Ako dostať fotky z iphonu do macu?

18. sep 2023

Ahojte,
Prosim poradte lebo uz som zufala, mam v iphone vyse 30.000 fotiek a potrebujem ich dostat do macu.
Musim to oznacovat po par kusoch a tak importovat. Ked oznacim vsetko tak mi to sice vsetky polozky oznaci ale uz to neimportuje.
Uz som prelustrovala cely google a neviem kde je chyba.
Kto sa vyzna a vie mi dat podrobny navod ako pre idiota ako to dostat do pc? Teraz som oznacila 5000 fotiek trvalo to vyse pol hodiny a nakoniec nic.
Ja som uz v koncoch.

Dakujem

kaktusik007
18. sep 2023

ved v macu si otvor fotky, pripoj iphone cez kabel, samozrejme musis oznacit doveryhodne zariadenia, das import a hotovo.

import vies dat vsetky ktore v macu este niesu, alebo oznacujes po jednej a robis vyber

autor
18. sep 2023

@kaktusik007 takto to nefunguje

wade
18. sep 2023

Prečo nemáš synchronizáciu cez iCloud? Fotku ktorú urobím iphonom mám hneď na všetkých zariadeniach.

ivka225
18. sep 2023

Dalsia moznost je AirDrop

mistymay33
18. sep 2023

synchronizuj si iich cez icloude. Prihlás si telefon aj počítač do toho istého icloudu a budeš mať vždy všetky fotky aj na telefone aj na počítači.

kaktusik007
18. sep 2023

tak ale potom neviem aky mas mac os a ios v telefone..... mne to tak funguje uplne v pohode.... skus macforum.cz s dotazom
@mistymay33
@wade icloud pre takyto rozsah fotiek je trosku uz financne inde ;)

zuzuliennka1
18. sep 2023

icloud

wade
18. sep 2023

@kaktusik007 10 eur stojí 2TB mesačne - dá sa to zdieľať s celou rodinou. Je to jeden z najlacnejších cloudov. A mas všetko zálohované.

Autorka - To sa nebojíš že ti ľahne ten telefón s 30 tis fotkami? Môže sa stať aj pri update, ze sa sekne a budeš ho musieť resetnur.

autor
19. sep 2023

Icloud nepouzivam ani nebudem.
Urobila som si celu zalohu telefonu, vie niekto kde to najdem?

ivka225
19. sep 2023

Len z cirej zvedavosti - aky dovod moze mat vlastnik iPhonu na to, aby nepouzival iCloud?

Aha, a tu zalohu telefonu mas v iCloude.

wade
19. sep 2023

Ak mas zalohu v MacBooku, da sa to, ale iba cez nastroje (vacsinou platene), tretich stran. Nemam s tym konkretnu skusenost. Ako som pisal, vyuzivam icloud.