Ako odplienkovať 3-ročného?

stefaniamikova11
17. jan 2020

Mamičky poprosím o rady ako ste naučili drobcov odplienkovat náš ma 3 roky a stále nič
Na zachod ide ale nevykakame sa dame plienku a as vtedy dakujem

rinsh
17. jan 2020

Bol to boj, ale vyplatilo sa. Zo začiatku nechcela sadnúť ani nápad tak sme jej ho nechali na hranie (nech sa zoznámi) potom som sa jej pýtala aj každých 15 minút či nechce sadnúť na nočník, kým si nezvykla na čo sa používa. V lete, keď bolo teplo tak som ju nechala po byte behať dole bez, a stále sa pýtala, niekedy dala sadnúť či náhodou. Potom si už sama začala sadať a už mi len oznámila mami čurkala/kakala som. A keď sme to skúšali bez plienky vonku, tak sa nám asi len 2 nehody stali, ale po septembri už aj spinká bez plienky.

stefaniamikova11
autor
17. jan 2020

@rinsh. No to zavidim aj my chceme lebo v sektembri do skolky ale nedari sa

rinsh
17. jan 2020

@stefaniamikova11 Do septembra je ešte čas. Stačí len skúšať, nechať ho posedieť na tom nočníku. Ako každé dieťa je iné, nedá sa to presne nadiktovať. Ale hlavne to nevzdať. Môžeš ho skúsiť nechať bez plienky doma a len na spánok mu ju dať. Si myslím, že tak dlho v sebe kaku neudrží 😁

sisulia
17. jan 2020

Na internete mas asi milion navodov a vo vacsine pripadov ich aj milion vyskusas kym zistis, ktory z nich plati na tvoje dieta :D Drzim palce

mogaa
17. jan 2020

@stefaniamikova11 hlavne to nesil, do septembra je ešte 8mesiacoc, to dá....stačí ak bude teplejšie a hneď chodiť bez plienky, v lete dať kludne malého vykakať aj vonku ked to na neho príde

kikanik
17. jan 2020

Moj syn sa to naucil konecne vcera 🙂 Tiez ma skoro 3 roky. Dovtedy ani za svet sadnut na nocnik a na zachod uz vobec nie. Skusala som aj uplatky, lentilky. Nic nepomohlo. Tak som mu raz rano vytiahla jeho detske slipy a povedala som mu, ze plienocky uz nebudeme davat, ze ziadne deticky, uz plienky nenosia. Rano si vybral slipy, ktore chcel on (vacsinou s jeho oblubenym obrazkom). Na nocnik si ale nesadol a vzdy sa pocikal do gati aj ked som sa ho kazdu pol hodinu pytala, ci ide cikat. Vzdy povedal nie. Ale ked sa pocikal, tak som ho posadila na nocnik, ze sa to robi tam a nechala som ho tam asi minutu takeho pocikaneho. No a vcera rano uz povedal sam, ze cikiii tak som ho utekala dat na nocnik. Odvtedy sa uz do gati nepocikal. Treba len vydrzat. Trvalo to skoro tyzden kym to pochopil. A strasne ho bavi, ze si moze vybrat slipy, ktore och chce. Ja mu ich porozkladam a vybera si. Plienku uz nechce. A tiez ho bavi, ze ked sa vycika, tak moze so mnou vyliat nocnik a splachnut. Drzim palce, nech sa vam to podari. My sme mali kazdy den 6-8 teplakov pocikanych ale nakoniec to zvladol.

stefaniamikova11
autor
17. jan 2020

Dakujem vam

veronk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz