Ako je to na hraniciach pre nezaočkovaných?

luckalucka5718
4. aug 2021

Sestra chce prísť na dovolenku na Slovensko. Lietadlom zo Švajčiarska do Budapešti. A že prídeme pre ňu tam. Niesu zaočkovaný ale majú pcr test. Ako to je na hraniciach? Keď majú test?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
4. aug 2021

@luckalucka5718 nech sa neprihlasuje do ehranice...a ani vy. Kamoška bola teraz v Maďarsku a nikto ich nikde nezastavoval len im mávli rukov že môžu ísť. Ak vás zastavia tak to vypíšte na mieste. Sestra by inak musela ísť hneď do karantény.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
4. aug 2021

@viestta keď niečo zavedú tak to majú kontrolovať. Kto je šikovný tak obíde systém. Píše že má pcr takže takou hrozbou pre ľudstvo asi nebude.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
4. aug 2021

@viktorka48 aká šikana? Šikana tu bola pred ‘89, keď si reálne nemohla vycestovať len tak. A beztrestne sa vrátiť do vlasti tiež nemohol každý. A nie len vycestovať, nemohla si študovať, pracovať, počúvať rádio a ani robiť mnoho dalších bežných vecí podľa seba. Dokonca ani cestovný pas nemohol mať každý. To bola šikana a nie toto, že máš dodržať nejaké pravidlá a ešte si môžeš vybrať aké. Tak ako rodný list nie je cestovný doklad a je povinnosť zabezpečiť si občiansky alebo pas a nie je to šikana, ale povinnosť, tak aj test / očkovanie / formulár nie je šikana, ale momentálne povinnosť. A nie, nie sme jediná krajina, ktorá má pravidlá a opatrenia.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mapa
4. aug 2021

@viktorka48
@kkovacovak toto navadzanie na protipravne konanie by malo byt trestne... internetove hrdinky s absolutne zvratenym pohladom na fungovanie sveta 🤮
@luckalucka5718 sa opytaj sestry, ako vo svajciarsku dodrziavaju opatrenia a ci je tam fakt hrdinstvo za kazdu cenu obabrat system, alebo to je absolutny nonsens, ktory si tam dovoli len uplna spodina spolocnosti...

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
4. aug 2021

@mapa vy niektorí ľudia nedoprajete druhým nič. Jej sestra sem ide na dovolenku a určite chce byť niekoľko dní v karantene. Ak má možnosť sa tomu vyhnúť tak by bola hlúpa keby to nevyužije. Bude mať test a určite sem nejde so zámerom nakaziť celé Slovensko vírusom. Chce ísť pozrieť rodinu a prístup má zodpovedný. Cez hranice chodí denne tisíce ľudí a nikto ich nekontroluje a tu sa ideme vzrušovať nad jednou osobou. Tak sa tam choď postaviť a choď kontrolovať na hraniciach.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
4. aug 2021

@viestta to už je uhol pohľadu. Ja keby si mám vybrať tak si vyberiem ľahšiu cestu a nejdem zbytočne do karantény. Ľudia robia horšie veci proti právu a nikto to nerieši. Len v dnešnej dobe je moderné šikanovať každého kto má v tomto iný názor a ide trošku proti prúdu.

sissy27
4. aug 2021

@kkovacovak za posledných 10 dní som prekročila hranice 4x a 4x ma kontrolovali. Takže nie že nikto nekontroluje, práve naopak a tieto vaše priblblé rady, ako nič netreba a je super vzoprieť sa opatreniam by ste si mohli odpustiť z jedného jediného dôvodu - vy za ne zodpovednosť neponesiete. Takže ty aj tebe podobné - za seba konajte ako chcete, ale prestaňte nahovárať druhých na porušovanie pravidiel, lebo keď dostanú pokuty alebo budú mať problémy tak vy im nepomôžete.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
4. aug 2021

@sissy27 tak ja počítam s tým že sú tu svojprávny ľudia a nebudú robiť bez vlastného uváženia rizika to čo im niekto napíše na internete. To že ja tu niekomu napíšem ako by som to riešila ja tak neznamená že to tá osoba splní a bude mať problém. Prečo by mala dostať pokutu. Ak budú policajti kontrolovať tak ehranicu vyplní v sekunde a hotovo. Niekoho skontrolujú a niekoho nie s tým treba samozrejme počítať. To už je na uvážení každého jedinca aké riziko podstúpi. Veď si robte každý čo chcete.

kkovacovak
4. aug 2021

@viestta nikde som nepísala že ten kto dodržiava pravidlá je hlúpa ovca a nedodržanie je hrdinstvo. Práve toto je ten problém, zveličovanie a vytrhávanie z kontextu ak sa niekto baví o opatreniach atď. Akonáhle niekto povie niečo mierne proti tak je hneď otitulovaný a opačne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
4. aug 2021

@viestta normálne...ak je nehoda na ceste bola by som hlúpa keby nejdem obchádzkou. Ale nikto mi nezakazuje ísť priamo a ani sa na mňa nebude nikto krivo pozerať. Ja teraz nebudem zisťovať či sa daná osoba hlasila alebo nehlasila cez ehranicu. Nech si cestu zvolí sama

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
4. aug 2021

@viestta prečo by som to mala schvaľovať 😄 mne je úplne jedno čo urobí. A prečo by si ty mala byť pohoršená, nasratá a mala by si to niekomu cudziemu chodiť vytmaviť? My nie sme jej mamy a nie sme v pozícii aby sme niekomu niečo schvaľovali. Veď je to cudzí človek a ja mám naozaj svoje problémy než riešiť či niekto obíde pravidlá alebo ide podľa nich. Nech si každý uzná za vhodné

nelca84
4. aug 2021

Kamaratov syn prisiel z holandska na 2 tyzdne domov a akosi sa "zabudol" zaregistrovat na ehranica. O 2 dni mal doma policajtov 🤣 tot moja skusenost.

marion09
4. aug 2021

Kolko dni je karantena po prichode zo zahranicia?ako a kto to odkontroluje ci dotycni su ozaj doma?

viktorka48
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akbara77
4. aug 2021

@luckalucka5718 darmo je...ako čítam komentáre, my si tu 3.vlnu zaslúžime. Len nech tu potom nejaká nezaockovana ovca zacne blacat, že zavreli skoly, školy, restiku atď.!!

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz