Ako odstrániť škvrny na farebnej textílii?

Zdravim vas, mazelovi som v pracke zafarbila jeho oblubenu koselu - dala som ju prat s farebnym pradlom, ale napriek tomu na nej zostali skvrny pravdepodobne z nejakej tmavsej textilie, ktora pustila farbu. Prosim poradte mi, ako odstranit tieto skvrny? viem, ze existuje prasok na odstranenie omylom zafarbenej bielej textilie, ale ja mam problem, ze sa mi zafarbila uz farebna textilia. bojim sa dat tento prasok, aby neposobila ako savo a nezostala z tejto kosela svetlozlta 🙂 vid foto. dakujem za vsetky rady.

ichbinich
2. dec 2013

@kristina_modrykonik:
Tvoje obavy ohladom toho prasku su opravnene... Ja som si tiez tak potom na nijako-sivo odfarbila povodne ruzovy sveter :-/
Konktretnu radu bohuzial neviem, mozno skusit pridat tie papieriky, co maju zachytavat farbu, ktore textilie pustaju. Aj ked je uz mozno neskoro, nevedno, ci ta "nova" farba pri prani z tej kosele predsa len zase nevyjde. A potom to zachytia dufam tie take papieriky. Ale to iba hadam, neskusala som to. Vyskusala som raz ten prasok na dofarbenie a dopadlo to zle, tak som ta chcela varovat... Na biele to urcite funguje dobre, ale nie na farebne textilie.

kristina_modrykonik
autor
2. dec 2013

dakujem 🙂 ved to, aj ja som kupila v DM odfarbovac textilii, ale tiez mam pocit, ze to funguje iba na omylom bielu zafarbenu textiliu. tak nechcem riskovat 🙂 a prosim, kde sa daju kupit tie papieriky, co zachytavaju farbu? kamaratka mi hovorila, ze ich kupuje v rakusku, daju sa kupit aj v Bratislave? ja som az teraz prvykrat o nich pocula 🙂

darina1952
2. dec 2013

Ahoj, ja by som na tvojom mieste skúsila na tie tmavé škvrny naliať neriedený klasický tekutý Vanish. Nechaj ho pôsobiť cca 20min a potom košeľu vyper osobitne v práčke na nejakom krátkom programe na 40stC...
Tie papieriky sa dávajú pri praní no bubna a vtedy majú zachytiť uvoľnené farbivo z textílií...neviem či ti už na zafarbenú košeľu ešte pomôžu ☹

ichbinich
2. dec 2013

@kristina_modrykonik:
Tie papieriky by mali mat aj na Slovenksu... Skus pozriet v drogerii niekde v blizkosti odstranovacov skvrn.
Ja som mala iny odfarbovac, ale ako som pisala, dobre to nedopadlo... ☹
Skus aj, co ti pise @darina1952, ze namocit do vanishu. Ale ten co je aj nafarebne pradlo, teda v cisto ruzovom baleni.

kristina_modrykonik
autor
2. dec 2013

Dakujem 🙂 vyskusam aj ten vanish

kristina_modrykonik
autor
2. dec 2013

mala som doma Ariel - odstranovac skvrn a vypralo sa to! dakujem za tip 🙂