Ako ochrániť dieťa, aby nepadlo do jazierka na záhrade?

stradivariuska
1. mar 2015

Kočky čo máte na záhrade jazierko , my máme pomerne dosť veľké jazierko na záhrade a teraz najar už bude malý behať po záhrade. AKo ste riešili zabezpečenie jazierka aby ste ochránili dieťa?

hypnobirthing_mama
1. mar 2015

my sme ho cele prekryli kovovou mrezou s vacsimi okami (cca 10x10 cm)

sue
1. mar 2015

Osvedcilo sa nam nezabezpecovat nebezpecenstva nijak - proste mat dieta stale nadohlad,ale nechat ho nech samo objavuje a pri tom mu vekovo primerane vysvetovat - veci, ktore su zakryte,zamknute,zakazane najviac pritahuju zvedavost - ak su dostupne a dieta "moze vyskusat" tak nech pod dohladom vyskusa a nebude ho lakat skusat bez dozoru...

janickacrazy
2. mar 2015

@stradivariuska Pokial je ešte malý, môžete si jazierko oplotiť, aspon dočasne, aby si nemusela stále za ním behať. Ja som bola len na týžden na návšteve kde mali jazierko, ked moj syn mal 2 roky a bolo to dosť únavné stále dávať nanho pozor, aby tam nespadol. Ked sme boli vnútri, zamykali sme dvere, aby nemohol von vybehnúť.

horana
2. mar 2015

Tak 2 r dieta ma byt pod dozorom. Inak nechat ho pripadne aj raz spadnut a druhy krat uz nespadne 😉 . Vacsina deti nespadne ani ten raz, hlavne ked s nimi chodime na prechadzyk do prirody, k jazeru, potoku, uz to pozna...

kiki68
2. mar 2015

my sme mali jazierko doma a nikdy som tam nespadla 🙂 navyse okolo boli kricky a kosatce, takze sa dalo ist uplne blizko iba z jednej strany. Ja som videla ako tam spadla macka, hned sa odtial vyhrabala, takze som to neskusala vobec 😀

tenerifka
2. mar 2015

@kiki68 Ty si bola dievca, zakladatelka ma chalana...viem, ze to nie je vseobecne pravidlo, ale chalanovi to proste nevysvetlis, aj ked bude mat 20 rokov, nebude mat pred nebezpecenstvom respekt...

@stradivariuska neviem, kolko rokov ma maly, ale v prvom rade (ak uz ma na to vek) by som ho naucila plavat, a povedala by som mu, aby sa tam nepriblizoval, lebo je tam spinava h....vienkova voda a ze ho tam moze nieco kusnut.....vsetko zavisi od veku, ak je velmi maly, jednoducho nespustat z oci alebo investovat do oplotenia

prasiatko30
2. mar 2015

Ja by som to jednoznacne oplotila a aj napriek oploteniu mala oci na stopkach

kiki68
2. mar 2015

@tenerifka no ja som asi take dievca, ze od 7 rokov robila bojove umenia a barbie boli iba na medicinske pokusy 😀 teda respekt pred nebezpecenstvom nemam, mozno mam viac rozumu, toto vse.

so spinavou vodou by u mna nikto nepochodil,ja som ako decko milovala pozorovat tam tie chrobaky a mali sme v nom aj ryby. Ja mam proste od dievcata furt daleko 😀

Tiez zalezi ake je to jazierko hlboke,to co sme mali my doma bolo plytke. Keby je hlbsie,tak jasne,ze uz nieco spravit nejake oplotenie toho. A nemusi to byt hned plot, da sa okolo toho nasadit napr. nejaky zivy plot, cez ktory by nesiel.