Ako často nakupujete a pijete alkohol?

16. júl 2024

Je podľa vás ešte v norme, keď človek konzumuje tvrdý alkohol 2x do týždňa cca 1 dcl (napr. biely rum, becherovku)? Zvyknete si kúpiť alkohol, ktorý vám chutí alebo ho chcete ochutnať a potom ho postupne vypijete? (Nemyslím pivo ani víno).

gramtlika
16. júl 2024

tak moj muz zvykol takto casto (ano, mne to pride dost casto, aj ked je to "len" dvakrat do tyzdna). ja si nedam tvrdy alkohol ako je rok dlhy 😀 hugo neratam, to pijem len prilezitostne, pri nejakej oslave alebo tak. inak nepijem vobec.
kazdopadne, nepride mi to v poriadku, z takehoto nevinneho zvyku to moze prerast do zlozvyku kludne aj kazdy den.

viestta
16. júl 2024

Sama si nenalejem ani keby som mala k dispozicii 20 flias svojho oblubeneho alkoholu.
Ked si clovek nalieva sam, pre mna to je uz na blikanie kontroliek

liv1
16. júl 2024

Nie, nie je to v norme, je to alkoholizmus. Ja osobne pohar vina tak raz za 3 mesiace, kupujem max pre navstevy alebo do varenia

pribinak
16. júl 2024

Mam doma alkohol, tvrde či víno, ale neotvorim a nenalejem si ako je rok dlhy.
Mam to pre navstevy na ponúknutie ak má niekto záujem
Ale sama? To už je podľa mna rizikové, keď si niekto sám nalieva
🚩🚩🚩🚩

Navyše ak si teraz dáva 2x týždenne je otázka času kedy z toho bude 3x a potom každý deň

lakebabe
16. júl 2024

Môj muž ma rad len domácu slivovicu od jeho otca, iné absolútne nič nevypije, ani tvrdé ani pivo ani víno. Mame ju doma v zásobe a napríklad v zime sa jej aj päť šesť mesiacov nedotkne, v lete keď sú grilovacky tak ju s kamarátmi vytiahnu. Ale zas všetko v norme , vyslovene opitého som ho nikdy nevidela. Ja tvrdé nepijem vôbec , mam rada pitie typu Hubert de luxe 😄 lebo je to sladké a slabe prip proseco , aperol a také . Klasické víno vôbec to mi je silne . V lete toho asi vypijem častejšie po troche, lebo dovolenky, grilovacky v zime skoro vôbec

vreckovka2
16. júl 2024

Pivo a vino je tiez alkohol. Nie, nie je to v poriadku. Alkohol nekupujeme a ani nepijeme.

martul
16. júl 2024

Nikdy som nekúpla alkohol a to, čo bohužiaľ dostaneme, po čase vylievam do wc.

anjelicek26
16. júl 2024

Zaujímavé, aký obrat potom maju výrobcovia alkoholu,niekto chlasta aj za nas😇🤣🤣 my v pohode v zime s mužom pohárik vajecneho likéru ci baileys ci rum na zmrzku, pohár vina sem tam večer, to je dva tri krát mesačne.. nič zlé na tom nevidím, lebo je to doslova ten pohár.

cacianka
16. júl 2024

@viestta ja si aj sama nalejem, aj sama vypijem, na veľkú noc vaječný likér, a 2x do roka malibu)biely rum a studené mlieko. som alkoholička, zabite máááá. minulý rok som to prehnala, na oslave 50 som vypila až 3 vermúty., idem spáchať harakiri, môj život nemá cenu ...prepijem sa k smrti 😍

luccija
16. júl 2024

My nepijeme obidvaja.Co muž dostane neviem prečo je stále tento hlúpy zvyk dostávať od obchodných partnerov alkohol máme v skrinke roky.Takze pre mňa je 2x týždenne tvrdé veľa, ale hovorím ja alkohol nepijem a mám na to iný pohlad..Mozno raz ročne v lete si dám gin tonic.

hellwant
16. júl 2024

V lete 2 pivka denne, milujem horku chut piva. Nik nevie, ci mi v nebíčku( alebo pekle?😱) nacapuju pivko s krasnou penou😥
Tvrdy alkohol malokedy, ked uz tak kvalitny rum. Ale to ked su narodky a pride svagor, ci ked sme na dovolenke, ci v zime 2x 0.4 deci niekedy vecer s manzelkou pri dobrom filme.
Pre niekoho je aj 1 pivo za 3 dni vela, pre niekoho 2 pohare vina raz tyzdenne, ci mesacne vela. Kazdy ma na to iny nazor.

luciferka93
16. júl 2024

No neviem príde mi to ze všetci sa teraz tvária že si nikto nedá doma pohárik 😃 môj muž si dá večer pohárik domácej a nie je alkoholik, keď je napr v obchode dáky alkohol v akcii občas si kúpime a spravíme si napr dáky alko nápoj, ved nevypije celú fľašu naraz 😃Poznám ľudí čo si dajú aj 2 poháriky whisky s ľadom a nie sú alkoholici. A co takí co vypijú fľašu vína (muž a žena) to by každý radil takých že doma pijú 😃 keď už človek bez toho nemôže byť alebo vydržať tak vtedy vidím problém. Alebo keby sa to stáva pravidelnosťou, ale kúpiť si fľašu domov do baru a občas si dať pohárik, nevidím problém

simca06022011
16. júl 2024

Alkohol kupujeme, ja takmer nepijem, partner ano, chodia k nam priatelia, znami... robime si miesane drinky a kadeco. Cize ano niekedy kupim nejaku specialitu aj sama, len tak, ze musime raz vyskusat (co tam po tom, ze nakoniec vypijem glg z toho :DDD ). Pivo je u nas na beznom dennom poriadku, ja napr. pijem raz za cas iba erdinger nealko, to je doslova izotonicky napoj :D
Chodime do HU, bezne nosime v case vinobrania vino z madarskych pivnic, ale aj napr. z čajkova atd. Palenku domacu mavame z HU. Nepijeme odpady :D Nepije sa to denne, tvrde ani tyzdenne, ale ono postupne sa to vypije. Vsak ked pride partia to je hned flasa, dve, tri prec...
ja si sama nedavam nikdy alkohol, ani mi to nejde na rozum, ale chlap si da napr. vino k jedlu, alebo len tak vecer (vsak za to to kupuje :DD), alebo v zime bayles, alebo zozenieme alebo spravime nejaky vajecny liker, rovnako vyraba sa u ans v rodine orechovy liker sem am,a lebo ovocne.. tak to niekto si cucne :D
Inak neviem, tieto alkohol temy tu pribudaju na rozprudenie vasni v poslednej dobe, alebo ako? :DDD

annm81
16. júl 2024

Ja si sama kúpim. A ak som sama doma a deti už spia, aj si sama nalejem. A niekedy aj 2x týždenne.

Ale na druhej strane, nikdy som nebola opitá. Nikdy to nie je viac ako jeden pohárik. Ak sú okolnosti také, že štvrť roka mám večer vždy čosi na práci, na alkohol si ani nespomeniem, rovnako nemám problém byť bez alkoholu roky (tehotenstvo+dojčenie). A neviem presne ako sa definuje tvrdý alkohol, ale to asi nepijem. Som dosť na sladké, takže Crème de cassis, Baileys, pistáciový likér a pod.

hellwant
16. júl 2024

@luciferka93 pozor alkoholici sme- lebo ho pijeme. Ten pojem alkoholik sa nespravne spaja s tym, ze sa opijas. Ale alkoholik je kazdy, kto pravidelnejsie pije alkohol. Ale nie sme ozrani, ktorym cirhoza rozozerie pecen a netackame sa a nerobime hanbu, ci nerozvraciame rodiny, bijeme deti atd..

marca12
16. júl 2024

My vobec nekupujeme alkohol. Dokonca sme taki hostitelia,ze vzdy zabudneme ponuknut navsteve. Ze by som si kupila flasu a cuckala z nej,to nehrozi. Zvyknem si z dovolenky nosit flasu vina,ale ani tu neviem otvorit a vypit. To sa musime doma doslova nutit dat si pohar vina.

suge
16. júl 2024

Alkohol kupujem napríklad do pečenia, taký perník alebo palacinky si podľa mňa "um" priamo pýtajú. Inak nepijem. Nie, že by mi nechutilo, skôr preto, že by mi mohlo.🤦‍♀️😜

mandzula
16. júl 2024

V nasej domacnosti sa nachadza presne 0,0 alkoholu, takze to, co opisujes ty, pre nas norma nie je a som rada.

bobkovci5
16. júl 2024

@viestta suhlasim👍

luciferka93
16. júl 2024

@hellwant každý si slovo alkoholik vysvetľuje asi po svojom 😃 ja už beriem alkoholika toho co naozaj slope, ráno 10 hodín a už ide do krčmy lebo nevie vydržať, je to preňho závislosť 😃 a zasa my pravidelne alkohol nekonzumujeme 😃 pravidelnosťou vidím napr ze denne a pod.😉

barbora_t
16. júl 2024

Ja mam domacu palenku v chladnicke uz 3-4 roky asi nikto sa jej nedotkol 😂 🙈
U nas sa kupuje tak max pivo, radler, hugo, alebo vino (aj to len kvoli navstevam) 🙈🙈 nam tvrde neberie nikomu 🙏
Na Vianoce zvyknem kupovat este vajecny liker kvoli nasej 90rocnej babke 😁 co nevypije ona, to potom vylievam 🙈🙈

lakebabe
16. júl 2024

@luccija muž tiež dostáva veľmi veľa fliaš od zákazníkov . Co je rumove nechávam na pečenie na vianoce a zvyšok recyklujeme. Tiež dávame ďalej keď ma niekto sviatok a ideme gratulovať. Už nech to posunú kam chcu😄

annm81
16. júl 2024

@hellwant Podľa mňa definícia alkoholika by sa mala odvíjať ani nie od množstva, ani nie od frekvencie, ale od závislosti. Teda, ak si niekto nevie rozkázať, že teraz alkohol nie - či už každý večer, alebo 2x týždenne, alebo v strese, alebo na oslave - bez toho, aby pociťoval nutkanie, nervozitu, podráždenosť, tak je alkoholik.

januska12323
16. júl 2024

Viac ako by sa patrilo.

tamitamitami
16. júl 2024

2-3 krát do roka fľašu drahej whiskey/rumu (vždy inú na ochutenie), jedna fľaša vydrží kľudne aj pár mesiacov. Inak nekupujeme do domácnosť tvrdí alkohol vôbec, občas ako darček. Keď má prísť návšteva tak pre nich kupujem skôr víno/šampus/aperol.

hellwant
16. júl 2024

@annm81 super, to sa mi pači. Ma to aj logiku.

luciferka93
16. júl 2024

@annm81 s tým sa stotožňujem 👌 veľmi pekne vystihnuté 😉

ivanalik
16. júl 2024

4 poldecáky kvalitného alkoholu za 7 dní? za mna nič strašné ...ale ako vidíš ,100 ludí 100 názorov🙂neviem či som pochopila otázku

x_mery_x
16. júl 2024

Nekupujeme si, len co dostaneme aj to u nas stoji dlho, niekedy posuvame dalej vina :D

viestta
16. júl 2024

@cacianka sama som si tuto zimu naliala do caju griotku ked som vymrzla pri hodinovom cakani na autobus. Ale len tak, ze a mam chut, tak si dam to nie. Proste to mam tak nastavene