Ako nájsť, spoznať nových ľudí?

timea1313
18. jan 2020

Dobrý deň, ráda by som sem rozviedla diskusiu na tému ako spoznať nových ľudí. Sama mám s tým bytostný problém, bývam mimo mesta, auto nevlastním. Chýba mi spoločnosť nových priateľov a už ma unavuje niekoho spoznávať len cez web. Čo s tým? Máte nejaké alternatívne možnosti? Rady, tipy, skúsenosti?

777januska777
18. jan 2020

Tak záleží od toho kde chceš niekoho spoznať či v meste či v obci (teda nwm či bývaš v obci, ale domyslela som si, keď mimo mesta). Ak v obci tak normálne pôjdeš do obchodu a spýtaj sa niekoho na niečo, keď napríklad nevieš niečo nájsť alebo tak a postupne medzi rečou povedz, že si tu nová a že či tu majú niečo zaujímavé, kde by sa dalo ísť a nemohol spoznať a tak. Pokecaj s predavačku v obchode, že aký mala deň a tak. Ak v meste, možno si skús nájsť nejaký zaujímavý kurz a tam spoznaš ľudí postupne.

v_alika12
18. jan 2020

Ak mas male dieta tak s nim chodievaj na kruzky, do herni, materskych centier ci na ihriska. Ak si sama tak nejake kurzy, kolektivne sporty. Ak si veriaca tak spolocenstva pre mlade rodiny v kostole

timea1313
autor
18. jan 2020

@v_alika12 podobne som sa aj to čítala, no zatiaľ sa mi akosi nedarí... Nijak ľudí neodpudzujem no ani nepriťahujem, skôr taká šedá myška som. Pokúsim sa obohatiť o svoje aktivity počas dňa.

lucyluv
18. jan 2020

Ja som spoznala vela uzasnych ludi vdaka zalubam, kurzom, pripadne take tie spolocne dovolenky, vikendove pobyty spojene so sportom, alebo niecim inym, kde ide velka skupina ludi s rovnakym zaujmom a vela ich tam chodi individualne.

columbine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mily7
21. feb 2020

@columbine ved to je super nápad. Ľudia prídu, spoznáte sa a možno sa z toho vykľuje priateľstvo. Tiež si neviem nájsť dobrú kamarátku a neviem ako reagovať keďže mam pocit, že udua si držia odstup

richardiv
5. júl 2020

tiež mám problém spoznať nových ľudí a to viem kecať aj mám veľa záľub ...problem je, že som na ne sám odkedy sa starí známi rozpŕchli kade tade.. ...niekedy bol pomocník internet, nesedel som na ňom hodiny, ale vždy sa našiel niekto do divadla, kina, či len sadnúť a vyrozprávať sa, teraz sú na soc. sieťach zadaní ktorí si kompenzujú plytké vzťahy (teda aspoň ja by som si nedovolil písať cudzím ženám, ak by som niekoho mal, je to ponižujúce) alebo su tam ľudia ktorí komunikujú 3 slovami, nemajú prehľad, či to využívajú na to, aby mohli byť neslušní
...a nakoľko som z východného slovenska veľa toho tu nieje ...dobrovoľníctvo, kurzy, kluby všetko je rovnaké čím ďalej na zapad tym lepší výber tu su ľudia nejako neaktivni ešte aj keď natrafim na knižne stretko tak sa organizuje v Ba