Ako očistiť pripečenú teflónovú palacinkovú panvicu?

sidon
6. máj 2012

Ako očistiť pripečenú teflónovú palacinkovú panvicu? Klasicky také tie mastné staršie pripečené časti, z boku a zo spodu panvice, keď stečie olej a potom sa pripáli na povrchu? Mate niekto dobrý prípravok, postup prípadne nejaký domáci výmysel??? Poraďte 🙂

nibiru
6. máj 2012

@sidon zvonku ju bezne drhnem drotenkou a kremovym praško majskor ju necham odmocit v horucej vode teraz som kupila v lidl taky sprej na trubu a pripaleniny nastriekam necham posobit a potom drhnem kremovym praškom. mam tefal s indikatorom z vonku to nevadi len zvnutra nesmies drotenkou.

sidon
autor
6. máj 2012

@nibiru no a co je to konkretne za sprej z Lidlu, berie to dobre pripaleniny? Ja mam ten olej pripaleny aj vnutri trosku na hornom okraji palacinkarne, tam je teflon. Viem, ze nemozem nan drotenkou , ale tiez ma zaujima,ci ten teflon nezreaguje s nejakou chemikaliou, ked to na to nastriekam. Nechem tam len tak nieco streknut a zlezie cely teflonovy povrch... 🙂

nibiru
6. máj 2012

@sidon w5 na truby nieje to ako profesionalna kyselina tak ale trubu aj panvice mi to ako tak ocistilo v robote sme mali uzasnu vec 1 zotretim vsetko zislo ale to sa nepredava v obchodoch ja ho dovnutra nestriekam len na zvonku nehaj celu noc vymočit v horucej vode s jarov vnutro by malo povolit a hubkou pomali zošuchat a ten horny okraj opatrne drhnem tiež drotenkou ale stym sa hrajkam 🙂

vulka
6. máj 2012

V drogérii som kúpila DIX profesional. Výsledok ma veľmi milo prekvapil.