Ako odplašiť pavúka?

t_nerpas
1. okt 2021

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či nemáte nejaký overený spôsob ako odohnať pavúky na niekoľko metrov. Keďže som arachnofobik a pavúkov absolútne nezvládam, potrebujem zistiť ako ich odohnať. Čítal som už o levanduli alebo o mäte, ale chcem si to tu na fóre overiť. Ďakujem.
Prajem príjemný pekný deň

liusa82
1. okt 2021

Toto by aj mňa zaujimalo.Tiež sa bojim pavukov.Plus teraz na jeseň sa k nám dovnutra pchaju bzdochy toho sa tiež riadne bojim skoro každý deň v izbe nejaku nájdem.Nechápem už odkial to chodi ked máme aj sieťky

tncka
1. okt 2021

@liusa82 tie 🐖🐖 nejak prelezu aj popod sietky,nechapem ako ale sj u nas najdem a to mam sietky fakt vsade

syslik81
1. okt 2021

kazdy rok na jesen pouzivam sprej na macacie blchy Indorex . perfektne funguje aj na pavukz

vanda323
1. okt 2021

@liusa82 Do kelu bzdocha to čo je za zvira

mabenn
1. okt 2021

sprej

77daniela77
1. okt 2021

Aj lak na vlasy je v taky cas dobry ak nemam nic ine po ruke.....

liusa82
1. okt 2021

@vanda323 toto je bzdocha🙂

liusa82
1. okt 2021

@tncka ani ja tomu nechápem.Minule som ju našla na klučke na dverách od izby ked som vstávala taká rozospatá no skoro som sa dototo😀 hned som bola prebratá

avalora
1. okt 2021

@t_nerpas na starom dome kde sa nebyva som vyradila tie osviezovace vzduchu co su brise sense, odkedy su tam a tie naplne vonaju, ony su na automatiku, vsetky pavuky zmizli. Ci z vone, ci im vadi ten hlud pravidelny, aerosol... Skuste 😄

aylinn
1. okt 2021

@liusa82 fuuuuuuj s týmto dnes maly dobehol zamnou do kuchyne držal to medzi tými malými prstikmi dvoma predtým jedol čučoriedkovú bublaninu , ja že ma čučoriedku v ruke a pozrem bližšie a hýbalo to rukami nohami.
Ja fobia z hmyzu, krvi by si sa mi nedorezala, začala som vrieskať 😃 teraz vysvetli 15 mesačnému aby to pustil nech to zašlapnem, tak som začala utekať prednim a našťastie to pustil a rozbehol sa zamnou😃😃 no komedia akože, keď ma niekto sledoval z okna tak mal o zábavu postarané

avalora
1. okt 2021

@t_nerpas *oprava hluk alebo aerosol

michalka4193
1. okt 2021

@aylinn pozor bzocha vie byť nebezpečná lebo púšťa jed zo seba a keď sa zabije smrdi

vanda323
1. okt 2021

@liusa82 Aaaaaaa pomoc moje nervy

aylinn
1. okt 2021

@michalka4193 fuha to vážne? To som nevedela. Ani som nevedela čo to je za chrobáka. Ďakujem za info🙏🏼

liusa82
1. okt 2021

@aylinn Ja som to tiež volakedy chytala ked som bola decko.Vôbec som sa hmyzu nebála žiadneho neviem čo sa to somnou porobilo lenže ono to aj riadne smrdi plus to lieta🙂 Ono jak je už vonku chladnejše hlavne večer tak sa pchajú do tepla

77daniela77
1. okt 2021

@aylinn 😂

aylinn
1. okt 2021

@liusa82 no opúšťam tuto diskusiu lebo ma začína svrbieť telo 😃😃

motylikova
1. okt 2021

Prepáčte, len sa náhodne zapojím do debaty: bzdocha nie je pre človeka jedovatá. Len pre drobný hmyz. Zápach je spôsobený výlučkom pachových žliaz, ktoré majú odstrašujúcu funkciu.
Zn. Nemám rada zbytočné démonizovanie živočíchov 🙂

jaja20
1. okt 2021
jeliz59
1. okt 2021

Biolit....veeeeela biolitu len keď sú v miestnosti napríklad spiace deti tak to nejde no....
Ja mám sietky aj do elektriky že odpudzovac pavúkov sieťky mám všade komplet balkón okna v každej miestností a aj tie elektro odpudzovac mám v každej izbe aj kupelni a aj tak....ja mám mŕtvicu z nich....naposledy som v šoku jedného pristúpila slapkami ale srdce ešte hodinu mi bilo na dranc...😱😱😱😱

michalka4193
2. okt 2021

@motylikova áno ale je veľa druhov bzoch a zase nikdy človek nevie ako môže zareagovať a hlavne dieťa

michmich
2. okt 2021

@t_nerpas v levanduli mal pavucinu jeden hnusny zeleny pavuk tak asi ich neodradza ani ta levanduľa. Ja pouzivam Biolit. Proste to na nich streknem a smrdi mi potom cela izba od toho. Nenasla som sposob ako sa ich inak zbavit. 🙈

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
motylikova
2. okt 2021

@michalka4193 áno, ja som myslela bzdochy celkovo. Slovo bzdocha označuje celú skupinu živočíchov.
Niektoré druhy bzdochy sú napríklad aj užitočné, živia sa voškami a molicami, využívajú sa aj v skleníkoch. Niektoré zasa záhrade škodia.
V každom prípade neviem o nijakom druhu, ktorý by bol reálne nebezpečný pre človeka. Aj tie "jedovaté" dokážu ublížiť maximálne živočíchovi do veľkosti mláďatka myši, väčšina len malým bezstavovcom.
Sú človeku nepríjemné, lebo zapáchajú, no sú súčasťou prírody a veta, že môžu byť pre človeka nebezpečné, je dezinformáciou.
Potom sa stáva, že ľudia ich bezhlavo zabíjajú vonku a ani nerozlišujú, či ide o druh, ktorý by im v záhrade pomohol a náhradil chemický postrek.
Inak, len kvôli objasneniu môjho príspevku - nejde mi o to presvedčiť o niečom Teba, nechcela som sa púšťať do diskusie, možno niekomu inému pomôže aj iný pohľad na vec, keď bude doma riešiť bzdochy a nájde túto diskusiu 🙂
Pekný deň!

michalka4193
2. okt 2021

@motylikova vo veľa mestách robia postreky tak ako aj proti komárom... A nie len tak