Ako navyknúť mačiatko na nové prostredie?

zubrienkazubrienka
28. jún 2022

Budúci mesiac si idem pre trojmesačné mačiatko. Chcem ju mať vonku ale neviem ako ju naviknúť hneď od prvého dňa bývania v novom prostredí na dvor aby neutiekla. Nemám ju zo začiatku nechať vnútri so mnou alebo môže byť hneď od prvého týždna vonku na dvore?

diamond007
28. jún 2022

@zubrienkazubrienka zatvoriť na 2-3dni ( komora/dielňa ....) Nosiť jej tam jedlo, pohladkať.
Po týchto dňoch pustiť a nemala by utiect

zubrienkazubrienka
autor
28. jún 2022

A zabudla som dodať že bývame v novostavbe a nemáme ešte predný plot neutečie?

zubrienkazubrienka
autor
28. jún 2022

@diamond007 ďakujem

shewinka
28. jún 2022

@zubrienkazubrienka utečie a vrati sa, ak bude citit ze tam je jeho domov. Prve dni si ho urcite nechat pri sebe, musi vam verit, inak sa nebude mat dovod vratit

0silvia0
28. jún 2022

@zubrienkazubrienka urcite zatvorit prve dni dovnutra, idealne do domu. Ja odporucam zobrat hned 2 maciatka, budu sa hrat a robit si spolocnost. A nebude samej smutno.

diamond007
28. jún 2022

ja by som do domu nezatvarala...ale do vonkajšej časti domu. Je to mača takže si môže skriabat pazure na sedačke a močiť kade tade.
A raz ho pustite dovnútra a potom vždy keď otvoríte dvere tak sa vám nasačkuju domov...
Nie, nevadí že nemáte ploty, iba budú chodiť kadit do rozrytej zeme či piesku. Mačky zásadne robia potrebu ,,doma,,

shewinka
28. jún 2022

prečo by cikali kade tade? Ved nato existuje piesoček …. ach

berenika39
28. jún 2022

@diamond007 však může být jen ve vymezeném prostoru....kotě patří nejprve domů, zvykne si na lidi, na režim, pravidelnou stravu, na kočičí záchod,,,, pak jsme nechávali venku, když jsme byli doma - pod dohledem🙂) a postupně jen venku....

diamond007
28. jún 2022

@shewinka pretože to majú byť vonkajšie mačky

0silvia0
28. jún 2022

@diamond007 ja by som zasa chudatko nezatvarala do dielne, komory, garaze. Je to male maca a bude tam opustene a bude mraucat. V dome sa da predsa vyclenit miestnost, dat macaci zachod, macky su cistotne. A take male maca este nabytok neskriabe.
Nam napriklad nevadi ze macky chodia aj dovnutra. Teraz v lete ani nie, ale v zime sa rady vyhrievaju.

diamond007
28. jún 2022

@berenika39 mne je jedno ako ste vy nechávali. Ja píšem svoju skúsenosť

shewinka
28. jún 2022

@diamond007 toez mame vonkajsieho kocura, ktory v zime alebo teraz pocas horucav chodi do vnutra, vzdy ma pripraveny piesocek ak by nahodou, ale nas je vychovany tal, ze sa pyta vonku, dnu sa pride jedine napapat a vyspat.

diamond007
28. jún 2022

@0silvia0 😅😅😅😅 joj to tu bude komentárov milovníkov zvierat...
Autorka, zachvilku ti napíšu že ani vonku nemôže byť mačka 😅

diamond007
28. jún 2022

@shewinka v Tom prípade nemáte vonkajšieho kocúra ale niečo medzi vnútorným a vonkajším 🤣🤣🤣

0silvia0
28. jún 2022

@diamond007 mame 2 macky a chodia von. Ja mam nase macky rada a som rada, ked su pri nas v obyvacke. Nikdy nic nedoskriabali a vedia pouzivat macaci zachod. Macky nie su blbe.

shewinka
28. jún 2022

@diamond007 dnes u nas bolo 36 stupnov, neviem si predstavit zeby som ho nechala vonku. V chladku dnu si oddychol, ako nahle dosiel večer uz sa sam pytal von a ide lovit 🙂 a behat po stromoch. Tym padom nam nic nedriape a podobne

diamond007
28. jún 2022

@0silvia0 mne je jedno ako to máte, opakujem😅🤣
Nepíšem že sú blbé ale že donesie hravé mačence a keďže ich chce vonku mať, zbytočne si ich bude učiť na vnútro lebo nepochopia o tri dni že doteraz mohli a už nemôžu byť vnútri... Logicky 🤦

diamond007
28. jún 2022

@shewinka v poriadku, ja som taká ohava že vonku nechám aj psa aj mačku aj sliepky 🤣🤣🤣🤣

0silvia0
28. jún 2022

@diamond007 a mne je jedno ako to mas ty aj s tymi drastickymi metodami. Sup macku do kotolne a po 3 dnoch von aj bez plota, nech ju na 4 den auto zrazi, no fakt super pristup a uzasne rady, fakt🙄
Zaujimave, ze nase maju pristup aj von aj dovnutra a aj tak su rady vonku.

shewinka
28. jún 2022

@diamond007 sliepky sice my nemame, ale pes je vonku aj nas 😂

diamond007
28. jún 2022

@0silvia0 šak prečo by neboli, kto to má s tebou vnútri vydržať 😅😅😅😅😅

diamond007
28. jún 2022

@0silvia0 a čítaj, písala som že treba za mačkou chodiť hladkať (hrať, tráviť s ňou čas!)

0silvia0
28. jún 2022

@diamond007 to hranie si si teraz rychlo vymyslela, napisala si pohladkat a dat jedlo. Ale nemienim sa s tebou dotahovat. Snad autorka bude k maciatku privetivejsia a neprivrie ju do dielne...
@zubrienkazubrienka zelam vela radosti z maciatka, davaj na nu pozor.

diamond007
28. jún 2022

@0silvia0 pohladkať znamená čo podľa teba? Snáď nemám rozpisovať že jej má hádzať päťkrát loptičku, poštekliť so štrkom trávy a desaťkrát pohladkať po ľabkkach 🤦🤦🤦 takže nie, nevymyslela ale nevieš čítať s porozumením, čo som na autorku tipovala že to zvládne pochopiť moju strihu vetu 😁 a kupodivu ona to zvládla, ty nie 🤦😅

0silvia0
28. jún 2022

@diamond007 nechaj si tu agresivnu komunikaciu pre niekoho, kto je na to zvedavy, ok?

simsalabim
29. jún 2022

@diamond007 mne sa zda neludske male maciatko, ktore dovtedy malo spolocnost mamy a surodencov zavriet do dielne a 3x20minut sa mu povenovat 🤷‍♀️

zuzkaa1991
29. jún 2022

@zubrienkazubrienka my sme nasli minuly rok cca 4mes maca tiez sme nemali plot tak ako pisu vysse zatvorit na 2 4 dni mojkat sa pri dozore pustat nachvilu von pri osobe po 7 dňoch nechat aj dlhsie vonku tiez pri dozore kazde maca je ine niektoremsi zvykne za par dni niektore po tyzdni....bol september takze my sme kazdy vecer zatvaralimdo garaze dat piesok vodu jedlo kde zatvorené samo sa pekne naučila cikat kakat.do piesku