Ako odstrániť kosticu z podprsenky z práčky?

maggie2
13. júl 2010

Ahojte. Ja viem. Podprsenky s kosticami sa perú buď v ruke alebo v práčke v ochrannom vrecúšku. Ale. Pri praní plaviek som opomenula že i tento horný diel má kostice. A čo čert nechcel práve jedna kostica v hornom dieli plaviek uvoľnila zo švov a zapadla pri praní cez otvory v bubne kdesi v práčke. Nič nebolo počuť, žiadne zvuky, škrabot ani nič podobné, preto som to zistila až pri vešaní bielizne. Otázka znie: má niekto skúsenosti ako by sa dalo k tejto kostici dostať? (Nevidno ju, pri otáčaní bubna ju ani nepočuť). Potrebujem prať ďalej ale bojím sa pustiť práčku, keď tá kostica tam niekde vnútri je zachytená. Treba zavolať opravára, alebo máte skúsenosti, že to dokáže aj manuálne zručný manžel, keď príde z práce? (Ide o zn. Bosch Maxx 7 s otváraním vpredu, display digitálny) ďakujem vopred za rady a názory

whiterose
13. júl 2010

mne sa to raz stalo, ale kedze kostica sa nijako neprejavovala, neriesila som to. Ale mala som starsiu pracku, takze ma to az tak netrapilo. Kostica sa proste stratila a nebolo jej. A pralo sa dalej ;)

yanni
13. júl 2010

Mne sa to tiez stalo aj mojej mame. Ja mam electrolux, tiez plnenie z predu, digidisplay-ale to je asi jedno aka pracka. Mne vysla sama, len raz som ju mala medzi pradlom ked som ho uz vyprate vyberala. Ale trvalo to dlho. Aj zo zaciatku skrabotalo, som sa tiez bala, lebo pracka bola vtedy este nova. Po case skrabot prestal, tak som to uz neriesila.

Mame vysla cez filter. Tiez ma boschku ako ty.

diddi
13. júl 2010

skus sa pohrat s bubnom,otacaj zo strany na stranu...niekde ju zapocujes...alebo ak sa ti da,nahni pracku k sebe,kostica sa pohne

zuzana76
13. júl 2010

My sme volali opravara, stalo sa mi to tusim, ked sme mali uplne novu pracku a bala som sa tiez prat, ale nasa kostica aj vydavala zvuky, teda ja som hned ako sa pralo zistila, ze nieco nie je v poriadku, ale opravar prisiel dost rychlo, tusim na druhy den a kosticu pekne vybral.

daduska2009
2. jún 2014

no tak toto je tema ako usita pre mna tiez ked som prala plavky minuly rok vo vrchnom diele tiez boli kostice a dala som ich prat normalne s ostatnymi vecami az pri zmychani som zapocula velky buchot skrabot tak som zastavila pracku bolo to pri konci,povytahovala som pradlo a nic som nezistila a tak som pustila pracku dalej potom uz isla ticho no pri zmychani poslednom sa zacala valit z pracky voda a to uz som vedela ze je zle zavolali zme opravara ved bola este v zaruke no ten len skonstatoval ze je tam prerazena vava na bubni tak nam dal ponuku ze bud sa na to pozrie ci by sa to nedalo zalepit akymsi specialnym lepidlom alebo objedna nove vnutro pracky co by stalo viac ako nasa pracka celatakze s mm sme to potom doma zalepili pan opravar nam poradil ake lepidlo pouzit a pracka bezi dalej no podprsenky s kosticami zasadne od vtedy periem v rukach 🙂