Ako niekoho spraviť šťastným?

2. dec 2022

Ako niekoho spraviť šťastným? Dnes som sa tak zamyslela nad touto otázkou, či vobec budem schopná niekoho urobiť šťastným. Ako robíte šťastných ľudí vy okolo seba? Myslim hlavne partnerov

lindusss2016
2. dec 2022

Tak, ze sa ho nebudes snazit pretvorit na svoj obraz, ale nechas ho byt samym sebou, das mu slobodu a budes ho lubit takeho, aky je, nie takeho, akeho by si ho chcela mat.

galganka
2. dec 2022

Kúpim mu horalku. Napr. 🤷‍♀️ ...alebo dnes vrecko pečených gaštanov...

ckocka
2. dec 2022

Možem niekomu spríjemniť život, ale ťažko ho urobím šťastným, ak on sám na to nie je nastavený.

lindusss2016
2. dec 2022

A ano, dobry postreh mala @ckocka ze ty ho stastnym urobit nemozes, lebo kazdy musi najst stastie sam v sebe, ale mozes mu byt dobrou partnerkou

syslik81
2. dec 2022

spokojny clovek stastny clovek .. zial su ludia vecne nespokojny ale su aj ludia stastny z kazdej malickosti .. vela ludi ma nestastia kopu a uz zial zabudli ake to je byt stastnymi,lebo ak vyriesia jeden problem najde sa dlasi .. potom su ludia unaveny kt to stastie mozno aj dostanu,ale si ho nevedia uzit -lebo nevladzu .. ako urobit stastneho partnera? to keby z nas kazda vedela-hned by sme mali lahsie vztahy .. a kiezby to vedeli nasi partneri -tajny sen kazdej zeny

loliki
2. dec 2022

Nebudeš robiť napriek a nebudeš robiť také veci, čo neznáša. Niektorí, skalopevne presvedčení, že toto ti urobí druhému dobre, toto si daj, lezú ľuďom dosť na nervy.

autor
2. dec 2022

Myslim že ak ma napríklad zlý deň, zlu naladu. Ako ho urobiť šťastnejším v tom momente? Raz sa mi stalo že na stretnutí sme sa mali super ale v tom mu prisla SMS z prace kde mu niekto veľmi skaredo vynadal. Bolo vidno, že sa ho to dosť dotklo, aj sa mi s tým zdôveril. Úplne mu to pokazilo naladu. A ja som sa nezmohla na nic iné ako na “nemysli na to a nepripustaj si to tak”… chvíľu sme ešte boli spolu ale potom mi narovinu povedal, že nech sa nehnevám ale zavezie ma domov pretože mu to pokazilo naladu

thoughtfulweirdo
2. dec 2022

Ak je to niekto, s kým si ešte nie ste blízki, ideálne je opýtať sa "môžem ti nejako zlepšiť náladu" alebo "čo by si odo mňa v tejto chvíli potreboval". A keď ste si už blízki, budeš robiť to, čo už vieš, že v zlej nálade potrebuje. Môj manžel napríklad potrebuje nechať na pokoji, ja naopak slovnú podporu a povzbudenie, ponúknutie optimistickejšieho pohľadu.

beata_k
2. dec 2022

Obcas mlcim 😄

danulicek
2. dec 2022

Vo všeobecnosti - mozes sa aj na hlavu postaviť, ak ten druhý nevníma stastie ako ty, šťastným ho neurobíš. Jedine že by si šla v jeho línii a to tiež nie je riesenie. Takze myslím, že základ je vnimat stastie podobne (napr. niekto vníma stastie cez malickosti, niekomu ku šťastiu nestačia ani veľké majetky).

Ak myslis take to “každodenne stastie”, je to individuálne - urobíš, čo v danom momente citis ako najlepšie - niekedy treba len objať a mlčať, niekedy stačí nechat maly odkaz, niekedy zas vypočuť. Kým ste spolu krátko alebo nie si si istá, čo by bolo najvhodnejšie, myslím, že je fajn: môžem ta nejako potešiť? Pomôcť ti? Chceš sa o tom rozprávať? Alebo ta nechám chvilku? U nás to funguje v prvom momente upokojiť situáciu, lebo môj manzel bud ma nervy v sekunde alebo sa do seba uzavrie, ak ide napr o problémy v praci. Ja som zas taká, že potrebujem všetko rozobrať, poriesit alebo naopak, ak je to zbytocne, nerýpat sa v tom vobec, už vobec počúvať “veď sa nic nestalo, neries” 🙈 stačí mi len objatie a je to fajn, ide sa dalej. Len kým sme si toto nepovedali, ako to vnimame, vznikali zbytocne nedorozumenia. A to sme spolu 18 rokov 😂🙈

viestta
2. dec 2022

Ale ty sa nesprávne pýtaš. Ak išlo o túto konkrétnu situáciu treba sa spýtať ako ho podporiť v zlých chvíľach. A na to univerzálny recept nie je. Niekto potrebuje aby bol vypočuty, niekto potrebuje byť sám, niekto potrebuje počuť slová podpory... Prípad od prípadu je to ine

h2
2. dec 2022

A teba ako robia druhí ľudia šťastnou? Šťastie iných neleží na tvojich pleciach.

hlupa_troska
8. aug 2024

to je loz, tato veta tak klame, ano musi kazdy najst svoje stastie sam a ozivovat ho v sebe pre dobro druhych, to ale neznamena, ze ty k nemu nemozes prispiet a urobit tak niekoho vynimocne stastneho a milujuceho, tento svet je tak odsudzujuci a viac ani kritizovat nehodlam, ze z tychto reci si uz skoro nic nezasluzis, ked musime vsetko sami, tak naco si zakladame rodiny, a preco sa rodicia obetuju pre deti, aby im na oplatku v dospelosti ozrejmili, hladaj sama, bud stastna ako blazon, lebo musis sama? To co ma byt? Nikto nenajde stastie v sebe, najvacsi blud a chory nazor, aky som kedy pocula