Ako mať viac energie?

8. apr 2023

Ahojte. Prosím, poraďte mi ako mať viac energie na seba. Začnem od začiatku. Mám 30+ rokov, mám 3 deti. 5 a pol roka, 4 a polročné bábo. Vstávame okolo 6tej. Ráno idem so všetkými deťmi do škôlky, vrátime sa s babom domov. Cestou zo škôlky akurát pospí prvý krátky spánok, chodíme pešo. Keď treba, ideme do obchodu. Celý deň som doma s bábom, klasika práčka každý deň, upratujem 1x do týždňa, v pondelok. Zvyšok týždňa len vysávať, ak treba a sanitu každý druhý deň. Varím taktiež každý druhý deň + príkrmy vždy čerstvé. Bábo je neskutočne úžasné. Ono aj poležká, či posedí v kresielku, zahrá sa samo. Spí málo. Zvyčajne spí 4x 30 minút. Niekedy 2x 30 minút a na obedny spánok potiahne aj 1,5, ale to musím byť pri babu. Po staršie deti chodíme do škôlky pred treťou z domu, potom už to zbehne ešte rýchlejšie. Prechádzka, ihrisko, večera, logopedia, kúpanie, čítanie rozprávky a spať. O ôsmej večer už všetci traja spia. No a moja otázka znie, ako sa mám viac rozhýbať. Pri pohľade do zrkadla sa mi chce plakať. Vyzerám hrozne. Cítim sa hrozne. Som obézna, previsá mi brucho cez rez po sc, mám šediny, kruhy pod očami, dokonca vrásky na čele. Cez deň, keď sú staršie deti v škôlke, mám priestor na cvičenie, ale neviem sa nakopnúť, nejem veľa, nemlsám. Som celiatik, takže také srandy ako keksíky, či blbosti vôbec u mňa nefičia. Ani u detí. My nekupujeme sladké, keď dostanú, majú. Skôr upečieme niečo spolu. O pleť sa starám len minimum. Vyčistím a dám denný/nočný krém. Nechty ostrihané na krátko, vlasy v drdole nonstop, lebo inak mi škube bábo vlasy. Ako to zmeniť a začať sa viac starať o seba??

petamich
8. apr 2023

a partner/manzel je kde v tomto celom? lebo pri troch detoch mat cas sama na seba, ak si na vsetko sama, je za mna mission impossible

elia9
8. apr 2023

Zvládaš toho až až, klobúk dole..skús viac zapojiť manžela, ak sa dá...čo sa týka chudnutia, tak 80 percent úspechu tvorí strava..to je základ..drž sa

luccija
8. apr 2023

Tak cvičiť jedine doobeda, pokým si len s bábom.Najhorsie je začať🙂alebo dlhé rýchle prechádzky.A hlavne strava...vlasy si daj zafarbiť, alebo si kúp farbiaci šampón kruhy pod očami pri pol ročnom babu a ďalších 2 detoch za krátky čas sú úplne normálne.Vsetko pôjde len začni a to tá bude motivovat.

marcellka32
8. apr 2023

Za mňa si superzena ak toto každý deň stíhaš,...ale poradím, vlasy zafarbiť, pleť ráno čistenie a spf50 samostatne (beauty of joseon), telo-dlhe prechádzky zatiaľ, tiež má zaujíma kde je v celom tom programe muž?nemôže ráno vziať deti do škôlky?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. apr 2023

Manžel robí v gastre. Takže funguje dlhý/krátky týždeň. Keď robí, už o pol deviatej odchádza z domu, vracia sa až v noci. O 22 ešte len zatvárajú prevádzku. Keď má voľno, tak ráno ja chodím s deťmi, veď aj tak som kvôli babu hore, tak načo ho budiť. Počas dňa s bábom pomôže asi tak, že ho na pár minút postráži, pomojká. Viac nie. Poobede ideme spoločne po deti, potom spolu ideme v rámci prechádzky domov, spolu večerame. So staršími veľa pomáhať netreba. Ja ich mám naučené, že sa umyjú a osušia sami, dajú do pyžama. Pripravia si postele sami. Dokonca upracú stôl po papani a najstarší dokonca sám od seba už párkrát umyl riad. A keď zaspia, pozrieme si telku a spať.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
9. apr 2023

Ja čítam čítam, kde je tam ten nedostatok casu, nakolko ja mam deti 5 a 3 roky a babo ma 2 mesiace. Ale sme neskolkari z presvedcenia... sup youtube a dake cvicenie podla videa, aspon obcasne 20 min nejaku jogu. Joj, aj tu diastazu by som konecne zacala cvicit. Ja viem, ked su deti v skolke, cas rychlo zbehne a kazdy volny cas sa vyplni. Ja sa inak do zrkadla nepozeram 😃 a moje brucho je kandidat na abdominoplastiku. Svoje sebavedomie cerpaj aj odinakadial nez z fyzickeho vzhladu. Si uzasna mamina!

autor
9. apr 2023

Ja mám čas, viem o tom. Len sa neviem nakopnúť. Nemá energiu na nič. Nechce sa mi. Asi som lenivá. Manžel najmenšie sám do kočíka nevezme. A prečo? Lebo plače. Zvyčajne ho mám v nosiči. Keď má voľno, tak áno, doobeda spí. Potom sa spolu naobedujeme a už spolu fungujeme. Ideme spolu na nákup, po deti do škôlky. Niekedy sa stane, že idem ja s bábom domov alebo ostaneme doma a ide sám po deti, či s deťmi von. Inak sa deťom nejak extra nevenuje. Ja s nimi skladám lego, iba ja čítam knihy, učím logopédiu, či tvoríme, či variť, prať, domácnosť... Ku kozmetičke na obočie chodím 1x do mesiaca. Inak nič. A možno raz do roka ku kaderníčke. S dcérou máme,, babské dni " obe si dáme masku, nalakujeme nechty. Chcem ju viesť k tomu, aby sa starala o svoj zovňajšok. Vaňu si dám zvyčajne večer, keď už všetci spia a užívam si ticho.

autor
9. apr 2023

Čo sa týka stravy, tak podľa mňa nejem zle. Ráno pohár vody. Keď prídem zo škôlky, tak 3 tenké ryžové polystyrény. K tomu šunka, syr, zelenina, cottage, alebo praženica. Potom obed. 3 naberačky polievky. O hodinu po polievke jem hlavné. Napríklad ryžové rezance/cestoviny, rizoto. Alebo mäso, ryža/zemiaky. Výnimočne vyprážaný syr. Rezne robím 2x v roku. Snažím sa variť zdravo a pestro. Kysnuté nerobím vôbec, lebo to v bzl verzii chutí hnusne. Sladké si občas dám ku káve, zvyčajne, keď je manžel doma. Ďalej jem večeru. To je zas polystyrén s niečím, či jogurt s cereáliami alebo polievku. Do 18tej jem. Kávu nepijem, čaj nesladím. Ovocie občas schrumem doobeda. Po deťoch nedojedam, len výnimočne. Oni sú dobrí jedáci, nie je čo dojesť.

alison11
9. apr 2023

Asi málo piješ vody,voda je základ hydratovania tela,pokožky a aj chudnutia.Ináč klobúk dole čo stíhaš z detičkami atď.Raz za čas by mohol aj muž pomôcť postrážiť,kým by si zašla ku kaderníčke,alebo by Ti mohol sám zafarbiť vlasy mne farbieval,kým som bola na materskej doma ešteaj farbu na vlasy vybral aký sa mu páčil 🙂.Anezabudni hydratovať pleť aj telo telovými mliekami sú aj na spevneniez Avonu.Aj čaje na chudnutie Ja píjavam Pu erh dostať aj v jednote v ostatných obchodoch neviem,ale nakopne metabolizmus a celkovo sa cítim lepšie aj energie mám viac. stojí okolo 1,50eu

alison11
9. apr 2023

Smiem sa spítať akú máš výšku a hmotnosť?

basska_b
9. apr 2023

A kojis? Mozno su to proste zasoby na kojenie... mozno to z teba po roku spadne. Och, ako dobre poznam ten pocit vycerpanosti. Ja by som tiez mala cvicit tu diastazu a nerobim to. Mozno ked bude najmensi vacsi...

autor
9. apr 2023

Kojím + prvé príkrmy. Chcem kojiť ako staršie, do cca 1,5 roka. Cez deň spí 4x30 minút. V noci sa budí 4-5 x. Ráno okolo šiestej budík. Dnes už od pol šiestej. Výška 165, hmotnosť 78 kg. Obvod brucha 94 cm... kvôli kojeniu pijem veľa. Denne si varím fenikel+Aníz+rasca čaj, ktorý popíjam počas celého dňa, plus čistá voda a občas voda zo sirupom, ale domáci. Cez leto robím ja ovocné a bylinkové. Zo zeleného čaju ma neskutočne páli záha. Čierny čaj nemôžem kvôli kofeínu, veľmi reagujem na kofeín, až sa mi celé telo chveje

alison11
9. apr 2023

Juj tak to je potom kojením,ale zas mne kojenie hrozne naštartovalo metabolizmus až my vznikol syndróm dráždivého čreva a schudla som vtedy hrozne pri 167cm na 54kg som riešiela vtedy gastroenterologiu a kolnoskopiu,ale tak si sme každá iná.MožnoTi vodu zadržiava telo,a cestoviny ak ješ tak len celozrnné nie vaječné a bezváječné sú to samé sacharidy ktoré ak si dáš po ľahkom jedle uložia sa ako tuk.A cukor nahraď ovocím,či z musli.

autor
9. apr 2023

Ja som celiatik. Tak preto ryžové. Kukuričné nechcem, pohánkové, šošovicové sú fakt nechutné.

autor
9. apr 2023

Ďakujem vám všetkým za odpovede, rady, iný uhol pohľadu. V utorok skúsim nafarbiť doma vlasy, ešte som to nerobila. Ak mi viete poradiť nejakú radu na prvé vrásky, budem rada. Teraz mám micelarnu vodu alebo pleťovú ktorá je v akcii. Potom sérum a denný/nočný krém nivea hydrogel. Nemám rada mastné ťažké krémy. Ta gelova konzistencia mi veľmi vyhovuje. Ešte dodám, že som bledá pokožka, ale veľmi bledá. V lete mám pehy, mám gaštanové vlasy a zelené oči. Make up, či BB cream nepoužívam, lebo ešte aj svetlý odtieň je na mne tmavý. Používam len maskaru a pomadu.

pink_lady
9. apr 2023

Kup si farbu perfect mouše, je to penova farba, nanasa sa lahko. Stiahni si yazio, alebo kaloricke tabulky, zadávaj kolko zjes, či ti to vobec staci...a krokomer aby si vedela kolko za den nachodis. To si všetko pozadavas do app a vypluje ti to či mas viac/menej jest. Lebo ty potrebujes určitý prijem aby si Vobec zacala chidnut. A z toho co pises ho myslím ani nemas.

pink_lady
9. apr 2023

A rovnako, ak nespis dostatocne, chudnut nebudes

autor
9. apr 2023

Krokov mám 20 000 denne. Všade chodím pešo. Škôlka je 450 m od bytu. Takže ráno tam a späť. Poobede tam a domov naokolo. Tempo chôdze je stredné. Keď som sa, len s bábom, idem rýchlejšie. Keď s deťmi, pomalšie, ale nesuchceme sa. Skúšala som si jeden čas zapisovať a vážiť do kt, no nejde mi to. Ako tak píšete, vidím to, že som leňoch a nemám disciplínu a pevnú vôľu. Hmm, s tým si musím sama poradiť. V hlave sa nastaviť. Ja si ľahnem na gauč, v hlave mi ide, že choď si zacvičiť, choď. Ale nepostavím sa, neviem sa nakopnúť. A večer výčitky, že ďalší deň som nič pre seba a svoje zdravie neurobila

elmivelmi
9. apr 2023

Zda sa ze si velmi organizovana a aj deti mas pekne vychovane.Skus si ked je manzel doma troska zacvicit,staci par krat do tyzdna a potom relaxuj.Na plet retinol na vrasky.Na kruhy-centrum-vypln kyselinou hyaluronovou.Vlasy zvldnes doma nafarbit,skus aj laminaciu obocia u kozmeticky-robi zazraky s tvarou.

autor
9. apr 2023

@elmivelmi to si ma perfektne vystihla. Ja som taký organizovaný človek, mám rada poriadok a hranice. Aj deti vediem k tomu, že najprv povinnosti, potom zábava. Ďakujem, idem pozrieť na to. O retinole som už počula, ale o laminácii ešte nie. Inak pýtala som sa u kozmetičky o trvalú na mihalnice alebo farbenie mihalníc, no vravela mi, že mám veľmi jemné a krátke, že mne jedine umelé a tie nechcem. To veľa spraví, i keď mám len upravené a nafarbené obočie. Chcela som si zjednodušiť život a aj mihalnice mať takto upravené. Tak večer sa dám do toho. Dám si vaňu, nalakujem nechty. V utorok tie vlasy. Na tie vrásky určite niečo skúsim. A s postavou to sa musím nejak dokopať k pohybu. Aj na chrbticu by mi to bodlo. Také spevnenie, ponatahovanie.

autor
9. apr 2023

Myslíte, že táto rada by bola ok? A mám si vziať aj sérum? Či stačí len denný a nočný krém? Ešte som nemala retinol. Ďakujem pekne.

zmrzlinka2021
9. apr 2023

Skús polistireny vymeniť za kvalitné celozrnné pevivo

autor
9. apr 2023

@zmrzlinka2021 som celiatik, preto polystyrén ryžový. Bzl pečivo je plné škrobov a tie ceny...

zmrzlinka2021
9. apr 2023

Celozrnné pečivo je prospešné a zdravé. Priberas z kalorického nadbytku, nemá to nič so sacharidmi. Skús si piecť vlastne, ale polistireny sú len prázdne kalórie

autor
9. apr 2023

@zmrzlinka2021 ďakujem, skúsim. Keď som mala len dve deti, tak som si piekla pečivo tvaroh, bielky a bylinky alebo také muffiny s tuniakom. Tak sa asi k tomu vrátim. Úprimne som aj zabudla, že som si to piekla.

elmivelmi
9. apr 2023

retinol serum,najskor zacni so slabsim,kazdy,druhy den.A hlavne krem s faktorom 50,sk budes rerinol davat aj v lete,a davaj ho na noc.Na jesen skus aj chemicky peeling ale o nejaku mezoterapiu,to troska moze ozdravit olet a to obocie pozri,lminacia toez len mesiac vydrzi asi.

anjelik107
15. apr 2023

V prvom rade je dôležitá výživa. Čiže určite nejaké doplnky výživy, ktoré dajú telu živiny. Z toho budeš mať aj viacej energie. Môžem ti nejaké poradiť, ale to uz súkromne, napíš mi.

autor
17. apr 2023

@elmivelmi ahoj. Mohla by si mi pomôcť? Kúpila som si neutrogena retinol boost sérum, denný aj nočný krém. Všetky 3 produkty z rovnakej série. Majú super hodnotenia, tak som sa nechala zlákať. Pozerala som aj na chemický peeling, že ikonický výrobok je tento, čo pridávam foto. A moja otázka je, že večer keď si dám ten peeling, tak po ňom si môžem dať retinol nočný krém? Či to mi treba ďalší? Na nete je toho tak veľa a ja už sa v tom strácam. AHa, bha, kys mliečna, saliciova... Také %, či iné pH, toto sa nekombinuje s tým, toto zase s tym... Ešte som nekúpila žiaden peeling, vôbec nemám žiadne skúsenosti. Veľmi pekne ďakujem.