Ako odstrániť pach zo športového oblečenia?

salome123
7. sep 2020

Baby poraďte.... sportujem, cca polhodinu denne. po sporte si spotene tricko a podprsenku umyjem v cistej vode, potom vo vode s avivazou a potom preplachnem v cistej vode a dam ususit. Avsak ked si to potom znovu obleciem, tak citim, ze to oblecenie nie je uplne fresh... existuje nejaky pripravok co pri rucnom prani vytaha pachy? aj ked som to oblecenie dala do pracky na 30min, 40C, tak aj tak som mala pocit, ze to nie je ono. vdaka.

erickatt
7. sep 2020

@salome123 dať to vody trošku gél na pranie na športove oblečenie. A bez aviváže

ckatka
7. sep 2020

Ja to dávam na športový program v práčke. Používam DM práci gél na športové oblečenie a niekedy prilejem dezinfekcny prostriedok na pranie tiež z DM.

miskaradko
7. sep 2020

@salome123 ano perwol na sportovu bielizen. Sportova bielizen nakolko obshaju elastan a umele vlakna sa neperie v obycajnom prasku a hlavne nie avivaz!!!

barb06
7. sep 2020

aj ja používam perwoll sport

panelacikova
7. sep 2020

@salome123 muž to perie v tekutých práškoch vhodných na športové oblečenie bez aviváže a na programe 15 minút na 40-tke. a vonia to nádherne... ak máš toho oblečenia do zásoby, tak si nazbieraj za 2-3 dni a potom hoď na 15 minút do práčky. ja nech robím čo robím, v rukách nikdy tak dobre nevyperiem, ako práčka. ak nerátam škvrny, samozrejme...

abdn16
7. sep 2020

na to musíš používat agresivnejsie gely pre sportove oblecenie. Ja pouzivam ecozone, ten zarucene odstrani zapach.

ibrunova
7. sep 2020

Gél alebo hocijaký prášok na pranie, aviváž nie je na pranie, a na športové oblečenie sa nemá vôbec používať, lebo potom je funkčné prádlo vlastne nefunkčné.

salome123
autor
7. sep 2020

Dakujem kočky za rady 🙂

jankapepe
7. sep 2020

@salome123 aviváž? Tu nesmieš na takéto látky používať.
Veď normálne hod do práčky na ,, športové,, ak nemáš taký program tak nájdi iný raz za čas treba aj dlhšie ako 30 minút.