Ako dlho trvá dnešná omša?

2. apr 2021

Ako dlho cca trvá dnešná omša

catherinah
2. apr 2021

Dnes sa na celom svete nesluzi ziadna omsa, su to obrady Velkeho piatku. Trvaju cca 1 - 1,5 hodiny, záleží od dlzky kazne a tiez od toho, ci budu pašie spievane alebo čítané atd.

hipuska
2. apr 2021

@catherinah a ešte od toho, či je hromadná poklona kríza alebo spoločná. Ak ideš ale na online, odpadá prijímanie, poklona

catherinah
2. apr 2021

@hipuska momentalne asi hromadna poklona na SK nehrozí, ale inak áno 🙂 neviem, ci je autorka na Slovensku alebo v zahraničí.

diaalex
2. apr 2021

@catherinah úprimne, poznám dedinu v ktorej je omša 3x týždenne, v riadnom režime ju pán farár vykonáva aj napriek zákazu ...

janai1
2. apr 2021

@diaalex čistá sedlačina 🤦‍♀️

catherinah
2. apr 2021

@diaalex to je smutné, ze neposlucha nadriadených a tiez chyba ludi, ktorí tam chodia.

diaalex
2. apr 2021

@catherinah no ľudia tam chodia lebo im to nikto nebude zakazovať a farár je idiot že slúži omše

zdena1990
2. apr 2021

@diaalex omše sa slúžia normálne ale bez veriacich

elizabet173
3. apr 2021

@zdena1990 zrejme ako kde

zdena1990
3. apr 2021

Povinnosťou farára je odslúžiť omšu či sú tam veriaci alebo nie to nie je o Tom že je idiot...

zdena1990
3. apr 2021
janai1
3. apr 2021

@zdena1990 prosím Vás pekne vy žijete na Slovensku? Omšu s prítomnosťou veriacich sú zakázané! Ale kňazi si robia po svojom a robia omše s plným kostolom ľudí lebo pre nich pravidlá neplatia 🤦‍♀️

hipuska
3. apr 2021

@janai1 😀 toto je tak smiešne tvrdenie. Ak by niekde aktuálne prebiehali omše, neboj sa, dosť sa nájde ľudí, čo by ich udali.

janai1
3. apr 2021

@hipuska čítaš všetky komentáre? 🤨 Pretože @diaalex písala ze ona vie kde sa slúžia a všetky ostatné komenty patria k tomu 😉

catherinah
3. apr 2021

@janai1 povedz mi tu dedinu

zdena1990
3. apr 2021

@janai1 áno žijem na Slovensku a Ty si dobre čítala čo som napísala?áno predstav si že omše farári slúžia Ale za zavretými dverami Bez veriacich je to ich povinnosť Bohu popr.davaju omše online

zdena1990
3. apr 2021

Bohužiaľ nájdu sa aj takí ktorí to ignorujú a pustia veriacich ale s tým mi nič neurobíme ...

janai1
3. apr 2021

@catherinah
@zdena1990 ženy viete čítať? Píšem že o tej dedine písala @diaalex ja neviem odkiaľ je ona 🤦‍♀️

leeo
3. apr 2021

Mam otazku, preco teraz v noci zvonia zvony v kostole? Je to nejaka sucast velkej noci? Dakujem

zdena1990
3. apr 2021

@janai1 no keby dostal pokutu viac by to neurobil tak ako u nás . Babky chodili nabehli policajti babky utekali farár dostal pokutu alebo pokarhanie neviem ale potom keď slúžil omšu zamykal dvere nepúšťal nikoho len kostolnicku .....

anjetta
15. apr 2021

@leeo Áno. Na Bielu sobotu sa slávi vigília Pánovho zmŕtvychvstania (najväčší sviatok kresťanov), preto tie zvony.