Ako odstránim červené víno z bielych šiat?

modrakobyla007
16. máj 2021

Caute, mam biele saty, este minuly rok obliate cervenym vinom. Najprv som ich vymacala v bielom vine, potom sol, citron, soda... neviem co vsetko... aj som ich vyprala normalne v pracke... stale je tam taky hnedoruzovy flak... co este mam vyskusat? Savo? Kedze su biele.. neostane to ale taka ina biela?

zuzicka256
16. máj 2021

@modrakobyla007 och no po tomto "naklade" co si im nasledne dopriala a nechala stat tak dlho ich uz asi do kopy nedas. Urgentne mi na flaky zaberie zlcove mydlo ale to hned po nejakej "nehode" a dam potom prat a vzdy mi vsetko pusti. Ale po takej dobe uz asi nic. Mozno este skus cistiaren... 🙏

modrakobyla007
autor
16. máj 2021

@zuzicka256 no, vtedy som to riesila hned a ked to nevyslo ani tym poslednym pranim, dala som ich nabok a az teraz som ich znovuobjavila :D

zuzicka256
16. máj 2021

@modrakobyla007 tak skus veru este tu cistiaren a uvidis 😁 daj potom vediet 🤞

janage
17. máj 2021

Mne na všetky fľaky farebné s ovocnou zložkou ale za čerstva zaberá namočiť na pol hodinu do mlieka, preplácať v čistej vode a vyprať normálne. Zišli aj čučoriedky napr.
Ale na zaschnutu neviem. Co tak na miesto škvrny dať niečo pekné namaľovať?

ivka21
17. máj 2021

Skus poliať bielym vínom mne tak zišlo dokonca z ružových bez poškodenia. Alebo dobrý odstraňovač skvrn keďže sú biele kľudne by som dala aj odstraňovač škvŕn.

modrakobyla007
autor
17. máj 2021

@ivka21 hej na cerstve skvrny funguje biele vino, to som skusala hned ale uz teraz to moc nejde na zachnutom

denisa098
17. máj 2021

@modrakobyla007 ariel gél na biele, namoč ich do neho, škoda že si to neurobila hneď.