Ako byť komunikatívna aj pred ľuďmi, ktorých vidím prvýkrát?

28. jan 2022

Mám 17 rokov, som podľa mňa celkom extrovert, mám rada spoločnosť iných ľudí a som ukecana. Problém je ale, že len pri ľuďoch ktorých už ako-tak poznám alebo sú mi od začiatku sympatickí. Keď niekoho vidím prvý krát som dosť stiahnutá a taká "šedá myška". Viem to aj od spolužiakov, že na začiatku si o mne mysleli, že budem úplne tichý zariti introvert, no teraz som z nich asi najviac ukecana a myslím si, že aj celkom vtipná pred nimi. No keď som už s inými ľuďmi, tak som ticho a "neviem čo mám povedať". Dá sa to nejak zmeniť? Chcela by som sa vedieť baviť aj s inými ľuďmi, lebo takto ma hneď zaskatulkuju ako niekoho nudného a potom už viacemenj nemám šancu.

bloger
28. jan 2022

To je úplne normálne. Potrebuješ sa trošku oťukať. Skús sa zapojiť do nejakej témy. Postupne sa to bude zlepšovať.

lindous
28. jan 2022

Ja som taká istá, ak mi niekto nesadne, neviem viesť zdvorilostný small talk, len aby som nebola ticho... Ale čo sa týka nejakej nutnej komunikácie vrámci nadväzovaní prvého kontaktu a nejakého networkingu dajme tomu, tak na to mi pomáha len cvik, teda vyhľadávať také situácie a vykračovať zo svojej komfortnej zóny

ivangeline
28. jan 2022

Ignorovat pocity.

euka210
28. jan 2022

...kazdy sme nejaky...