Ako máte rozvrhnuté upratovanie počas materskej?

16. jan 2021

Ahojte maminy, idem si k vám po radu..prosím vás ako máte rozvrhnuté upratovanie? Upratujete podľa potreby alebo každý deň niečo, napríklad dôkladne jednu miestnosť, na druhý deň ďalšiu, atď..Alebo máte nárazové upratovanie v jeden deň v týždni napríklad v sobotu🤔 Zaujimaju ma hlavne žienky, ktoré bývajú vo väčšom dome ale kľudne sa môžu zapojiť aj ostatné maminky. Skúšam všeličo a výsledok je vždy rovnaký: mám pocit že upratujem každý deň a aj tak nevidno žiadne výsledky, a to mi upratovanie zaberie dosť veľa času🙄 viem, že pri dvoch malých deťoch sa to asi nedá mať doma úplne tip top, no ja sa cítim dobre vtedy, keď mám okolo seba poriadok. Trápi ma však, že to nemám asi dobre zorganizované..radšej by som sa viac venovala deťom..no akosi si to neviem rozvrhnúť🙈Ak máte nejaké rady ohľadom efektívneho upratovania, budem vám vďačná 😌

luciannka83
16. jan 2021

Ja uprarujem priebezne. Neda sa to profilovat do jedneho dna. Podlagu od prachu zotieram kazdy deň. Na mokro raz tyzdenne. Vecka podla potreby, jak ich ocuraju, vDy ked su spinavé. Umyvadla tiez. A tiez u nas vkuse bordel. A dakedy to jeden den uplne vzdam🙈. Mam pocit, ze Anou nic nevidno. Tiez sa rada inšpirujem.

pribinak
16. jan 2021

Nemám rada nárazové upratovanie. Proste keď mam kvôli niečomu bordel v stredu nebudem čakať do soboty. A zas ak je v sobotu pekne pocasie ideme vín, na výlet a nebudem doma otravovať seba a rodinu s upratovaním

Upratujem priebežne, keď máš čas

elementissa
16. jan 2021

Mam roboty. Načo robiť prácu, ktorú za trba môže spraviť mašina

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pieksamaki
16. jan 2021

@elizabet173
Na detskych izbach zatvor dvere 🙂 🙂

tramtada31
16. jan 2021

Upratujem vtedy, kedy mám chut a na čo mám chut. Väčšinou vecer kuchynu s tým, že dam prať umývačku, keď idem spat, aby rano boli suche Riady a mohli sa vykladať, ale už sa mi do nej dari aj dávať veci počas dňa priebežne. Detsku izbu a tak vtedy, keď muž vezme deti von, čo je tak 1x tyzdenne, alebo keď je prilezitost. Dlážku mi zvykne umyvat muž a aj povysavat. Počas dňa sa upratovat moc nedá, lebo syn sa pokúša spáchať samovraždu, alebo reve, keď má nevidi, dcéra zas chce so všetkým asistovať a trvá to 30x dlhsie🤦🏽‍♀️ Idem si kúpiť vysávač s mopom, hádam tu bude o niečo viac poriadok. Lapace prachu moc nemame. Mne sa s mužom osvedčila aj večerná 15 minutovka, že upratujeme spolu, len samozrejme nám to decka kazia, ale je to celkom efektívne🤪 a prikláňam sa k tomu, že každá vec musí mat svoje miesto. Menej potom travi človek hľadaním a aj rýchlo sa človek nauci tam tu vec odlozit. Napr sa malujem v chodbe, kde mám priečinky na šminky, každú vec po pouzivani odložím na príslušné miesto.

martinals
16. jan 2021

Mám 3 deti a práce rozdelené v týždni +/- takto :jeden deň varím (varievam na dva dni), druhý deň upratujem, tretí deň varím, štvrtý deň voľno, bláznime sa s babami,potom zase ďalší deň upratujem.... a tak stále dookola. Do obeda povinnosti a po obede sa venujem babám.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babydesire
17. jan 2021

Autorka citas mi zduse ..ja a poriadok sme jedna dusa 😅 ale udrzovat zelatelny poriadok,do toho deti,manzel,praca... ?!
Nedokazem ze jeden den jedno druhy den inu izbu...to by bola neustala fuska...radsej zamakam riadne od rana do vecera (rodinny dom) ,,spocena jak prasa, (pardon), hladna,smadna,a vynervovana (od deti) ..ale nemozem si pomoct,musi to byt..upratujem tak raz za 10dni..medzitym raz za dva tri dni povysavsm,zmyjem dlazky...kazde rano mi hodinu trva,ustlat,vyvetrat,spratat riady z predosleho dna,upratat hracky a ine drobnosti popri vylievani serbla,utierani zadockov,krmeni,noseni urevaneho dietata,obliekani deti...