Ako dlho vydrží králik v chladničke?

novana
5. aug 2017

Dostala som králika. Nemám v pláne ho dnes variť, ale ani dať ho zmraziť. Ako dlho vydrží v chladničke?

adelaadelkaadela
5. aug 2017

čerstvé mäso by som v chladničke nechala max 1-2dní, ale sú horúčavy...
prikladam link
https://www.masodomov.sk/stranka/skladovanie-masa

novana
autor
5. aug 2017

@adelaadelkaadela, ale na stránke o skladovaní mäsa sa píše " Chladenie nám umožňuje niekoľko dňové až niekoľko týždňové skladovanie mäsa pri teplotách od 0 do +7 ⁰C ", preto ma zaujímalo, ako dlho mäso v chladničke skladujú tunajšie mamičky.

adelaadelkaadela
5. aug 2017

už som napísala vyššie,
2 dni ja nechávam maximum, potom nemá už ani dobrú chuť a ak ho nespotrebujem radšej ho dám zmraziť

adelaadelkaadela
5. aug 2017

urob ako uznáš za vhodné, preto som ti priložila aj článok, aby si sa mohla rozhodnúť podľa vlastného uváženia

lilyianka
5. aug 2017

@novana tiez by som ho nechala jeden max 2 dni v chladnicke alebo potom zamrazit....v chladnicke nemozes nechat maso chladit niekolko tyzdnov...mozno su nejake specialne chladnicky,kde sa to da,ale urcite nie tie,co pouzivame v domacnosti
Su chladnicky kde sa nechava maso "dozriet"...

osky
5. aug 2017

S kralikom mam vela skusenosti.
Najlepsi je samozrejme cerstvy.
V chladnicke mozes mat i 2-3dni ale uz nebude taky pekny ruzovy a napr.ak je prilis klepnuty-ze ma krvavy krk alebo niekde tak treba cim skor a dobre to umyt.lebo aj ked je to dlho zmrazene tak vdaka tej krvi to chyti taku pachut a pach celkovo.ale to ked fakt ho mas v mrazaku viac mesiacov...
Kralicie mäso je velmi zdrave a drahe.
Neriskovala by som aby sa pokazilo.
Ak hp nechcete jest hned,mozes ho pripravit/uvarit a pod./a datiz zamrazit hotove jedlo.vydrzi dlho

novana
autor
5. aug 2017

Dievčatá, moc Vám ďakujem za užitočné informácie. 🙂