Ako naučiť psa, aby neskákal do bazéna?

renka40
24. júl 2014

Som strašne nasraná. Naša fena Nem.ovčiaka nám hneď prvý deň skočila do bazénu. Dostala bitku.urobila to aj na druhý deň, to už dostala bitku odomňa. Ešte sme sa v ňom nestihli okúpať a po psovi sme nemali chuť. Rozhodli sme sa ho vypustiť.... teraz 3 dni pršalo, v bazéne len trochu vody a chystala som sa ho vyčistiť, ale už nemusím!!! 😒 pes roztrhal celú tú nafukovaciu obruč na framforce! Zosmutnela som. Na dovolenku nikam nepôjdeme a bazén ďalší kupovať...?! Ako naučiť psa aby neskákal do bazéna? Na nervy!

janka743
24. júl 2014

treba to nejak ohradiť, my sme tiež bazén napustili, a zatarisili sme k nemu prístup... máme to oplotené... Ale úple ťa chápem, tiež máme psa, a rozhádže, do rána poprevracia čo nedáme na poriadok... takže všetko od neho preč, a vysoko... lebo to je pohroma... musíme počkať až z toho vyrastú...

jonas17
24. júl 2014

náš bazén je nad zemou, tak sa tam pes nedostane, ale máme jazierko a tam každý den vojde, váľa sa a múti vodu, tiež máme z toho nervy. natrhol nám foliu a tá je riadne hrubá, tak nám neostáva nič, len raz za čas vodu dopúšťať. tiež ho to nevieme naučiť, náš je labrador a tie vraj majú radi vodu...

lienkafoj
24. júl 2014

@jonas17 na jazierko existuju kovove mreze /kvoli bezpecnosti deti/, ale posluzia aj na psa aby sa nedostal dnu. upevnuju sa tak cca 10 cm pod vodnu hladinu - nie su vidiet a plnia ucel 🙂

jonas17
24. júl 2014

@lienkafoj fíha, o tom počujem prvýkrát...skúsim to nájsť, dík 😉

charlie1980
24. júl 2014

@slobodnabaculka Ti urcite poradi. Joj, uz nech sa zapne 😀

lienkafoj
24. júl 2014

@renka40 jedine ohradit bazen.... ak je fena mlada, treba ju naucit ze to nesmie, k ma svoj vek, nepomoze nic len ohradit... nas Beny /mal pol roka/ dva krat dal laby na nafuknuty bazen, dostal od muza kvalitnu bitku a odvtedy je klud - ani si bazen nevsimne. a to ma 5 rokov. vela stastia 🙂

lienkafoj
24. júl 2014

@jonas17 posluzi aj normalna roxorova kari siet s okami 15x15 /20x20?/. poriadne natriet a upevnit na betonove patky co spravite okolo jazierka. muzi vedia o com tocim 🙂

jonas17
24. júl 2014

@lienkafoj no, už som to mojmu mužovi povedala, len rozmýšľame, či ten náš "plavec" by tú sieť hned neprevalcoval 😀

anavila
24. júl 2014

PRETO PSA NECHCEEEEM !!!! desí ma predstava, ze mi zniči kvety, trávnik, očura dvor, a štekanie v noci pod oknom ma tiež neláka, preto si kúpim len akvárium 🙂 to ešte nejak predýcham 😀

sashabb
24. júl 2014

chudak pes! 🙄

mimi8814
24. júl 2014

sak to je najjedoduchsie zmlatit psa, ale priznat si, ze ho nanic vychovali, alebo skor nevychovali tak to nie... vzdy ma viac rozumu mat clovek ako zviera....moj nazor

anavila
24. júl 2014

no jasné, chudáčik... besný pes, to ako susedov pes, prešiel náš plot, a práve posadený trávnik tak rozrýpal, že som myslela, že ho zabijem, debila. Nepočúvne nikoho, ani vlastných pánov, len beží čo mu nohy stačia a ničí všetko dokola a to už nehovorím ako skočil na moju dcérku, až ju zvalil na zem ako zmyslov zbavený.

vege1
24. júl 2014

Ako ludia.. naco si tie zvierata kupujete, ked ich potom mlatite ako zito ako sa tu niektori chvalite?

lienkafoj
24. júl 2014

@jonas17 nema ako, to je normalna kari siet zo stavebnin /kov/, nie sietka na ryby 🙂 rastlinky tade rastu, ryby krmis, kamoska mala jednu stranu na pant aby mohla jazierko vycistit. dieta neprepadne, pes sa neokupe 🙂

lienkafoj
24. júl 2014

@vege1 no asi povel "nesmies" musi byt dacim podmieneny, inac by to pre psa bol len zhluk nic nehovoriacich slov.... mas psa? ak nie, neni sa o com bavit....

lienkafoj
24. júl 2014

@mimi8814 a tuto pre damu plati tiez prispevok co som pisala vyssie

mimi8814
24. júl 2014

@anavila jasne, ze nepocuvne nikoho ked ho to nikto nenaucil!!! debili su ludia, ktori si zadovazia psa a myslia si, ked mu daju nazrat tym sa starost o nho konci... stazovat sa chod na majitelov, ktori takto psa zanedbali, ze sa chova jak utrhnuty z retaze!

mamcucha
24. júl 2014

@renka40 existuju aj elektricke obojky, ak pes zajde za "hranicu", sposobi mu to bolest. Ale aj podla mna je nefer chovat sa k nej takto. Aj psovi je teplo, nie len vam, tak mu dajte na dvor nejaku staru vanu alebo nieco. Uvedom si, ze urcite to nerobi preto, aby ta nastval...

vege1
24. júl 2014

@lienkafoj mam dvoch psov, ked si myslis, ze to je jedina kvalifikacia, co ma opravnuje vyjadrit svoj nazor.. A neviem o tom, ze kynologovia alebo cvicitelia vodiacich a sluzobnych psov PODMIENUJU posluchnutie pokynu bitkou. Ono to navodzuje nebezpecne analogie - ako si ucila svoje deti aby ta posluchali a nebehali po ulici medzi auta? Pre 2 rocne dieta to je tiez len zhluk slov....

lienkafoj
24. júl 2014

@vege1 dvojrocne nenecham behat po ulici, cuci v karicke /zasirovane aby nevyliezlo. samozrejme aj pes ma vonku voditko - taky zbehly kynolog nie som, aby mi pes v premavke isiel pri nohe 🙂 . ale doma na dvore ho nemozem mat vo voliere /hlavne v noci ked ma strazit/, takze bazen by vzal v noci utokom - preto tento vychovny postup 🙂

traktor
24. júl 2014

..mame psa a mame aj bazen..psik je zvieratko, ktore ma tiez rado vodu a zvlast, ked je vonku horuco..cize je velky predpoklad, ze ak je na dvore bazen, tak psik don vojde osviezit sa..a preto ho bit?..potom sa cudujeme , ze sa stane nestastie a psik zautoci..ale on vlastne robi len to, co sme mu ukazali a co sme ho naucili..u nas to mame takto ...bazen maju deti za plotom, zavriem branku, psik sa tam nedostane..ale aj jemu sme dopriali tu radost osviezit sa..ma svoju vanu, kde sa chodi schladit a aj ju plne vyuziva....vzdy sa da najst spôsob..a ide to aj bez ublizenia 😉

filipal
24. júl 2014

och joj! bit psa! to je uz len sposob vychovy. preboha, vsak si skor ako si psa zadovazite nieco o nom nastudujte.
a vycvik vam nic nehovori, vsak nie?
okrem toho, pes nevie, za co tu bitku dostal.
v zivote som svojho psika neudrela a respektuje, ze hore na poschodie v dome ist nemoze. pes je schopny chapat hranice.

cervenaruza123
24. júl 2014

@renka40 mame labradora, tiez to robil. Nic nepomahalo, len trpezlivost, jeden z nas s nim musel ostat mimo bazena a drzat ho, ked sa tahal k bazenu, tak musel mu to raznym hlasom zakazat. Postupne si zvykol. Teraz mame aj vyssi bazen, asi by don ani neskocil, ale ani sa nepokusa. Ked je neposlusny, priviazeme ho normalne na retaz, ma sice dost priestoru na pohyb, ale k bazenu nedociahne, on to berie v klude, chape, ze bol neposedny, skludni sa, potom je uz vacsinou dobry. A vobec nepomohlo, ked sme mu vytiahli, vydrhli a napustali vodou staru vanu a dali vedla bazena, tam nechcel ist, on chcel byt proste pri nas. Voda bola len bonus navyse 😀. A bitkou ho to nenaucis, ani krikom, to sa zacne len bat, nebude rozumiet tomu co chces, treba mu razny, ale kludny povel. Drzim prsty pri vychovavani, vlciaky s vraj dost tvrdohlave, tak budete potrebovat asi vela trpezlivosti

renka40
autor
25. júl 2014

@janka743
@jonas17
@lienkafoj
@vege1
@cervenaruza123
@filipal
@traktor
@mimi8814
@mamcucha
@anavila
Ďakujem všetkým za odpovede. Aj keď na niektoré mám svoj názor. Pes je stále len pes ! Ja ho netýram. Nikdy nebol na reťazi a mala som už jedného nemec.ovciaka, ktorý s nami zil 12rokov, dostal nejednu bitku a pritom bol miláčikom rodiny... do roka a mozno aj viac sa navystrajal nezbedy 🙂 potom z toho vyrástol.... stále dostal za vec hneď pri čine ( keď podusil 8 sliepky, viac to neurobil) ,ale hovorím, vec názoru... ja sa tu neidem baviť o výcviku psa, ani o tom aká som ja beštia, lebo som si dovolila udrieť psa... nie, neidem ho dobit na smrť, preto sa pýtam aké je riešenie.... veľmi dobrý nápad je s tým obojkom aj s tými karirohožami ... perfektný nápad... ďakujem. No a teraz idem odvliecť psa k bazénu, dám mu pred nos tú roztrhanu nafukovaciu obruč a tak ho zmastím, že ho budete počuť až vy 🙂 😀 kto chce tomu veriť, nech si verí...a ani žrať mu nedám! ... a čo ešte také by som mu vyviedla? Asi ho vezmem k psychológovi

jumama
25. júl 2014

Necitala som vsetko, ale co tak kupit psovi aspon maly bazenik nech nezavidi? 🙂) Ja som teda neni psickar ale pride mi, ze ak sa potrebuje schladilt, mohol by pochopit a naucit sa co je jeho a co vase...

sashabb
25. júl 2014

@renka40 škoda slov, každý si utvorí o tebe názor sám, podla tvojich príspevkov. 🙄

renka40
autor
25. júl 2014

Včera u nás bolo dosť chladno, takže tu nešlo o schladenie... bývame neďaleko jazera, takže čo robiť, brať psa k jazeru sa okúpať? - potom mi poviete,že to preto,že je zvyknutý na vodu. Nebrať ho k jazeru? - potom mi poviete,že toto by trebalo, aby sa vykúpal,a potom dá doma pokoj. .... nie. Je to pes. Najviac sa mi rátali odpovede s radou. Ale aj človek je len pes. Či opačne? 🙂 🙂 🙂 ale rátala som aj s takými odpoveďami ako je táto posledná.

mirtill
25. júl 2014

@renka40 Psa pozoruj a v momente kedˇvidíš na čo sa chystá,hnedˇho vyplaš,silným NIE, hodiť po ňom zväz kľúčov,alebo reťaz,igelitovú tašku plnú štrngajúcimi vecmi,hlavné je aby sa vyplašil v momente ked´sa už chystá na ,,vec,,A rob to do vtedy kým mu nebude stačiť-NIE.A takto sa dá odnaučiť psa aj od iných zlých zvykov.A určite mu priprav vaňu,alebo mysu s vodou,čo je len jeho....Ja na svojho len ukážem prstom a už vie čo má robiť,pri tom nie je cvičený,ja by som takého psa ani nechcela,iba chcem,aby ma poslúchol....

renka40
autor
25. júl 2014

@mirtill ja viem,že tak to treba urobiť... rozoznáva aj tón hlasu, dokonca vie, že urobil zle. Keď podusila 8 sliepky a zbadala ma so sliepkou v ruke, ešte som nič neurobila ani sa neozvala, už bola sama v klietke s hlavou medzi prednými labami ( to som nevedela či sa mám smiať, či plakať) urobila som opatrenia 🙂 keď roztrhala gumaky, alebo topánky, dostala výkrik a pár po papuli s danou roztrhanou obuvou... teraz máme vonku čokoľvek a nič neurobila. Ale taký bazén ešte nevidela, asi ho potrebovala odtestovať 🙂 Ja som nemala čas pri malom dieťati dávať pozor na psa, pozorovať ho a včas zakročiť. A iní členovia rodiny na to nemajú nervy ? Vlastne nepovedala som im to... Na nich skáče ( boli časy,keď sa manžel musel vrátiť a prezliecť keď išiel do roboty ) Ja neviem,ale ja sa s nou aj hrajem, aj jej varím a davam zradlo, ja n ňu aj nakricim aj vylepim aj ju vymojkam 🙂 Ale ten bazén som neustriehla. Nemám čas sa jej teraz venovať...