Ako byť sama sebou?

6. aug 2022

Ahojte citim sa hrozne. Nedavno som prestupila na novu skolu spolu s mojou spoluziackou ktorá si tam hned nasla kamosky a ja nic. Nevedela som ako si nast kamosky a bala som sa za niekym prist . Postupne to bolo take ze som obcas prehodila par slov s niekym ale väcsinou som sa drzala mojej starej spoluziacky ktorá ma ale odstrkovala pretoze sa chce bavit s niekym inym cize na vyletoch som bola vzdy sama. Citila som sa hrozne a neviedela som co robit. Potom akosi sama od seba najskôr som si ani neuvedomovala ze to robim som zacala opakovat po ostatnych.Vzdy ked som sa s niekym bavila som automaticky zacala byt ako ona dokonca aj prízvuk .Potom som si to zacala uvedomovat a chcela som s tym prestať ale uz som nevedela ako jednoducho som nevedela ako sa mam správat pri ostatných uz som zabudla kym som .Neviem co s tym mam robit .Doma si rozumiem asi iba so sestrou pri ktorej soma citim byt sama sebou aj ked uz ani neviem ci naozaj viem byt pri niekom sama sebou .Co mam s tym robit?? Pri vzdialenejsej rodine sa citim taka nesvojs nervozna a uplne neprijemne v tej spolocnosti.

ivangeline
6. aug 2022

Najdes sa urcite. Hladaj svoje zaujmy,hobby a spoznas tam ludi? Nevzdavaj sa v nadvazovani kontaktov. Chod na akcie. Precitaj nejaku knihu o tom na povzbudenie. Zasmej sa zo seba. ;)

gertrudaosem
6. aug 2022

❤️

reanda
6. aug 2022

toto vsetko, co si opisala, si ty.. takato si 'sama sebou'.. aj s tym, ze sa citis neprijemne pri neznamych ludoch, aj s tym, ze nenadvazujes tak lahko kamaratstva, aj s tym, ze si nie s kazdym hned rozumies a ze pri kontakte s inymi, kde nevies, ako reagovat, opakujes po nich.. to si ty.. tak sa taka prijmi, neposudzuj to, neodsudzuj sa za to, ani sa nehanbi.. ak ti nieco z toho nevyhovuje a chcela by si to mat inak, tak si len povedz, ze toto mi nevyhovuje a chcem to mat inak, tak, aby som sa v tom citila dobre.. a ani sa nemusis o to nejak snazit, to menit, ono sa to postupne zacne menit same.. a neboj sa, taka, aka si, si v poriadku.. ano, kazdy by chcel byt oblubeny a uznavany, aby ho mal kazdy rad - ale to v skutocnosti nema nikto.. su ludia, co sa zoznamuju lahsie a aj maju povahu, ze vedia byt v spolocnosti oblubeni, ale to im tiez nezarucuje 100% spokojnost, lebo take lahko nadobudnute vztahy nemusia byt uplne tie prave.. skor ludia, co sa zoznamuju tazsie, lebo sa nedaju do kopy len tak s hocikym, ale uz potrebuju, aby tam bolo to prave porozumenie, aby sa v tom vztahu citili 'sami sebou', tak maju potom tie vztahy kvalitnejsie.. a aj o tom to je, ze ty sa mozes citit sama sebou, ale to neznamena, ze sa potom budes citit dobre pri kazdom cloveku.. ked si s niekym nerozumies, tak sa pri nom nebudes citit dobre, ale to nie je tvoja chyba.. ty si v poriadku, len proste s tym druhym pre seba vzajomne nie ste vhodni

autor
6. aug 2022

@reanda

barborachors
6. aug 2022

Tak ti poviem, musis byt trocha vtierka a trocha manipulator - vycitit ten spravny okamih a po prihovoreni sa niekomu mu nieco " ponuknut" aby mal pocit ze ta musi spoznat, musis vzbudit zaujem. Ked sa niekomu prihovoris musis ho najprv pochvalit, uces, oblecko atd nieco, co stoji aspon trochu za pochvalu. Ked je niekto tlsty povedz mu, ze ma dobru postavu, ked je niekto skaredy, povedz mu ze vyzera zaujimavo. Nieco si od nich pozicaj alebo vezmi aby bol dalsi dovod na kontakt. Sama sebou urcite si, len ta trapi ze ta henta osrala, tak nech je osŕ´ta a ty si nove kamosky urcite najdes, len to chce cas.

autor
6. aug 2022

@reanda ked ja mam pocit ze kedysi som sa chovala inak bola som viac vtipnejsia a proste bola som so sebou spokojna a teraz je to take ze hocico spravim potom toho lutujem a hovorim si ako trapne som sa chovala .Aj pred sestrou sa mam rada proste osmspokojna s tym ako sa spravam len ked som s niekym inym tak nie

reanda
6. aug 2022

no lebo ludia sa casom menia, vyvijaju, nebudes cely zivot uplne rovnaka, aj prezivanie sa vekom meni.. a tiez to moze byt proste tym inym prostredim.. zmenila si skolu, su tam ini ludia a ti ti asi tak nesadli, ako stari spoluziaci.. aj to zavazi, ze s nimi si sa uz poznala dlhsie, citila si sa pri nich viac ako doma - podobne ako so sestrou a na tychto novych si musis zase zvykat..
neposudzuj sa tak prisne, ze si sa chovala trapne.. niekedy pomoze sa v takych situaciach akoby 'odosobnit', ze pozries sa na seba akoby ocami ineho cloveka a vtedy sa casto clovek vidi uplne inak a je ku sebe zhovievavejsi, ze keby sa tak zachoval niekto druhy, tak to tak zle nevidis..
a inac este - ked ma clovek problem najst si kamaratov, tak je dobre podla mna sa o to prilis nesnazit.. myslim to tak, ze casto sa snazime ukazat v tom najlepsom svetle, dobre zaposobit, aby si ti druhi povedali, ze im za skamaratenie stojime.. a vtedy je z cloveka citit taka neistota, ze si neveris a velmi sa snazis urobit dojem - potom aj clovek z nervozity casto urobi nieco, co mu neskor pride trapne.. skus to brat tak, ze nie ty musis dokazat, ze si dost dobra, aby sa s tebou niekto kamaratil, ale ze ty si vyberas.. pozeraj sa na ludi sposobom, ci by oni pre teba boli dost dobri, aby si sa s nimi priatelila, ci by ti mali co ponuknut.. vtedy z teba ide uplne ina energia, ludia to vycitia a potom sa oni budu chciet viac snazit si ta ziskat 😉