Ako často meníte obliečky?

8. apr 2020

Ahojte baby 🙂
Je to dosť taká blbá otázka ja viem, ale nedá mi to. Stretávam sa totiž s nepochopením, pretože mením obliečky každé dva týždne. Že je to moc často.😅 Tak sa teda pýtam vás gazdinky, ako to je u vás? Fakt som taká na hlavu?
A druhá otázka. Vraj moc často periem. Sme dvaja, periem tak raz za dva týždne ale napríklad tri práčky. Montérky a pracovné oblečenie spolu, spodné prádlo čierne a tričká spolu, biele a uteráky spolu. Je to naozaj tak veľa? Ďakujem 🙂 U nás doma to bolo tak, že sa púšťala práčka priebežne, ale momentálne keďže bývame so svokrou.... Je situácia iná.😅 Ďakujem

gladys_07
8. apr 2020

ja menim obliecky tiez kazde dva tyzdne a periem kazde dva tyzdne, a urcite viac ako tri pracky (sme tiez len dvaja)

zuzanaam
8. apr 2020

Obliečky raz za 2 týždne minimálne + pranie aspoň každý druhý deň, niekedy aj častejšie. V domácnosti sme 4.

stanulienkat
8. apr 2020

Tak isto.

autor
8. apr 2020

@gladys_07 no keby som to mala triediť fakt tak, ako sa má tak by mi to vyšlo na viackrát, ale nechcem robiť zbytočnú zlobu. 😬

autor
8. apr 2020

@zuzanaam áno keď ste viacerí tak jasné, aj my sme doma boli 4 a takto to vychádzalo. 🤔

eliska13
8. apr 2020

Mením prádlo tiež každé 2,3 t a periem často.Mne by vadilo mať spodné prádlo, ponožky tak dlho v kosi

fednaja
8. apr 2020

Podľa mňa je to teraz v pohode a ako prepáč ale môže ti to byť jedno, tvoja domácnosť tak tvoje pravidlá a nemá ti do toho kto čo kecať

zuzzqa
8. apr 2020

Ja kazdu nedelu 😳

autor
8. apr 2020

@fednaja Nie je to moja domácnosť, žijeme u svokry a tá niekedy má výhrady. 🙄 Ale čo narobím no...

leskovael
8. apr 2020

My sme traja a práčka ma ide v priemere 1x za deň..(tzn ak nevyperiem 1, 2dni mam prádla ale na 2 práčky 🤷🏽‍♀️) mne to tak vyhovuje, keby som prala raz týždenne, potom by som mala narvaný sušiak, následne nato kopu prádla... Takto si to robím priebežne a hlavne nevydrzala by som obchádzať použité prádlo nejaké 3-4dni, nieto týždeň 😂 Obliečky mením ako kedy, nejak to nemam zaradené, vymenim kedy sa mi chce prevliekat, ale tiež cca tie 2tyzdne, v zime v pohode možno aj 3t.

henka123123
8. apr 2020

menim tiez cca kazde 2-3 tyzdne a periem 2x do tyzdna

dollyzv
8. apr 2020

Ja menim obliečky najlepšie každý týždeň,Max každé dva týždne..periem podľa potreby,2-3 do týždňa jednu až dve pracky,zatiaľ sme dvaja

autor
8. apr 2020

@leskovael ja by som tiež nezniesla plný kôš, ale čo narobím. Pre pokoj v rodine to teda týždeň dva vydržím ale potom jasné že je toho veľa.

zuzubb007
8. apr 2020

jááj to určite svokra mudruje nie? mám rada takéto nech sa každý stará o seba, ja periem obliečky deťom každé dva týždne, nám dospelým 3-4 týždne, ale kľudne by som aj častejšie, čo sa týka klasického prania mám dve deti takže v priemere periem minimálne 4-5 krát do týždňa a to nerátam obliečky tie mám hneď za dve pračky takže tak 🙂

sweetlife001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
8. apr 2020

Podľa mňa tak ako to robíš, je to v pohode. Neviem kto ti do toho mudruje ale asi tomu moc nerozumie ☺️ my sme 3, ked maly pride z vonku je ako dlazkova handra, komplet všetko treba oprat, v noci sa prečura, treba oprat navliecky, paplon, aj chránič na madrac, pri jedle hocikedy rozleje, mastné veci, zase treba oprat, ďalej nemusím ani pokračovať a asi ani hovoriť koľko sa perie u nás...

jaskolka
8. apr 2020

Tak ja tiež menim cca 2 týždne posteľné obliečky a plachtu, keď bol muž chorý a potil sa, tak aj každý tretí deň. Práčka ide tak raz za dva dni, neviem si tirz prestaviť, že by som mala v koši ponožky, a spodné prádlo týždeň. Plus muž denne aj dvakrát meni tričko, keďže je stavbár, (spoti sa doobedu) tak to by po týždni už pomaly nemal co na seba🙂. O pár mesiacov pribudne nám bábätko, tak myslím, že aj denne pôjde práčka. Prádlo normálne triedim, pracovné spolu, uteráky spolu, biele a tmavé osobne, červené osobitne, posteľné a plachty tiež, veď to je normálne

drozdajkahra
8. apr 2020

Tak ja som potom asi nenormálna 🙈 veď u nás ide práčka už namiesto rádia, ja denne pod dve práčky nejdem, akurát dnes som prezliekla postel a postieľku(po 10 dňoch a už mi to prišlo dlho), už dve práčky, plus mužove montérky z prace, vie si brat aj každý deň čisté, inak má jedny na dva dni(montérky na traky, tričko, mikina, vesta), potom ešte veci z malej, to denne zatrepe na dvore oblečenie a veci zo mňa, keď ešte aspor raz za týždeň dám vyprať deky z gauča, uteráky tak no nazbiera sa veru

cacianka
8. apr 2020

Ja periem ked sa mi nazbiera dávka - farebne svetlé, farebne tmavé, uteraky a osusky tam supnem aj biele lebo to sa mi samostatne nazbiera málo, alebo cakam mesiac(to veru nie)
Sme dvaja a periem cca 2x týždenne alebo 6x mesacne.nerobim statistiku ani ciarky.periem kedy sa dá a nepocuvam blbe reči nikoho.
Aby mi smrdelo pradlo 2 tyzdne ???!!!

cacianka
8. apr 2020
deti95060810
8. apr 2020

prečo by si mala byť na hlavu...Vôbec si to nemyslím. Je to tvoja vec - tvoj zabehnutý systém. Ja periem podľa potreby - najmä plachty. To vieš keď máš doma chlapca čo má 20+ r. tak tie plachty mám v praní pod chvíľou...😉😀😝
počet práčok je u nás veľa. 4 deti vyžadujú svoje - najmä keď nechcem aby chodili ako prasiatka.... Triedim prádlo väčšinou podľa farieb - biele spolu, bledé spolu, tmavé spolu.... pri takom väčšom počte ľudí je to normálne že nazbieram celú práčku jednej farby....

autor
8. apr 2020

@zuzubb007 áno, pani svokra. Ale že ona keď chytí rapel perie aj celý deň to je v poriadku. Akože je, veď je to jej domácnosť, ale potom mi vyčíta že koľko vody a elektriny miniem.

@sweetlife001 aj moja tak, uteráky na 40 na pol hodinu, montérky s uterákmi a spodným prádlom.... Grc

@nikpa ďakujem za názor 👌

@jaskolka áno môj tiež každý deň iné tričko, tak sa to nazbiera.

@drozdajkahra presne tak veď prádlo pokiaľ je človek aspoň trochu čistotný tak ide stále do koša.
@cacianka nechcem robiť peklo tak radšej takto....

autor
8. apr 2020

@deti95060810 my sme dvaja ale prádla dosť, aj mikiny, pracovné oblečenie keďže sa zamažene pri dreve a práci vonku, môj pri aute....

deti95060810
8. apr 2020

@sweetlife001 fíha , svokrine prádlo asi nie je moc pekné že?
Inak jesť v posteli sa mi tiež moc nepáči...v posteli sa má len spať a ... Nie jesť. Zakazujem to aj deťom.

deti95060810
8. apr 2020

poznám

eliska13
8. apr 2020

Svokra nech neprehana práčka toľko elektriky nezozerie a voda, keď jej vadí daj jej o 5 eur viac každý mesiac aj to sa mi zdá prehnane.Vies starší ľudia nemenia tak často oblecenie je to humusné, ale je to tak.Aby sa mi niekto staral či gaťky pri menzese odložím, aby som prala až o 2 t.Urcite neprehanas aspoň raz týždenne pri všetkej skromnosti by som chcela prat

mila23
8. apr 2020

ja menim obliecky kazde 2 tyzdne, ak je niekto chori alebo sa dtei pocikaju, tak castejsie - podla potreby. A perieme priebezne, niekedy raz za tzyden - ze periem cely den a niekedy pustam pracku aj 3-4 dni posebe, ze kazdy den pracka..ako mam cas

kiki68
8. apr 2020

Obliecky kazdy tyzden ( u nas sa asi moc skace v duchnach 😂) a pradlo celkovo 3 pracky za tyzden. Moj muz je taky typ, ze je schopny 2 x denne menit si tricko, spodne pradlo. Kvoli nemu hlavne pridavam do prania aj tu dezinfekciu . Lebo inak by sa bol schopny na to pozerat, ci si to na obliect. Ale zase u nas casto perie prave on. Vie, ze ja toto ako hobby nemam a on teda ano.

cacianka
8. apr 2020

Moja mama - teda u nás doma, sa pralo v pondelok, vsetko pradlo za uplynuly tyzden.ale to bolo daaaavno ked sme mali obyčajnú staru pracku.v utorok-stredu sme zehlili.
odkedy mame automaticku, perieme hocikedy ked treba.
Ja uz v paneláku sme prali kazdu 2.sobotu v práčovni v suterene na velkej opache. Vsetko vytriedene, rucne prekladali do nadob pláchať, trochu zmykali rukami a potom do zmychacky.Susili sme v susiarni.
Nasetrili sme a kupili automatku a odvtedy periem kedy treba. Susim na balkoniku.
Voda prasok avivaz aj elektrina sa minie rovnako ci peries 1x utorok 1x stvrtok alebo 2x sobotu...

lindusss2016
8. apr 2020

@drozdajkahra ja som na tom rovnako 🙈 a stale sa snazim zredukovat to pranie, ale velmi sa mi nedari