Ako najlepšie vyčistiť plyšové hračky?

silvia0111
14. máj 2011

Uvitam kazdu dobru radu ako vycistit hracky 😉
dakujem

salvinka
14. máj 2011

hodit do pracky 😉

gabriela_michaela
14. máj 2011

Ahoj, no ja davam do pracky na jemny program...

wild.horses
14. máj 2011

jedine co ma napada je pracka, najnizsia teplota a cyklus na delicate (nizke otacky a kratka doba prania)

nice202
14. máj 2011

pracka

jarunka111
14. máj 2011

@silvia0111 presne tak ako píše @salvinka a na roztoče zaberá mráz. Takže hračky do tašky a šup s nimi do mrazničky na 24h. 😉

aero
14. máj 2011

jednoznačne , najlepšie ich vyčistíš praním , a ak chceš aby si sa zbavila aj
bacilov a červotočov a neviem čo ešte majú v sebe , tak šup s nimi do mrazáku .... 😨
možno divné , ale tak som to čítala .... 😉

jedina30
14. máj 2011

vyprat... 😉 😉 😉

lenka311
14. máj 2011

Práčka 🙂 🙂 🙂 🙂
Mrazák - do sáčku - nechať tam 24hodín, vraj to zbaví všetkých roztočov 😀 😀 😀 😀 😀

elise
14. máj 2011

samozrejem do pračky 😉

katren
14. máj 2011

my davame tiez do pracky, na jemny program a perieme ich zasadne len vecer ked mala zaspi alebo v noci, lebo mala by mi pri pracke preplakala cely cyklus....

kathrin11
14. máj 2011

tiež dávam do pračky, ale neviem ako vyčistiť tie, čo hrajú, a vydávajú kadejaké zvuky. tiež do pračky???

ikke
14. máj 2011

ak ma hracka este povodnu visacku, lahko zistis, ci sa da prat 😉 vacsinou sa daju prat aspon na 30st. a jemny program. z vlastnej skusenosti odporucam hlavne tie hracky, na ktorych tu visacku uz nemas, zasit do obliecky od vankusa pre pripad, ze by sa ti pri prani rozpadli. lovit z pracky tie minigulicky, pripadne mat vsetky hracky "osrstene" vyplnou z jednej rozpadnutej, nie je nic moc... 😝

titkovamiriam
14. máj 2011

tiež pracka
a dotaz kathrin-zarobiť si tep a kartacikom na zuby alebo kefkou aby sa voda nedostala do reproduktorov a baterii/ak by sa nedali vybrat/ alebo je dobry aj sampon na psov 🙂

heln
15. máj 2011

tak, tak, do pračky, vysušiť a na 24 h. v sáčku do mrazáku 🙂

roo
15. máj 2011

Suhlasim, ze mraz a pracka. Ale urcite v takomto poradi! Mraz zabije roztoce, ale tie ostanuv hracke a takisto tam ostanu aj ich vykaly, ktore su este jemnejsie a su tiez alergenom! Takze potom nasleduje pracka, staci uz aj nizsia teplota. Flaky a spinave miesta ocistit ako normalne pri bielizni - odstranovac skvrn, kartacik.
A paci sa mi aj rada od @ikke.

stanislavao
15. máj 2011

ja davam tiez vyprat do pracky na jemnu 40 / program.

ivett1
20. máj 2011

@silvia0111 ahoj, aj ja periem plyšákov v práčke (mám program "ručné pranie" )😉...ale pozri aj sem, je to síce otázka, či pred prvým použitím periete plyšové hračky, ale možno aj tu nájdeš nejaké rady... 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/periete-plysove-hracky-2/
prípadne táto staršia diskusia (týka sa zvukových plyšákov...)
https://www.modrykonik.sk/forum/hry-a-sportove-potreby-pre-najmensich/prat-plysove-hracky-s-melodickym-strojcekom/

rajona
6. máj 2015

ahojte potrebovala by som oprat velkeho plysoveho maca... niekde som citala ze bolo by dobre ho dat prat s tenisovymi loptickami aby sa vnutro "nezrazilo" na jedno miesto ale nechcem kupovat lopticky len pre take pouzitie :/ nemate nejaky napad ako ho oprat bez toho aby som ho znicila? dakujem za kazdu radu 🙂

pieksamaki
24. jún 2015

Kde alebo kam sa daju darovat plysove hracky? pripadne ekologicky vyhodit?