Ako chránite spotrebiče na linke proti prachu?

tykat
18. apr 2015

Baby chránite nejako spotrebiče čo máte vyložené na linke alebo na poličkách?
Uvažujem o nejakom peknom látkovom kryte alebo návleku na krájač a pekárničku. Už ma nebaví utierať z toho stále prach a prípadnú masnotu. Krájač mám prikrytý utierkou a na pekárničke mám navlečenú PE tašku ale je to vzhľadovo o ničom.
Materiál mám predstavu ako sú tie látkove prešívané kuchynské chňapky. Aby sa dali prať.
Alebo máte nejaký iný tip? 🙂

tenerifka
18. apr 2015

@tykat Na linke mam vylozeny len robot, ostatne mam na polickach alebo schovane(v zavislosti od frekvencie pouzivania). Osobne som radsej za utieranie prachu nez zakryvat to latkou ci igelitom

zita19
18. apr 2015

Nijak. Na linke mam len mikrovlnku, kanvicu a robot. Kedze to denne pouzivam (teda robot uz denne nie, ale aj tak casto) tak sa na tom prach ani nestiha usadzat. Okrem toho su svetle, takze nic moc nevidno. Vsetky ostatne stroje na varenie mam odlozene v skrinlach a suflikoch.
A suhlasim s @tenerifka . Radsej utriem prach, ako by som mala vyrabat nejake maskovacie zakryvacie izé, ktore v konecnom dosledku by bolo treba prat a nedajboze zehlit. 😝

tykat
autor
18. apr 2015

@tenerifka tak ja mam krajac na linke, pouzivany denne a teda minimalne ho chcem mat prikryty latkovou utierkou, neznasam ked na neho nieco kvapne, sadne prach, je nerezovy tak to hned vidno a tiez sa nie velmi dobre utiera kedze ma skary kam sa len tak lahko nedostanem 😒 Asi budem musiet nieco svojpomocne usit alebo zohnat niekoho kto mi to usije. 🙂

tykat
autor
18. apr 2015

@zita19 a tú kanvicu máš zvrchu čistú? lebo ja som z nej hotová, nechce sa mi denne utierať, a muž má takú nejakú špeci na varenie čaju, celá nerezová a vyzerá hrozne 🙄 nedá sa poriadne utrieť lebo má taký program. panel a keď sa tam niečo omylom stlačí tak sa celý program vynuluje 😒 tiež sa používa denne, takže odložiť a stále vyberať je o ničom.

zita19
18. apr 2015

@tykat ja mam nerezovu ale plastove suciastky su biele. Na tom bordelicek nevidno. Staci ju raz za tyzden pretriet vlhkou handrou. Ja mam nerezovy akurát drez a digestor. Obidva mi bohate stacia na to aby som mala na co nadavat. A este 2 cierne televizory v prevedeni klavirovy lak. Tomu kto toto vymyslel by som paprce polamala. 😝 To ma privadza do zufalstva zaprasene aj utrete. Proste furt. 🙄
A ked si muzicek vymyslel specialnu kanvicu, nech si ju pucuje sam. 😉 Dalsiu podobnu odolavajucu poriadku uz nekupi.

tykat
autor
18. apr 2015

@zita19 on si ju pucuje len teda je problem no 😒 ja mam takmer vsetko nerezove prevedenie a cierny lak a teda pri nasej supertvrdej vode je to 😝 prebehnut to vsetko vlhkou handrickou tak mozem zobrat den dovolenky a suchat svedskou utierkou dolu vodny biely povlak.

bubelko
18. apr 2015

@tykat mam len kavovar a konvicu, utriem utierkou a hotovo 😉

zita19
18. apr 2015

@tykat ja som farebne prevedenie kuchyne vyberala aj s ohladom na narocnost udrzby. Aj tak som moc nevyhrala, ale aspon tak. Kebyze mam cierny lak v kuchyni tak uz ma davno vyvrati. Hlavne pri mojom chlapovi. To uz mozno som aj vdova v base a nejaky prach v kuchyni uz by nebol moj problem. 😖