Ako na zlodeja pošty?

zuzahajdulka
28. dec 2022

Zdravím vás, prosím o radu, ako si poradiť s idiotom, ktorý nám kradne všetky zásielky z poštovej schránky. Bývame v paneláku, netuším, kto to môže byť. Dorazilo ma, keď zobral aj listy od Ježiška pre deti a najnovšie oznámenie o balíku darčekov od rodiny zo zahraničia, čize balík vrátili odosieľateľovi. Pravidelne nám miznú oznamy do vlastných rúk od úradov, náhradné bankové karty, atď.
Mám nejaké možnosti? Namontujem amatérsku kameru do vchodu? Alebo čo iné?
Ďakujem za nápady.

denkatn
28. dec 2022

neda sa dat kamera do schranky na par dni? taka za 5 eur, pripojena na wifi....

anjelicek26
28. dec 2022

Presmerovala by som postu docasne k rodicom...

denkatn
28. dec 2022

@anjelicek26 to moze vela stat a neskor sa problem moze obnovit, ja by som smerovala usilie k tomu, chytit zlodeja...

anjelicek26
28. dec 2022

@denkatn ja som realista, s kamerou musia suhlasit vsetci obyvatelia domu a to je casto s niektorymi ludmi zlozite, minimalne zlodej s tym suhlasit nebude... presmerovat (dolezitu) postu znamena zmenit adresu dorucenia v banke a na uradoch ci praci , to je skor o telefonatoch ako o tom, ze to stoji nejako viacej... este aby mi niekto vypisy s banky cital, no to kde sme 🙄

falbala132
28. dec 2022

a ako sa dostane do tej schranky? nie je uzamknuta?

zuzahajdulka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
28. dec 2022

Zavolajte domovu schôdzu. Či má ešte niekto problém. V pohode navrhnite kamery. Nedá sa lepšie zabezpečiť schránka? Na čas by som asi riešila to presmerovanie.

elalala
28. dec 2022

Ak chceš namontovať kameru v spoločných priestoroch paneláku, musíš mať súhlas majiteľov bytu a dat tam oznam, že sníma kamera, inak ťa môžu udať...a to by bolo asi kontraproduktívne 😅 vymeniť schránku?

dusankomoj
28. dec 2022

@zuzahajdulka mňa napadlo na nejaký čas "podplatiť,, poštárku a vysvetliť jej,čo sa deje a aby poštu hádzala k susedom,alebo dať t.č.,aby volala.

podobova15
28. dec 2022

Ja by som si dala tu namahu a odsledovala si to nejako na striedacku s niekym, teda neviem ci len vam alebo aj susedom, ze ked viete kedy chodi posta tak len sledovat, v danych casoch.

paulinam99
28. dec 2022

Ak vyberá poštu iba Vám (osobný motív - úmysel), treba zvážiť oznámenie na kriminálke (môžu použiť nástrahu). Ak to robí viacerým (zrejme úchylka), treba zvážiť prevenciu, cez schôdzu vlastníkov zabezpečiť kameru do vchodu a poriadne veľký nápis, že priestor schránok je monitorovaný.

denkatn
28. dec 2022

@anjelicek26 v schranke kamera snima, len toho kto otvori schranku, tak nie je to spolocny priestor.

anjelicek26
28. dec 2022

@denkatn ja pochybujem, ze schranku otvara... len lovi nejakou pinzetou z vrchu...

koniarova
28. dec 2022

@denkatn pochybujem,že ju otvára.

h2
28. dec 2022

Ja by som kontaktovala políciu. No a čo, že je to "len" pošta. Je to krádež a deje sa to opakovane.

marsmykkok
28. dec 2022

Máš s niekým konflikt? Asi je to osoba, čo je rýchlejšia ako vy, teda býva doma väčšinu času ak stíha vybrať skôr ako Vy.

marsmykkok
28. dec 2022

A polícia nepomôže určite, strata času. Nejaká malá nenápadná kamera z číny a ak zistíte, tak ísť za ním osobne a vyjasniť si to.

h2
28. dec 2022

@marsmykkok Ak poštu vyťahuje zvrchu, tak kamera nepomôže. ☹️

dadka128
28. dec 2022

Dajú sa kúpiť malé kamery a namontovala by som ju do schránky.. a určite kontaktovala policajtov

luccija
28. dec 2022

Dať si box na pošte a chodiť tam

chillibubble
28. dec 2022

@dadka128 podla mna by na tej kamere videla bud tmu, alebo maximalne niecie prsty ci ozaj tu pinzetu. a to vie uz teraz, ze niekto im kradne postu. ale ak by sa tam dal online prenasat zaznam, tak by som si mozno dala poslat nieco co sa bud zmesti do schranky alebo sa k tomu da zlty listok. potom by som si vzala dovolenku okolo dna dorucenia a sedela doma pri mobile a pozerala, kedy sa do tej schranky niekto dostava. a utekala dole pristihnut ho pri cine.

marsmykkok
28. dec 2022

@h2 No potom neviem, jedine si vystriehnúť ho potom. len musí to byť človek čo má fakt času veľa a sleduje okolie. Lebo pred Vianocami určite poštárka nechodila cca o rovnakom čase, že vie kedy príde a stihne vytiahnúť.

denkatn
28. dec 2022

@h2 za vysusanie to stoji, podla ruky spoznas muza, zenu a cez dierku mozno aj kusok tvare. nema co stratit, len ziskat.

lululilien
28. dec 2022

Daj do schránky obálku s vybuchujúcou modrou farbou, alebo s trblietkami (zevraj trblietky sa ťažko zmyjú, to bolo v jednej detektívke) 😄 a na čas si daj box na poštu.
Kľudne to môže byt aj puberťák, ktorý len tak z nudy vyťahuje poštu.. skontaktuj správcu, možno je vás viac a dať nainštalovať kameru.

h2
28. dec 2022

@denkatn Keď tam len strčí ruku, bude tam pravdepodobne príliš veľká tma, nehovoriac o zaostrení, ruka bude zrejme príliš blízko kamere. Keď už kamera, dala by som ju tak, aby snímala schránky zvonka. Ale to asi nebude možné.

ahoj0
28. dec 2022

Ja by som dala do jednej obálky niečo ako Apple tag, alebo nejake GPS zariadenie, pripadne odpočúvacie… a nechala v schránke, zabalila do niečoho aby to vyzeralo ako nový tovar… do nejakej hračky, alebo plyšáka… predpokladám že tie obálky neotvára na mieste ale berie si to niekam, najskôr domov. Sú take eshopy ktoré predavaju takéto sledovacie zariadenia, možno by ti vedeli aj poradiť.

denkatn
28. dec 2022

@h2 ja som zase take ze vyskusam, pretym ako spekulujem ako to nejde, podla mna aj cez dierky svieti dnu svetlo, aj ruku s pinzetou vidno. ale ked to nie je dobry napad pre autorku, tak zazrak, ze vyriesi sa to same, tak na to asi cakat nema zmysel.

chillibubble
28. dec 2022

@ahoj0 ja mam Samsung Smart Tag(treba na to aj aplikaciu) ale neviem, ci by to bolo az tak presne, aby urcilo v ktorom byte to je. mne to ukazuje len mapu z vtacej perspektivy. apple je mozno presnejsi, ale nan treba mat asi iphone. ale nie zly napad 🙂

kiwi3
28. dec 2022

myslim, ze sa to tu este nikto neopytal: si si ista, ze ti to do tej schranky naozaj prislo? videla si to tam realne a neskor to tam nebolo? nie je to skor o postarke/ poste, ktora si nerobi svoju robotu?