Ako dať dole atrament z oblečenia?

viera
27. feb 2016

Moj syn si dal atramentove pero do vrecka "vzacnej" mikiny Adidas, pravdaze mozete 3x hadat co sa stalo…Vo vrecku zostal ako aj navrchu mikiny z toho flak(modry)…Drhla som to mydlom, octom,bref-citrus, hodila do oxi vanishu…Nic….Mate prosim nejaka s tym skusenost?Cim by to slo dole?Lebo mne uz dochadzaju sily…Pocula som este, ze citronom…Inak aj zmizikom som to skusala…Zmizik bol hned vyradeny…Cely modry….Dakujem.

viera
autor
27. feb 2016

Tu je este foto…Je to dost velky flak..

cincila18
27. feb 2016

skus kupit zlcove mydlo a tym.. pripadne lanza mydlom.. ale ak sa ti nepodari ten flak dat prec, urcite nekupuj novu drahu mikinu, kym sa nenauci, ze atramentove pero do vrecka nepatri 🙂

nice202
27. feb 2016

urcite vyskusaj obycajne zlcove mydlo. Mne s tym zisli flaky od cernic aj cucoriedok.

bosoriak
27. feb 2016

Zlcove mydlo dokaze odstranit len veci organickeho povodu, nie atrament.

Tu je tip na odstranenie atramentu: http://akovycistit.sk/ako-vycistit-atrament/

Ale pokial si to uz skusila a neslo, navyse kedze je to v tej mikine uz "zaprane", tak sa obavam, ze to uz dolu nepojde.

nice202
27. feb 2016

@bosoriak aha, to som ani ja nevedela, ze iba organickeho povodu. Preto tie cucoriedky zisli 🙂

cincila18
27. feb 2016

hehe, to som nevedela ani ja 😉

bosoriak
27. feb 2016

@nice202 No ono to je mydlo s prisadou (vacsinou) byvolej zlce, t. j. ak povodcu flaku dokaze stravit byvoli zaludok, dokaze flak odstranit zlcove mydlo. Zelenina, ovocie, trava, krv, pot a podobne v pohode, ale na pero, motorovy olej a podobne to nefunguje. 🙂

viera
autor
27. feb 2016

@cincila18 zlcove mydlo kde kupim?To prvy krat pocujem.Dakujem...Co si?Nekupim mu uz nic take…Hrozne ma to vytocilo..

viera
autor
27. feb 2016

Skusim teda tu citronovu stavu so solou, co tam bolo napisane, kedze to zlcove mydlo je na org.

cincila18
27. feb 2016

@viera skus to lanza mydlo, normalne v drogerii kupis... riadne to vydrhni a nechaj postat v mydlovej vode cez noc... zelam vela stastia ... a potom daj vediet, ak to niecim das dole 🙂

viera
autor
27. feb 2016

@cincila18 Dakujem,skusim najprv citron so solou,lebo to som uz od viacerych pocula, ze dali dole…Necham to celu noc v tom, tak som zvedava, ale nevidim to nadejne.Lebo je to dost velka skvrna a je tam toho este dost na moj vkus….

viera
autor
1. mar 2016

Tak s citronovou stavou a solou to nespravilo nic.Este skusim od cincila 18 lanza mydlo a nechat to postat celu noc:(((((…Uz neverim, ze to pojde dole...

viera
autor
3. mar 2016

Takze ani vydrhnutie a ani lanza mydlo nezabrali.Vzdavam to….Dakujem za pomoc.