Ako naučiť psa v noci spať?

112lili112
29. mar 2021

Ahojte zobrali sme si psíka z útulku všetko je v poriadku len problém nastane v noci kedy strasne veľa cupitá po byte , máme plávačku a hrozne nás to budí. Skúšali sme zavrieť spálňu ale stale chodi po spalni 6-7x za noc, unavit ho cez deň, dostatok jedla no proste všetko :/ . Nemáte nejake rady ako psa naucit spať v noci a čo najmenej sa premiestňovať?

lubiss
29. mar 2021

on spi s vami v spalni v pelechu? nie je smadny alebo hladny ked si odbieha ? nasa sa premiestnuje ale jej premiestnenie vyzera tak ze z pelechu sa mi narve pod paplon a tam cuci celu noc :D

zuvelyn
29. mar 2021

ostrihat pazury, ked nimi klepe o podlahu tak ich ma dlhe ;)
A zvyknut si. Aj nase niekedy behaju hore dole, ked vonku zabrese iny pes, alebo su smadne, s tym nic neurobis, su to zive tvory. A najma on si musi zvyknut na novy domov.

112lili112
autor
29. mar 2021

@lubiss hej v pelechu spalni myslim ze nie ...dostane jest tak hodinku predtým nez ideme spať a vodu ma pri sebe :/ len ju aj stale niečo svrbí sa škriabe tak aj to ju ruší len nikto netuší Preco sa v noci škriabe

lula313
29. mar 2021

@112lili112 môže mat potravinovú alergiu a preto sa škriabe, plne analne vačky, či zle umytý sampon, alebo jej vadí obojok. Môže byt aj nervozna, že si ešte nezvykla, chodi Vás kontrolovat, či ste tam. Skuste ostrihat tie pazure a odstrániť to skriabanie s veterinarom. Veľa trpezlivosti. Ste super, že ste dali sancu najduchovi😊

doda26
29. mar 2021

myslim ze s tym nic nenarobite...my mame psika a skratka aj ked ho milujeme v nasej spalni spat nemoze 😃 ja mam tak plytky spanok ze mna vsetko z neho vyrusi...a presne tie zvuky cupitania po podlahe, potom sem tam skrabanie (psik si robi tym skrabanim aj hygienu, samozrejme musi to robit v noci) potom si lize prirodzenie, mlaska furt, akoze to sa neda 😃 nechapem ako moze niekto spat so psom v jednej miestnosti 😃 akoze mojmu chlapovi by to nevadilo, ale ja to nedam, bohuzial 😃

lubiss
29. mar 2021

@112lili112 no to moze mat alergiu na maso pravdepodobne kuracina ked sa skriabe..pokial mate kuracie granule skuste vymenit za cisto rybacie aj my takto fungujeme lebo tiez furt usi skriabala a oklepavala....

volterra
29. mar 2021

našej jazvečici dávame na noc ( keď v zime spí v dome ) ponožky pre psov, sú fajn, majú aj také protišmykové nopky odspodu, aby sa jej nešmýkalo na plávačke. Len nie každý pes si na to zvykne, kamoškin pes ich za noc zožral všetky štyri 😲.

kockopes2206
29. mar 2021

@112lili112 ma lupiny? Ak ano, treba ist k vet.nech zoberie vzorku a pozrie, ci su to ozaj len lupiny a nie dravcik, to je parazit, drobny a biely.. posobi ako lupiny. Ak sa moc skriabe a lupiny nema, moze to byt alergia, nemusi len na maso, najcastejsie su to obilniny. Samozrejme sa mu v noci nemusi dobre spat, ked ho koza svrbi, takze treba zistit pricinu. Nepises ako dlho ho mate, ak len par dni, tak moze byt problem, ze este nie je zvyknuty na prostredie a za to cupita a nemusi to mat ziaden suvis s kozou.

karhu
29. mar 2021

..nas je nepokojny, ked je mu teplo, pobehuje a hlada si chladnejsie miesto..

rebekamarcusko
29. mar 2021

My sme to vyriesili klietkou. Ma tam pelech,vodu a v noci pekne celu noc prespi. Ak ma nejaky problem zaknuci a vstanem k nemu. Inak spi pekne celu noc od 10tej do 9tej rano. Ma 7mesiacov

konikkon
29. mar 2021

@112lili112 je to zvyk, ktorý si psík priniesol z útulku. Ako je starý? Ja som si šteniatko od malička učila ns môj režim a naučila sa pomerne rychlo. Treba pevné nervy, vychovávat a učiť. Čím je mladší, tym rýchlejšie si zvykne. Pes je rád súčasťou svorky a vie sa prispôsobiť. Samozrejme, problémom môže byť aj zdravotný problém, diskomfort, ten treba nájsť a odstrániť.