Ako navyknúť kocúra na vonkajšie prostredie?

Mame kocúra. Máme ho 5 mesiacov a mali sme ho vnútri ale chceme ho dať von tak ako ho naviknúť na to nové prostredie vonku aby neutiekol.

mima1991
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka my sme nášho po presťahovaní do domu púšťali von len s nami na voditku prvé 2 týždne, potom už bez, ale stále sme boli vonka aj my aby nás videl, potom už aj odišiel ďalej na ulicu ale naučil sa kde sa má vrátiť. Je vykastrovany, ma obojok, každý vieš že je náš a vonka trávi polku dňa, zvyšok v dome, ale hocikedy dôjde jesť a buď ostane, alebo sa hneď pýta von.

aandrea9
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka je november a noci su uz chladné 🤷‍♀️Ak bol vnútri 5 mesiacov možno nemá dostatočné tukové zásoby a hustejsiu podsadu v kozuchu. Môže prechladnut ak nebude mať možnosť nocovat vo vnútri alebo aspon v nejakej zateplenej budke.

viestta
7. nov 2022

V novembri je naozaj neskoro robiť z neho vonkajšieho kocúra. Treba to robiť v lete aby si zvykal

zubrienkazubrienka
autor
7. nov 2022

@mima1991 každý deň chodí so mnou na dvor na hodinku. a keď ho zoberiem domov tak zasa mňauká na okno na dvere že chce ísť von tak ho pustím a behá aj sám a potom príde ku dverám a mňauká že chce ísť dnu😄

syslik81
7. nov 2022

najskor ho dajte vykastrovat ..aby nezdrhol a daco ho nezrazilo ... pustat ho pomaly .. na chilu a postupne dovolit dlhsie .. dat mu von mysku s jedlom a pelisok ak by sa zabudol nech ma kde prespat ... moja hlavne na jesen a jar chodi domov az po polnoci a ja ju odmietam cakat ..

zubrienkazubrienka
autor
7. nov 2022

@syslik81 kastrovať by sa malo od jedného roku? teraz má 5

mima1991
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka a ty by si chcela aby bol stále vonka? Tak si to myslela? Mne by bolo ľúto nepustiť dnu nášho napríklad, v lete spí celé dni dnu a v zime hlavne noci trávi dnu, kľudne aj pri mne v spálni

zubrienkazubrienka
autor
7. nov 2022

@aandrea9 on má búdku už dávno prichystanú. ale nechceli sme ho v lete keď sme si ho priniesli hneď dávať von aby neutiekol tak sme si ho nechali vnútri ale von sa pýta aj sám tak preto sa pýtam ako ho navyknúť

zubrienkazubrienka
autor
7. nov 2022

@mima1991 ak by sa pýtal do vnútra tak ho samozrejme pustím ale von sa pýta stále. v nútri sa tak nevybehá ako vonku.

majlo1234
7. nov 2022

Mozte kludne vykastrovat aj skor ako v roku. Nateraz bysom ho pustala cez den, ak velmi chcete a k veceru volala domov

mima1991
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka no tak ho pustajte keď chce ísť von, on sa vráti, neboj. My sme v dome už 3 roky a veru stalo sa že kocúr neprišiel aj 2 dni, už sme mysleli že sa niečo stalo a na tretí deň sa objavil, akoby sa nič nedialo, ale prespal skoro 2 dni dnuka, asi bol na love celé dni 😁

mima1991
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka ja som sa dosť bála keď sme išli do domu, dala som ho ešte aj zacipovat, ale našťastie si rýchlo zvykol na okolie

syslik81
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka moze sa aj skor hlavne kocur.. ale kym nieje davala by som nan pozor..este je mlady na bitky s kocurmy a ze sa vedia inak mlatit .. moja tolko x prisla dorantana kym si vybojovala svoje miesto na plote

aandrea9
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka tomu sa hovorí výcvik otroka 😂

lindusss2016
7. nov 2022

@aandrea9 ale neprehanaj, mame 5 mesacne maca, ktore je od malicka v dome, ale moze ist von, kedy sa mu zachce, jasne, ze netravi v tejto kose uz vela casu vonku, ale to ani nase dospele macky, radsej vylihuju v teple, ale ked sa im chce, tak si proste vybehnu a stale je niekedy problem maca nahnat naspat dnu, urcite neprechladne 😉

lindusss2016
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka normalne, nechaj otvorene dvere a ostatne si poriesi sam

dada5000
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka kocur sa kastruje od 5-6 mesiaca, kym este pohlavne nedozrel.
Ked ho nechas vonku nekastrovaneho, za par tyzdnov sa zacne tulat za mackami,lebo hormony.... a potom mu to tulanie zostane, aj ked uz hormony mat nebude. Kastrovany sa drzi pri dome.

aandrea9
7. nov 2022

@lindusss2016 neprehanam, autorka v úvode písala....chceme ho dat von...nepisala ci natrvalo alebo iba venčiť sa 🤷‍♀️

caroline_
7. nov 2022

@zubrienkazubrienka my mame 4 mesacne maciatka v dome...su vnutri lebo teraz je zima uz na to aby chodili von,resp boli uz iba vonku, takze zatial nejako preziju u nas...a kastrovat sa mozu od 4.mesiaca tusim...

janulik2008
7. nov 2022

My máme mačky aj vnútri aj vonku a čo sú vonku tak bežne chodia dovnútra sa zohriať v zime 😀 pospia a pýtajú sa von potom vycikať.

Na november je podľa mňa už zima ho učiť vonku byť počkaj na jar a ako tu písali dievčatá daj ho vykastrovať 😉

zubrienkazubrienka
autor
7. nov 2022

@janulik2008 jemu práveže žiadna zima neprekáža😂. púštam ho na dvor so mnou na hodinu zoberiem domov a mňauká na okno dvere. pustím ho na pol hodinu samého a už vymýšľa je vylezený na plote alebo je na ulici už😂zoberiem ho dovnútra a zas mňauka že chce ist von no co s nim🤦🏻‍♀️

romanadam1626
14. sep 2023

Vykastrovať...🙂🙏

zubrienkazubrienka
autor
15. sep 2023

@romanadam1626 bolo to už dávno. za ten čas už je vykastrovaný a každý deň vonku🥰