlom, nie? Ci som to nepochopila? Nechápem oddelovanie kuriatkok od kvocky, ved kuriatka sa držia vždy pri mame...

lucka12399
5. júl 2019

@0silvia0 pise ze kvocka nema zaujem.. susedia to tak mali tiez a nenarobili s tym nic .. kvocka ich absolutne odmietala a dokonca im zle robila

0silvia0
5. júl 2019

@lucka12399 nepíše o tejto konkrétnej že nemá záujem, píše ze tuto konkrétnu oddelili od kuriatkok. O krkavcich matkach pise v minulosti, že sliepky boli väčšinou krkavcie matky, preto ich dávali do debnicky a starali sa o ne zvlast😉

0silvia0
5. júl 2019

@ehja129 neviem akú máte králikaren a ako to u vás vyzerá, ale kuriatka sa navečer ukladajú spat na spánok a bývajú pokope. Tak ja osobne by som vyckala kým zaspia a potom ich skúsila pochytať. A ich mama je kde? Nevolá ich? Poprípade od chyťte kvocku a supnete ju ku kuriatkam, ona si s nimi poradí.
Ale pravdupovediac aj tak celkom nechápem čo vlastne riesite☺️

ehja129
autor
5. júl 2019

@0silvia0 Kuriatka hej, ale kvočka na nich serie resp. ich odháňa

ehja129
autor
5. júl 2019

@0silvia0 Kvocka ich nechce

ehja129
autor
5. júl 2019

@ehja129 Update. Uz sú iba 2. Rano pri gypušťani sliepok vraj videl iba 2

0silvia0
5. júl 2019

@ehja129 bože 5x som si ten úvodný príspevok prečítala a vôbec som z toho nepochopila že na nich serie, hoci ostatní to pochopili, už si pripadám ako debil🥴
Keby si to napísala polopatisticky, ze kvocka na nich serie, bolo by to fajn. Skôr si písala o tom, ako ste to robili doteraz...
Ak už zostali len dve, skúste ich od chytiť podvečer, alebo ich chytajte viacerí s nejakým sitom, debnickou... zazente do kúta a polapajte.

0silvia0
5. júl 2019

@lucka12399 áno mala si pravdu, ja som to nepochopila, píšem, že si pripadám už ako debil😬

lucka12399
5. júl 2019

@0silvia0 nic sa nerobi v pohode 😀 ja by som tiez nejakym sitom skusila chytit .. 2 uz nebudu take hrozne .. trocha si zabehate asi to hej ale aspon budete mat kuriatka 😀

cickamon
5. júl 2019

no my ako deti ked sme chceli chytit kuriatko, ci morca, kralika ci ine zvieratko male fungovalo zahnat do kuta a sietka nejaka na ryby ci motyle (taka na dlhej palici)...ked nebol vonku kutik pevny tak sme si vyrobili z kartonu ale aj tak sme stale zhanali jedno zvieratko aspon traja aby sme ho dostali kam chceme 😀