Ako mám nájsť svoju sestru?

natalka1qqq
20. mar 2020

Prosím vie mi niekto pomôcť ,poradiť ako mám nájsť svoju sestru ? Ona bola a asi je onkologický pacient teraz už je dospelá osoba viem meno jej lekára na onkológii ale ten vraj môže a nemusí podať informácie o nej ....vie niekto poradiť ako by som ju mohla hľadať ďakujem veľmi pekne za každú radu a naozaj budem rada za každý komentár, možno je to dosť chúlostivá situácia ale tak rodičov si nevyberieme ďakujem

princeznasevera
20. mar 2020
natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@princeznasevera skušala som nič je to tak márne .....

natalka1qqq
autor
20. mar 2020
jana_eyre_2
20. mar 2020

Existuje skupina na FB, ktorá je na hľadanie kontaktov "hľadáme stratené kontakty" alebo tak nejako.. skús si vyhľadať.. ľudia to potom zdieľajú, dostane sa to do veľkého okruhu ľudí, často som videla prípady že fakt tak "vypatrali" veľa prerusenych kontaktov..

marca12
20. mar 2020

Mozes poziadat register obyvatelov za poplatok 5€ kolkok. Vypises ziadost,potrebujes meno,datum narodenia. Pripadne obvolaj obce,mesta,kde zila,ci nevedia,kde sa nachadza.

kiwi3
20. mar 2020

@natalka1qqq a okrem toho o nej nic nevies? boli ste v detskom domove? v rovnakom? bola si sa pytat tam? nejaki pribuzni?

maminuska
20. mar 2020

@natalka1qqq ak máš peniaze tak súkromný detektív.

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@jana_eyre_2 ďakujem skúsim

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@kiwi3 nie ona mala len 2 roky keď skončila na onkológii v Bratislave na Kramároch ....ja som bola bábätko ....neviem čo sa porobilo ale mama nepatrala a otec tiež nie ....vždy keď som sa pýtala tak len krik a starká mi vlastne povedala len to že je na onkológii teda ako malá tam bola a dátum narodenia mi dala ....to je všetko čo mám a ešte jej meno ....po jej operaci sa o ňu nikto neinformoval .....

jana_eyre_2
20. mar 2020

@natalka1qqq a rodičia žijú? Možno je to pre nich bolestivé ti o nej hovoriť...

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@jana_eyre_2 áno žijú .....áno ja to chápem ale proste prečo ju nehľadali celé tie roky .....nemôže predsa človek prepadnúť pod zem .....s mamou som sa povadila ....nechápala som ako mohla dieťa tak male nechať na pospas osudu .....prečo sa po operácii neinformoval nikto ....

jana_eyre_2
20. mar 2020

@natalka1qqq ja som to myslela tak, že možno vedia ako to dopadlo a je to pre nich bolestivé doteraz ti to povedať... v každom pripade, skús to cez ten register obyvateľov, držím palce...

rainee
20. mar 2020

A sestra ešte žije? Išla potom do domova, rodičia sa jej vzdali? Nerozumiem že nevedia kde skončilo ich vážne choré dieta🙄

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@rainee neviem práveže či žije žiadne informácie rodičom poskytnuté neboli

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@natalka1qqq neviem či sa jej vzdali ale je to viac než pravdepodobné inak by asi dostali o nej informácie ....či nie ?

cacianka
20. mar 2020

Rok jej narodenia ?

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@jana_eyre_2 a to nie je niekde na internete

rainee
20. mar 2020

@natalka1qqq tak v prvom rade sa musíš spýtať rodičov ako to celé vlastne bolo a skúsila by som ten register obyvateľstva, iná šanca asi nebude. Jej Dr nie je oprávnený ta o nej informovať, ak ešte žije.

lija22
20. mar 2020

ach boze moj, ubohe dieta. toto je tak strasna predstava,ze len pevne naivne dufam, ze to bolo inak. ja by som s rodicmiuz v zivote neprehovorila, v zivote. Srdcko velmi ti drzim palce aby si ju nasla a snad vsetko dobre dopadlo. minimalne krstne meno a kazdu xy na fb prebehni, vsak to bude trvat par dni no a co ale daka podobnost medzi vami bude

alexandraalexandrova
20. mar 2020

@natalka1qqq nechapem uplne vas pribeh...ale napadlo ma ci nie je mozne ze sestricka zomrela...ci to nie je dovod ze o tom rodicia nechcu, nemozu hovorit...moze to byt pre nich prilis bolestive, nechcu to znova v spomienkach prezivat...neviem, ale nie je aj toto moznost? Kazdopadne pravdu sa dozvies jedine od rodicov a ked nie su ochotni pomahat, tak to bude ako hladat ihlu v kope sena...neviem kolko by mala mat sestra rokov, ale ak nie je este dieta moze byt aj vydata a tak ju podla mena a priezviska nenajdes...skus sa este raz spytat rodicov...

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@lija22 snažím sa na Facebooku hľadala som na internete ale nič ...skúsim ešte na Facebooku skupinu ktorú mi odporučili z tejto stránky

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@alexandraalexandrova nie určite neumrela operácia ktorú jej spravili dopadla dobre ....iba ochrnula

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@alexandraalexandrova nie už teraz by mala mať 22 rokov

lija22
20. mar 2020

ach to je cele hrozne smutne. Skoda, ze samozrejme nezverejnuj meno, ale urcite by sme mnohe s tebou hladali. Drzim palce 🙏

alexandraalexandrova
20. mar 2020

@natalka1qqq chapem...v tom pripade je mozne ze je v nejakom ustave kde sa o imobilnych ludi staraju...mozno aj to by som skusila najst zoznam takychto zariadeni a obvolat ich...meno ti asi neposkytnu, ale keby si naprikald volala s tym ze chces hovorit s nou a povedala by si jej meno, tak by ti povedali bud ze u nich taka osoba nie je, alebo by si sa k nej mohla dopatrat...to len taky napad

jovana9
20. mar 2020

Ak ochrnula, pravdepodobne bude klientkou Domova sociálnych služieb... hľadala by som tam - v registri sociálnych služieb nájsť domovy sociálnych služieb a obvolaj ich. Hoci platí Zákon o GDPR, ak uvedieš jej meno, mali by Ti povedať, či je alebo bola prijímateľkou ich služieb.

mpg
20. mar 2020

Okrem rodičov by mohla aj iná rodina alebo susedia vedieť, či išla z nemocnice do DSS a kde.

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@jovana9 ďakujem

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@natalka1qqq prípadne že ak by naozaj nežila ako sa to dá zistiť ?