Ako čistíte toastovač?

synthiarowley
29. jún 2020

Ahojte zaujíma ma ako/čím čistíte toastovač či len povytierate suchou utierkou, prípadne navlhčenou hubkou? Používate pri robení toastov aj maslo dovnútra/navrch? Môj muž robí výborné toasty, dáva aj trochu masla veľa syra, ale potom to čistenie je hrôza. Teraz máme nový a chcem si dať na to pozor, lebo tá špina sa tam už zapeká a ide ťažko dolu, ajkeď ho samozrejme čistím po každom použití. Myslíte, že je dôležitá aj značka/kvalita tej plochy alebo sa častým používaním zanesie ajtak. Ďakujem

klarissa25
29. jún 2020

@synthiarowley pečiem na papieri na pečenie, takže ani v podstate netreba umývať, ale trochu utriem aspon hubkou..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
29. jún 2020

My sme mali pri toustovaci taky "plastovy hrebienok" kým je ešte teplý, tak tým ide všetka hrubá špina dole a potom už iba utriem papierovou servítku. A raz za čas vyumyvam hubka, jar. My robíme všetko možné, stejky, hamburger a toaaty

lenka2710
29. jún 2020

@synthiarowley ja mam odnímateľné násady, takže keď dopečiem, vyberiem, necham odmocit a umyjem! Pred tým sme mali klasický a ten sa veru zle čistil a hlavne, keď som dala na toast syr, tak čistá katastrofa 🙄

synthiarowley
autor
29. jún 2020

@viestta áno zapekané sendiče som myslela.
@hipuska taký hrebienok nemáme, utieram vlhkou hubkou, ale mám pocit, že to je ešte horšie, lebo v špárach to musím riadne a ajtak to tmavne tá plocha

synthiarowley
autor
29. jún 2020

@lenka2710 presne taký sme mali kúpiť, váhali sme a zobrali radšej väčši na3ks ale ten vyberateôný by bol lepší, nabudúce len taký. Akú životnosť mal ten Váš?

janka_266
29. jún 2020

@synthiarowley papier na pečenie pri každej príprave a Keď dojeme, papier vyhodiť a zvyknem papierovou servírkou navlhcenou s trochou puru a potom ešte nasucho .

simonah73
29. jún 2020

@synthiarowley zapekane tousty som neznasala robit, lebo to cistenie potom od zateceneho syra, ale niekto mi poradil papier na pecenie, das ho tam v jedno velkom kuse, tak ze na spodny diel, na to das toast, potom prikryjes tym papierom na pecenie a zatvoris, takze vsetko co sa syr roztopi, zostane na tom papieri. a ten papier musi byt v kuse, nie jeden na spodok a druhy navrch. snad som to dobre vysvetlila.
a toustovac mame tento tefal https://sendvicovace.heureka.sk/tefal-sw-854-d-16/
predtym sme mali taky mensi obyc a tam bol vzdy problem ak sa tam toho viacej dalo, zle sa to zatvaralo.

nyusika
29. jún 2020

peciem na papieri na pecenie, obkukali to odo mna aj kamosky a je to milionova vec

simonah73
29. jún 2020

@nyusika presne, od kedy robime na papieri, tousty mavame castejsie a v mojom pripade uz staci iba nakupit suroviny a tousty uz spravi aj moja 14rocna dcera komplet sama.

lucyluv
29. jún 2020

Moj toastovac len vytriem papierovou utierkou a je ako novy, nic sa na neho nelepi, mame ho uz par rokov

sissy27
29. jún 2020

@synthiarowley mám s vymeniteľnými teflónovými platňami (grill, wafle, toasty), normálne umyjem. A hlavne - nepoužívam ten toastový akožesyr, čo tečie až k susedom už keď ho vyberám z chladničky, ale klasický tvrdý syr (cheddar, tekovský...)

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alice8mi
29. jún 2020

my pouzivame tieto vrecka na toast: https://www.mall.sk/kuchyne-nastroje/tescoma-sa...
toastovac ostane uplne cisty, vrecka dame odmocit a vsetko z nich krasne zide

jumama
29. jún 2020

Toto je suprova tema. S tym papierom na pecenie urcite skusim.

simca06022011
29. jún 2020

Mame vyberacie... a je super ze napr. viem kupit akykolvek tvar tych "dosiek" a robit wafle atd... a predtym ked sme ho nemali. nomrlane este teple utriem spinu a mastnotu prec utierkou papierovou a potom cif a spongia a ja som to aj oplachla kolko krat.. len na kabel som dala pozor.

simonah73
29. jún 2020

@alice8mi podla mna zbytocne vyhodene peniaze, rolka papiera na pecenie vyjde urcite lacnejsie a aj napriek tomu, ze tam mlada dava dost syru, tak ten sa da po kazdom touste dat pekne dolu, takze ten jeden kus papiera (teraz som kupila ten harkovy a jeden harok je akurat dobry) pouzijes na cely balik toustoveho chlebu.

simonah73
29. jún 2020

a syr davame platkovu goudu.

lenka2710
29. jún 2020

Ktorý myslíte, ten klasický sme mali asi 3 roky, potom som už z toho musela toasty doslova vyskrabovat a tento mame druhý rok a je super! Mam tam 4 násady a som veľmi spokojná, robievam aj wafle, na toasty mam štvorec aj trojuholník a ešte tam je celá platnička ako na grilovanie! Bol síce drahší, ale oplatilo sa👍

pdt
29. jún 2020
ssegra
29. jún 2020

@synthiarowley dávam papier na pečenie, už mám toustovac niekoľko rokov a je ako novy a hlavne nemusím to drhnut po pouziti

nyusika
29. jún 2020

@simonah73
pridavam este jeden napad za milion - ked cakam navstevu, chystam oslavu a planujem robit jednohubky, pripadne ponukam natierky/dipy - bagety krajam na kolieska v krajaci na chlieb, aj 10 ks, rozne druhy,
pri pokladni len potom hlasim pocet a druh - kazdy druh mam zvlast vo vrecku.
doma svata cistota a usetrena pol hodina (minimalne) krajania

simonah73
29. jún 2020

@nyusika tak ked cakam navstevu, ze by boli potrebne nejake jednohubky ci chlebicky, tak si ich objednam a to je uz ze fakt cistota 😀😂

lenka2710
29. jún 2020

@pdt áno, ten máme aj my 😊

ildiko36
29. jún 2020

@synthiarowley ja pred cistenym kus toastovač zohrejem a syr sa roztopy..krasne sa da utriet s kuchynskou utierkou a potom kus prejdem s mokrou hubkou a utriem do sucha

alice8mi
29. jún 2020

@simonah73 tiez sme pouzivali papier na pecenie, ale snazime sa byt aspon trochu ekofriendly a vyhybat sa jednorazovym obalom/sackom/atd., tak sme si to kupili a pouzitelnost je x-nasobna.
takze z eko hladiska ano, z financneho uvidme casom kolko nam tie vrecka vydrzia

alexk12
29. jún 2020

@synthiarowley utrem hubkou alebo papierovou utierkou

qetka
29. jún 2020

@simonah73 prosim ta, na akych platniach robite toustiky? Pretoze na tento uz davno pozeram, ale vsade maju vypredane tie 3-uholnikove platne 🤷‍♀️

h2
29. jún 2020

@lucyluv Presne tak aj my, úplne stačí nasucho utrieť servítkou. Sendvičovač máme úplne obyčajný z Lidla, nič sa naňho nelepí.

simonah73
29. jún 2020

@qetka ked si rozkliknes ten link, tak kde su vyobrazene vsetky styri tak na tom spodnom, akurat sa teda nedaju prekrajovat na tie trojuholnicky, ale tak zase uz nemame doma take male deti, ktore by to museli jest po malych trojuholnikoch 😉