Ako máte zadelené upratovanie?

khuliniova
14. mar 2019

Baby chcela by som vediet ako mate doma zadelene upratovacie prace.. Upratujete ked je cas alebo si nato cas vyhradite? Tyzdenne alebo mesacne upratovanie? Mame 2male deti, dom a s manzelom kazdy svoje športové aktivity.. Mma pocit, že upratujem stale. Som poriadku milovna a mam rada ked su veci tam, kam patria a pri dietatku ktore lozi a vsetko spoznava ustami obzvlast.. Ak ma v tom niekto nejaky fajn systém rada sa inspirujem 🙂🙂

fridi96
14. mar 2019

Sobotu robievam velke upratovanie a cez tyzdne 2x prach a vysavanie 🙂

veronikaszabova
14. mar 2019

@khuliniova sobota velku upratovanie, cez tyzden denne vysavam, prach len zbezne ( co je vidiet 🙂 🙂 🙂 ). Kupelnu a wc kazdy druhy den pretriem.
Mam 2 deti a pracujem z domu.

babi81
14. mar 2019

@khuliniova vysavam kazdy pracovny den, kuchynu a kupelky kazdy 2den, cez vikend neupratuj ak nie je nevyhnutne 🙂

carmenuska
14. mar 2019

Ja uz neupratujem v sobotu,ked som na materskej.Som tiez poriadku milovna a mam uz v tom system,tak mi to vobec nezabera vela casu.My naprnechodime doobeda von.Vsetko sa snazim stihnut doobeda.Upracem postele,ranajky,dam prat,umyvat riad atd.Co treba pozehlim,navarim.A pretriem prach tam,kde najviac vidno,podlahy zmyjem.To robim oazdy den a vobec to netrva uz dlho.Okna robim ked treba,neznesiem spinave.Vacsinou ked deti spia.A take detailnejsie upratovanie hocikyory den, v tyzdni.V sobotu kupelnu a wecko.Poobede uz nerobim nic nikdy,ideme von,na vylet,hocico a mam uz pokoj.

lubik87
14. mar 2019

Baby vy ste šikovné ja som rada že stihnem navariť kým mala spí doobeda hodku niekedy bonus tak dve :D a upratujem až po 18 tej keď zasa ide spať..cez deň sa nedá stále si vyžaduje pozornosť

khuliniova
autor
14. mar 2019

@carmenuska super to mate potriedene... Ja mam 8 mesacneho synceka a ten potrebuje teraz vela pozornosti, zacal sa stavat na nozky vsade kde sa da 🙂

lucyluv
14. mar 2019

@lubik87 ja nestíham ani toľko čo ty :D ale už mi to žily netrha, hlavne nech sa vladzem o dcérku postarať bez stresu.

hettinka
14. mar 2019

V sobotu veľké upratovanie, periny raz za mesiac, okná a záclony štvrťročne, periem priebežne ako treba.
Ked som bola doma, vysávala som ešte v stredu, ale teraz, ked všetci ideme ráno preč z domu, nám v sobotu stačí utrieť prach, povysávať a umyť zem.

khuliniova
autor
14. mar 2019

Pekne sa to číta 🤣pri prvom syncekovi som stihala vsetko a nic, bol to jeden velky chaos. Ked su dvaja uz si viem lepsie zadelit cas aj ked casto hra proti mne 🤣rano vstaneme, malokedy vstanem skor ako oni, aj ked je to tak najlepsie, ale v noci sa kojime a neskoro chodime spavat, uoracem postele, deti a seba poprezliekam z pyžama.. Nedzi tym sa pohraju a pomotkaju z izbe.. Ranajkujeme, nladsieho dam spat do kocika von a ked je pekne a sme zdravi ideme von.. Potom papat a spinkat.. Niekedy deti spia naraz cez obed, ja niekedy s nimi inak upratujem co sa da. Varim zasadne vopred den,alebo si vsetko pripravim najviac ako sa da.. Periem vacsinou cez vikendy ale kedze nemam susicku a pradla mame hroozne vela, uz periem aj pocas tyzdna a upratujem ked je cas..
Vzdy sa nieco najde co treba upratat.. Raz treba chlandicku poutierat znutr, potom linku umyt pretriedit aa tak to ide stale 🤣

saja1
14. mar 2019

@carmenuska vy superzeny kazite nam "normalnym" meno 😀

tana85
14. mar 2019

a co robia deti ked upratujete a ste doma same? lebo este to vysavanie sa s nimi da, mladsi ma 11m, ale umyvat kupelnu ci podlahy, stale sa mi niekam pletu, som rada ked stiham navarit zatial co sa pohraju v obyvacke

radka2010
14. mar 2019

mam robotický vysavac, ked ideme prec ho pustim, ziadne velke upratovania nerobim... ked mame volny vikend radsej ideme na vylet...ked varim poumyvam kuchynu, ked mam chvíľku, suchnem kúpeľňu. A ked ma napadne pozmyvam raz za dva týždne...

aluapaula
14. mar 2019

@khuliniova tiez mam rada ked to mam doma podla svojich predstav vyrovnane deky vylesteny stol utrety prach ... proste k mojej spokojnosti. Upratujem asi stale nemam na to vyhradeny cas. Proste kedy sa co da vtedy to spravim. Kym bola dcerka mensia (od narodenia do cca 10m) chodila spinkat uz o 7 a ja som potom upratala vsetko. No teraz sa to neda posunula si spinkanie tak robime vsetko spolu kedy sa da. Vychadza mi to ale tak ze denne vysavam utieram prach aspon raz-dvakrat tyzdenne vyhodim koberce vyvetrat a umyvam tak 4x do tyzdna.. niekedy rano niekedy vecer niekedy ked spinka niekedy ale najcastejsie mi chuti upratovat v nedelu 😂 a zo zasady najmenej upratujem prave v sobotu... v detstve som nemala rada to vstavanie a hybaj upratujme cela rodina lebo je sobota ... nechcem to mat doma .. proste ja sa v prvom rade chcem venovat malej aj ked je pre mna poriadok dolezity vzdy najskor mala 🙂

khuliniova
autor
15. mar 2019

Haha tak vyvediem vas z miery, ze super zeny. Niektore dni su super a bezproblemove ine dni volam manzelovi do prace so slovami.. Mala som ostat slobodna a bezdetna, nechám ti deti a odidem prec 🤣🤣🤣to uz su tie zufalstva, kedy nejde nic pocas dna...

khuliniova
autor
15. mar 2019

@tana85 ja ked upratujem je s deťmi manzel,spia alebo su u starkych.. Ked pracujem s agresivnejsimi čistiacimi prostriedkami s nimi neupratujem. Nech to nedychaju, pripadne nieco nezoberu do ruk.. Dneska rano som upratovala poskladane pradlo a periny po vstavi pratala, tak starky si zatial umyval zuby v kúpeľní je oproti spalni a vedla v izbicke sa motkal mensi (8m).ale verim, ze to asi mate teraz tazke. Nam sa mensi zacal pri vsetkom dvihat a stavat na nohy takze oci na stopkach 🙂🙂vytiahla som nosic, ked bude pistat a ja niečo robit skusim ho dat tam

tana85
16. mar 2019

@khuliniova haha, ako y si pisala o mne 🙂🙂

sense
16. mar 2019

Upratujem v stredu a zehlim vo stvrtok prip iny den... podstolom ak.napada povysavam vzdy, a kupelnu mame zavedene ze kazdy si pi sebe uprace t.jpretriet umyvadla, utriet sprchu atd

natashkaa
16. mar 2019

akoze ja som to robila ako vy kazdy den az som dotsala take stresove stavy ze mi zdravie zato nestoji a teraz upracem poriadne raz za tyzden a drobne poutieranie stola linky to vecer

veronicka88
16. mar 2019

Dvakrát do týždňa pustím robotický vysávač kým pracujem v spálni a obývačke,ostatné vydávame raz do týždňa zvyčajne vo štvrtok...snazim sa víkend si nepokazíte stresom že nie je upratané.periem priebežne a ak treba vysávanie tiež priebežne no nie častejšie ako dvakrát v týždni.kupelnu v nedeľu kým sa malý kúpe poumyvam povrchy a samotu a záchod keď treba;)nerobím si z toho stres už...hlavne že je navarené a všetci sme spokojni...zapájame aj malého(5.5)a muž upratuje tiež...

janka7291
16. mar 2019

Ako nedodrzujem to do bodky, prisposobila som si to.....ale fajn stránka " terapie domova"

oros
16. mar 2019

@radka2010 ja presne tak isto, upratujem keď mám čas a chuť. Tiež radšej ideme niekam von a upracem si v týždni. My sme to ani ako deti nepoznali, že sobotné upratovanie, tiež sme radšej s našimi chodili po výletoch

radka2010
16. mar 2019

@oros ale u nas bolo sobotne upratovanie... ale neznasala som to... vyuzijem cas radšej inak... a roboticky vysavac je uplne naj sam lepší kamoš...

myjusiatko
16. mar 2019

@khuliniova aktualne to mame tak, ze mam 1x tyzdenne pani, co mi chodi poupratovat na 3-4hodky. Super vec, som nadsena. 🙂

simsalabim
16. mar 2019

Ja zasnem, ake ste zeny sikovne... U nas sa upratuje v piatok vecer - vysavanie, umyvanie podlah, kupelne, prach. Cez tyzden inak stihame len nakupit, nachystat jedlo, pracku a umyvacku zapnut a vylozit, vyniest smeti, pripadne pozametat kuchynu. Chodime vsetci do prace a skoly, neporiadok uspesne ignorujeme do dalsieho piatku 😂

andromedea
16. mar 2019

Sme dvaja, periem ked je pradlo, niekedy aj cely tyzden-dva nie je dost co dat do pracky. Prach utieram sporadicky (aj to vidiet), toalety "kefujem" priebezne, dlazky povysavam a utriem 2-3x do tyzdna (na cistu dlazku si ale potrpim, tak niekedy aj castejsie). Co ale zanedbavam je sprcha, to je nieco, co absolute nezvladam cistit pravidelne. Kuchyna je vzdy upratana a vylestena, aj umyvadlo, cakam ale, ze akonahle sa narodi babo, pojde toto vsetko bokom 😁 Toto je moj rezim zatial, na MD pred babom. A take veci ako cistenie mikrovlnky alebo chladnicky - ako si spomeniem 😂
Upratujem pocas tyzdna, lebo s manzelom doma - len mi zavadza 😅

andromedea
16. mar 2019

@aluapaula hentie upratovacie soboty som nenavidela aj ja, este ked som aj k byvalemu chodila, tam to iste.

vanilka83
16. mar 2019

@khuliniova ja som sa dala na upratovanie pomocou terapia domova pozri web som tak ovela kludnejsia je to pohodlnejsie take rozdelene na dni a ma to svoje pravidla ktorych sa drzi. Obzvlast ak nemas ten luxus pri detoch 4 hodiny volna aby si dala vsetko do pucu a cely tyzden zit v strese ze zaaaaas sobota zabita upratovanim. Ja sa teraz dokonca na to upratovanie tesim kazdy den musis upratat v dome jednu zonu a cely vikend patri oddychu a rodine a cez tyzden ti na to denne v pohode staci pol hodka hodka podla velkosti izieb ja som omnoho spokojnejsia a kludnejsia este som si kupila aj ten novy ekologicky univerzalny cistic ktory neobsahuje ziadnu chemiu krasne vonia dokonca by sa dal aj jest a je slovensky takze vazne radost upratovat a je to aj netoxicke a bezpecne pre deti. Pre mna je teda priorita ma cisto teda povysavane umyte podlahy prach kupelne a ten bordelik co vedia spachat deti s hrackami vecami to az tak neriesim to neovplyvnim moc deti su male len raz upratane budem mat ked odidu z domu tieto veci spratavam az vecer ked maly spi. Len raz za den a taky ten velky bordel u nas nie je to ze ma napr. Niekto nahadzane na kresle vsetko oblecenie co mala cela rodina na sebe za cely tyzden to nechapem. Vacsinou sa snazim drzat veci na svojom mieste takze mam menej roboty ak sa nahlime neni cas alebo je stres tak sa stane ze na stole sa zrazu nakopi kopa veci ale hned ked mam cas to spracem najlepsie taketo bordeliky vobec nevytvarat. Ale urcite si kukni terapiedomova.cz

modra_kolobezka
16. mar 2019

@khuliniova my sme na tom ako ty, dve deti, dom, práca. Ako nastúpila dcéra do skoly pribudli krúžky, učenie a ja zrazu upratovat nestiham. Muz je lenivy, nepomože mi s poriadkom ani za nic. Este aj zahrada je len na mne. Vyriesila som to panou na upratovanie, ktorá k nám chodí 1x do týždňa a za 4 hodiny všetko stihne. Nehanbím sa za to, pre mna je to najlepšie možné riešenie. Superžena nie som

dada3215
16. mar 2019

Checheche, pridám aj ja svoje....pred 4mesiacmi som bola poriadku milovny puntičkar, ktorého aj pootvorené dvere na vstavanej skrini vyvádzali z rovnováhy. Pôrod ma vyliečil. Rýchlo a jednoducho. Najskôr som si vravela ,že ja budem mať parádne bábätko čo bude spinkať, papať a kakať ako hodinky a ja si postiham všetko ako doteraz, keď ešte v ôsmom mesiaci som bez mrknutia umývala okná, robila na záhrade, dom upratala, varila a stíhala si ešte aj oddýchnuť 😂😂😂 najivka...😂😂😂 No naša malinká prvé tri mesiace si išla svoje. Jedlá, spala, kakala, plakala ako ona chcela. Zo začiatku som v noci bola xy krát hore. Cez deň keď sa mi podarilo, že zaspala som od únavy klesla vedľa nej a pozerala na ten bordel čo sa doma kopí, ale nemala som silu a chuť vstať a upratať a ešte náš drobec spáva tak, že niečo buchne už je hore. Manžel sa pri upratovaní nepretrhne, pomohol mi ale podľa neho som bola v tomto ja vždy blázon a on to robí len velmi povrchne....no skratim to....ako išiel čas tak to máme teraz tak, že keď sa mi chce a uznam za vhodné urobiť z toho nášho bordeliku zasa dom, tak to , ak mi mala dovolí, urobím. Ak nie tak nie, hlavu si už z toho nerobím.....keď je na zemi bordel? Nepozerám sa tam 😂😂 naučila som sa, že radšej sa budem venovat, hrať sa a starať sa o maličkú ako behať po dome s handrou. Už mi to prestalo trhať žily a najspokojnejší je z toho asi môj muž 😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣

meniny5
16. mar 2019

Ja riadim priebežne v sobotu mam veľké upratovanie. Pečieme skoro každý deň keďže doma mám 2 deti tak je to niekedy drina ale starší 15 mesačný mi aj pomáhala umierať, takže mám pomocníka.