Ako čistíte obuv?

12. apr 2022

Ahojte, taká otázka, ako čistíte svoju obuv? Sú nato nejaké spreje alebo tak? Lebo ja som doteraz botasky a tenisky normálne prala, ale logicky sa to vždy po čase na nich odzrkadlilo. Ono je to v pohode, keď som mala nejaké lacnejšie topánky, lebo tie dlho nevydržia, ale také kvalitné, čo vydržia fakt roky si neviem predstaviť neumyť, ale praním sa zničia. Zvonka to umyť v pohode zvládnem, pokiaľ nie je látková obuv, ale zvnútra neviem ako. Neviete nejako poradiť, prosím?

akinom0077
12. apr 2022

Tenisky periem, kozennú obuv pretriem vlhkou hubkou ktorú mám vyčlenenú na to a nasledne použijem sprej. Topánky umývam denne, nakolko bývame v neupravenej ulici plnej blata

maruski99
12. apr 2022

vies co ako ktore, niektore operiem, niektore sa nejakym zazrakom ani nespinia, a take co mam tak skusam boky odlakovacom :D to je na vsetko a v pohode 🙂

elenka.k
12. apr 2022

@maruski99 odlakovačom? waw, to vyskúšam
ja povrch s telovým mliekom - kožené topánky, vo vnútri nečistím, kopačky s cifom 😎 aj ten je na všetko! drahé, kvalitné mi ani netreba. Raz som hodila synove čižmy do práčky, fu, ako nové, problém bol, že dlho schli, k uloženiu na druhú sezónu strieknem do vnútra so sprejom na nohy 😝 pre lepší pocit, ale málokedy.

minimonk
12. apr 2022

Ahoj 🙂 ja na všetko v domácnosti používam prírodný mydlový oriešok, som nesmierne vďačná za tento produkt 🙏 a keďže mi to nedalo, vyskúšala som ho aj na topánky a bola som milo prekvapená- boli ako nové 😍 nedám naňho dopustiť 💯

simca06022011
12. apr 2022

Tenisky latkove topanky a aj niektore slapky/sandale v pracke (aj napr zimne snehule sa bezne peru, goratex a pod treba len specialny prach pouzivat, neavivazovat)... na jemne pranie. nizku teplotu, bez zmykania, najlepsie do vreciek na pranie strcit. Trekove a pod topanky tiez, tie ani do nicoho nedavam a zmykam na 600ot.
Ostane topanky, kozenne, drahe, ci cizmy/lodicky/poltopanky normalne mokrou handrou a potom osetrit kremom. Vnutri sa mi nespinia topanky, ak tak ich utriem tiez vlhkou handrou a dost. Ak mas tendenciu spinit si topanky z vnutra (napr. moja dcera strasne a stale, lebo spinave nohy do topanok...), tak treba vlozky kupit a vymienat (latkove sa daju aj oprat... )
Biele podrazky a spol cistim cifom ako tu bolo uz spomenute :DD

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka128
12. apr 2022

Nikdy som topánky neprala, je to nehygienické.. Čstim topánky kartáčom a lanzou, vždy sú biele... Teraz som lanzu nemala čistila som s tekutou solvínou. Ale sú aj špeciálne čističe ale tie ma nejak neoslovili ale vždy po vyčistení a vysušeni ich inpregnujem sprejom proti vlhkosti.

travelllerka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
12. apr 2022

@dadka128 co je nehygienicke na prani topanok ? 🙂

dadka128
12. apr 2022

@simca06022011 na praní topánok v práčke je nehygienické všetko.

simca06022011
12. apr 2022

@dadka128 aha :DDD jasne a na prani spinaveho pradla v pracke, nie je nic nehygienicke ? :D

mamutka
12. apr 2022

@dadka128 tiež ma zaujíma, čo je na tom nehygienicke. Napr synove botasky, nie je na nich blato zdola, nesliapol do h..., proste sú len x krát prepotene, zakydane zmrzlinou a pod.... Vložky mu bežne vytiahnem a vetram, piesok sa z nich povysava. Pracku pravidelne čistim. Takže kde je v tom procese niečo horšie, ako keď sa v nej perie špinavé prádlo?

nwnw
12. apr 2022

@dadka128 to by som nemohla prať ani detské tepláky, lebo večne sa váľajú po zemi 🤣. Nevadí mi to o nič viac ako chytať v obchode nákupný košík alebo sedieť v MHD.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akinom0077
14. apr 2022

@mb2021 tiez neviem co je na tom nehygienicke… Kazdopadne ja po oprati tenisiek - vo vrecusku na tom urcenom, nasledne po oprati pustim pracku s cisticom , to iste robim ked periem handricky na podlahy a mopy nasledne ide cistic… takze tam nie je problem

saxana000
14. apr 2022

@akinom0077 tiez periem tenisky s takymi skor handrami a rohozkami alebo s muzovym futbalovym s nohavickami alebo utetakmi by som ich urcite nedala

dadka128
14. apr 2022

@nwnw to mi tiež vadí, tiež si bárs kde nesadnem 🤣...

dadka128
14. apr 2022

Ale prať tenisky v ktorých behám po zemi v práčke kde periem oblečenie, deťom, spodné prádlo.. Tak to mi príde nehygienické.

akinom0077
14. apr 2022

@dadka128 napr ja periem tenisky samostatne bez akehokolvek ineho pradla + su vo vrecusku na pranie tenisiek… nasledne pustim pracku s cisticom napr sanytol… toto iste robim aj ked periem handricky na prach a podlahu vzdy nasleduje cistenie pracky v tom pripade v tom nevidim problem

cackaa
14. apr 2022

@dadka128 Tak ja najskôr dobre vydrhnem podrážky a ak sa dajú vytiahnuť vložky, tak aj tie prebehnem mydlom s kartáčom a až potom hodím do práčky.

elenka.k
15. apr 2022

Bože ženy, naše maminy prali nie v takých moderných pračkach / nemali na výber stupne, nemali program na samovycistenie ... / videla som prať maminu ocove montérky / neboli tak vychýrené čistiarne / vypustila vodu, bubon povytierala /určite dala dezinzikaciu / a v tej istej práčke prala šaty po nás. Sme štyria, tu sme všetci zdraví a máme už naše deti ... A ešte mala takú krúcaciu žmýkačku, tak som sa bála, totiž mamina tam vkladala ruky aby prevrátila šaty, počas krutenia.

simca06022011
15. apr 2022

@elenka.k ani dezinfekciu tak podla všetkého nedavala nedaval

elenka.k
15. apr 2022

@simca06022011 asi tak, ale savo som cítila sem tam 😁 alebo nám bielila biele? Hmm 🤭

simca06022011
15. apr 2022

@elenka.k to skor, to aj moja babka biele v klude svacla do sava. Vtedy to tie látky ustali 😂

elenka.k
15. apr 2022

@simca06022011 presne tak