Ako na prichytenie venca na dverách domu?

katkaleonard
19. apr 2021

Ahoj žienky . Prosím Vás čím máte prichytené vence na rodinných domoch? Ďakujem. 😊

mima1
19. apr 2021

Lepiaci hacik aj ked mne po case odpadol a moj mi dovolil hacik navrtat srobikom 🙈😂

mata1001
19. apr 2021

@katkaleonard tiez lepiaci hačik...

ivka21
19. apr 2021

Ja mam špendlík pichnúti v tesnení mame tám okienka a na tom veniec na šnúrke. A drží pár rokov

miirka123
19. apr 2021

@katkaleonard ja mám lepiaci háčik ale este poistený obojstrannou lepiacou páskou no tiež sa sem tam odlepí asi 2x za rok

ladyelsa87
19. apr 2021

@katkaleonard ja mam z Pepca taky X háčik obojstranný a vence prežili aj všetky ,,vichrice,, 😃

palisko
19. apr 2021

@katkaleonard popíšem ti prichytenie venca na rodinnom dome. Keď máš vymurovaný posledný rad kvadier/tehál, tak nad posledným radom urobíš debnenie. Výška venca je spravidla rovnaká ako výška kvadry/tehly. Do debnenia sa vkladá výstuž, ktorú navrhuje statik. Z vonkajšek strany sa do debnenia vkladá tepelná izolácia. Po takejto príprave sa môže do debnenia nasypať betón. Pevnosť betónu navrhuje statik. Betón počas zrenia pravidelne vlhčíme - polievame. Ak sú mrazy, dobré je to pozakrývať. Betón by mal zrieť 28 dní. Takto v skratke. 🙂🙂🙂

patka06
19. apr 2021

@palisko krásna odborná rada ..len si trocha mimo ...autorka sa pýtala na ozdobný veniec na dverách

danik1505
19. apr 2021

@palisko 🤦‍♀️ 😁

palisko
19. apr 2021

Jáj ja som na Koníku, nie na modrej streche? 😂😂😂

1katus1
19. apr 2021

@palisko ale vyznas sa to sa musí nechať 😉

palisko
19. apr 2021

Tak skúsim v skratke. Veniec ako taký na dvere neprichytávame. Radšej ho zavesíme na háčik. Jeho výmena tak bude počas roka jednoduchšia. Veď nechceme mať napr. vianočný veniec aj v lete.
Takže veniec vešiame na háčik / y. Čo som zaregistroval, tak už otvorili Pepco, tak ak sa nám chce stáť v rade tak si kúpime háčik. Väčšinou majú háčiky naliepacie na obojstrannú pásku. Ale tá prd drží a po čase háčik aj s vencom padne na zem.
Takže ešte vystojíme rad v domácich potrebách a kúpime lepidlo Mamut.
Keď prídeme domov tak si na dverách rozmeriame stred a výšku, aby sa nám na veniec dobre pozeralo a robil nám radosť.
Miesto na dverách odmastníme. Doporučujem alkohol, nie rozpúštadlá a riedidlá. Tu je jedno, či lepíme na drevené, hliníkové alebo plastové dvere. Z háčika odstránime a očistíme zvyšky lepiacej pásky. Môžeme povrch na zadnej strane háčika zdrsniť šmirglom. Namatláme tam trochu mamutu a pricapneme háčik na určené miesto na dverách. Vytlačené zvyšky mamutu očistíme. Je potrebné to nechať 24 hodín zatvrdnúť. Preto vedľa háčika dáme papierovú lepku s textom: Do xx.xx.2021 do xx hod nič nevešať! Dátum a čas vypočítame: čas pricapnutia háčika na dvere + 24 hodín = xx.xx 2021 xx hod. To aby si napr. návšteva nezmyslela tam zavesiť vetrovku alebo kabát.
Medzitým sa z venca tešíme niekde inde, tam kde si ho položíme.
Po vytvrdnutí lepidla, veniec zavesíme na háčik na dverách.

danina09
19. apr 2021

dva haciky normalne na lepku som mala, tie som dala opacne zvnutra a super to drzalo 🙂 teraz ale ziadny vencek nemame, lebo neviem najst nic, co by sa mi nejako pacilo, chcela by som nieco zo susenych kvetov no neviem ci najdem 🙂

h2
19. apr 2021

@palisko No Ty si ale vtipný!

danik1505
21. apr 2021

@palisko 😂😂😂😂