Ako najlepšie chrániť mačku pred kliešťami?

ja_lili
9. jún 2019

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Mame doma 2 ročnú mačku. Teraz keď začala sezóna kliešťov rapídne schudla a velmi veľa papa aj keď stále iba chudne. Niekedy má na sebe aj 30 kliešťov naraz. Vystriedali sme veľa pipiet ale nič nezabralo. Prosím poraďte mi čo robiť ďalej. Ak poznáte niečo prírodné budem rada. Za každú radu veľmi ďakujem.

bunka1
9. jún 2019

@ja_lili moje mačky majú obojok Foresto. Žiadne kliešte nemajú a máme ich tu dosť. Vždy od jari do zimy ho nosia.

aandrea9
9. jún 2019

@ja_lili ahoj, síce neporadím lebo naša je iba v byte, ale. ..chorobu alebo vnútorné parazity ste vylúčili? 🤔

3009
9. jún 2019

@ja_lili Tabletka proti kliešťom. Najúčinnejšie.

lienka1996
9. jún 2019

@ja_lili najúčinnejší je Foresto, náš pes aj 3 mačky ho nosia a žiadne kliešte nemajú. Pes chodí na lúku čo máme vedľa domu a keď nemal obojok tak ich mal plno. Naozaj môžem odporučiť, už asi 3 roky používame Foresto keď je sezóna kliešťov a je to účinné☺️
Dá sa kúpiť v lekárni alebo normálne v chovateľských potrebách.

lilitela
9. jún 2019

@ja_lili Obojok. Pasomnica?

denisa098
9. jún 2019

@ja_lili ak rapídne schudla a má nepeknú srsť, veterinár, odčerviť, môže mať aj pasomnicu ale isto má parazity, na tie kliešte jej dá pipetu takú vodičku do záhlavia a bude pokoj, celé vás to bude stáť tak max 6 euro.

lienka1996
9. jún 2019

@denisa098 nič v zlom ale to k akému veterinárovi chodíte keď pýta iba 6€ za odčervenie a za pipetu proti kliešťom?
Iný veterinár sa len pozrie mačke/psovi do zadku a už si pýta 20€

denisa098
9. jún 2019

@lienka1996 vidíte akého máme skvelého veterinára? Ale áno pravda je že niektorí len kuknú na psa medzi dverami a už účtujú. My máme fajn.

lienka1996
9. jún 2019

@denisa098 normálne vám závidím, to je asi fakt človek čo to robí pre to že ho to baví a nie pre peniaze 🙂

ja_lili
autor
10. jún 2019

@aandrea9 ano pretože sa jej robili testy

mima86
10. jún 2019

Jednoznacne treba podat antiparazitikum. A to pravidelne idealne kazde 3 mesiace,aj ked by ziadne priznaky nemala. Inak to chudnutie moze byt aj rocnym obdobym, moj kocur ked presrsti na letnu srst,tak vyzera ako z koncentraku a v zime sa zasa pekne zaokruhli. Ale ak ma aj ine priznaky,tam uz poradi jedine veterinar.

lia09
5. apr 2022

Prosim poradte lebo ja uz som zufala. Nas kocur nosi do nebies vychvaleny foresto obojok. Sice jeho to chrani,lebo klieste sa neprisaju,ale visia mu na srsti. Minule sa stalo,ze sa o mna obtieral a kliest uz bol na mne. Vkuse pride s nejakym kliestom. A to som mu dala aj daku pipetu proti kliestom. Nosi nam tie hnusoby do domu. Co preboha este mam spravit😩