Ako na sťahovanie vecí do zahraničia?

nerya
11. mar 2021

Dievčatá, ktoré žijete v zahraničí. Mám doma celkom slušnú zbierku kníh, niektoré som dokonca ešte nestihla ani prečítať. Pár rokov však už žijeme v Anglicku a neplánujeme sa sťahovať nazad. Začínam teda rozmýšľať čo s knihami, ktoré ostali doma. Niektoré by som určite chcela priniesť sem, alebo či si ich pobrať všetky? Ako ste to riešili Vy?

catalin
11. mar 2021

@nerya ja som to riešila naopak.ked sme sa po 10 rokoch vracali späť na Slovensko.objednala som si kuriéra a ten nám previezol jednu tonu veci z irl na sk.bolo by toho aj viac ale veľa som predala porozdávala a vyhodila.ceny mal dobre.cim väčší náklad tým lacnejšie to vyšlo 😀

katkamatka7
11. mar 2021

@nerya Ahoj, trošku iný prípad, ale podobný. Mala som zbierku kníh v Anglicku a sťahovala som sa nazad na SVK. Knihy som tam rozdala kolegom a známym, ktorí mali záujem. Ostatné som darovala do charity shopu, odkiaľ som ich za naozaj nízke ceny pred tým nakupovala. Na Slovensku sa rozbehli také knihobúdky, kde ktokoľvek môže knihy doniesť a aj si ich vziať, požičať, prečítať a poslať ďalej.

syslik81
11. mar 2021

zalezi kolko toho je a aku to ma cenu ... po odchode z eu sa uz plati clo .. priemer cena kurier je 1.5lib za kilo plus 20%clo z hodnoty ... najlepsie by si mala keby chodis hore dole autom a vezmes si to tak ... inak ta to moze vyjst dost draho

nerya
autor
11. mar 2021

Keď práveze su to slovenské knihy a nové, čiže cena jednej je cca 7 - 10eur, anglické tiež kupujem za lacno, za tými by som až tak nebanovala 😂

syslik81
11. mar 2021

@nerya ako uplne cenu nemusis ..len priblizne hodnota plus ak to mas viac ako pol roka je tam aj daka vynimka.. to clo by sa dalo skresat ale ta vaha knih bude asi velka ... na fb je skuspina ceskoslovenskych knih pouzitych -predaj .. takze by sa dali este predat ak by si docitala a uz nechcela aspon nieco malo by sa ti vratilo.. ale zalezi ako moc ti na tych knihach zalezi a kolko si ochotna za ich revoz dat ...

sisaka
11. mar 2021

Nemáš ich kde nechať na Slovensku a postupne si ich brat domov? Ja mám stále nejaké u mamy, väčšinu som rozdala, mama mi posielala detské knihy poštou, kedysi to nebolo až take drahé, pár kníh prihodila a teraz mám kvantá slovenských detských kníh, ktoré nikto nečíta 😅

veronice
11. mar 2021

Ja ked som triedila pri stahovani kniznicu, predala som co sa dalo a za ziskane peniaze nakupila moje oblubene kusky v epub do citacky knih. Ano, citacka nikdy nenahradi to slastne listovanie a vonu knihy a niektore knihy v elektronickej verzii nikdy kupovat nebudem ale je to dost prakticke (hlavne ked som narychlo balila do nemocnice tak som len schmatla citacku s pocitom ze v nej mam vsetko dolezite na prezitie... 😁🙈 tak len taky napad 🙂