Ako bojovať s podvedomým stresom?

kittyna5
14. okt 2019

Ahojte, viete poradiť ako bojovať s podvedomím stresom? V skratke, mám stres z práce, ale mám pocit, že som v pohode navonok a aj si poviem "nestresuj", ale v noci sa budím, je mi zle a ráno keď mám ísť do práce idem aj 3x na wc. Snažím sa to eliminovať a rozptylovať sa, nech ani niekde v podvedomí na to nemyslím. U psychiatričky som bola, povedala že som OK. Tak ak máte nejaké tipy ako bojujete so stresom vy, budem rada 🙂

zuzkamp
14. okt 2019

@kittyna5 mne pomohla zmena zamestnania 😀

kittyna5
autor
14. okt 2019

@zuzkamp áno nad tým uvažujem aj ja 😄 na jednej strane to aj chcem a na druhej sa bojím toho, že si nič nenájdem, lebo pár mesiacov už posielam životopisy a nič 🤷🏻‍♀️

zuzkamp
14. okt 2019

@kittyna5 u mňa to bolo iné - ja som voľne mala rozbehnuté niečo nové už v čase, keď som dávala výpoveď... aj tak sa mi nahromadený stres podpisoval na zdraví ešte niekoľko mesiacov po odchode - a aj doktorka mi povedala, že čím dlhšie som bola pod tlakom, tým dlhšie sa s tým aj telo bude vyrovnávať...

držím palce, aby si čím skôr našla niečo nové, čo bude stáť za to 🙂

zuzkamp
14. okt 2019

@kittyna5 hop... inak je tu ešte vždy možnosť ísť na PNku alebo na pol roka na nezamestnanecké... keby už vážne bolo úplne zle...

kittyna5
autor
14. okt 2019

@zuzkamp ďakujem ☺️ no zatiaľ som tak rozhodnutá na 70%, že by som išla do konca roka na PN a možno tak dala aj výpoveď a hádam do januára by sa mi niečo podarili nájsť. Lebo ničiť si zdravie kvôli práci a stresom to mi za to nestojí

miriam2908
14. okt 2019

Ak ta praca stresuje, zmen ju. V psychickym zdravim sa neradno zahravat. Neni sranda sa z toho vylizat ked vyhoris alebo skolabujes vdaka stresu v praci. Vyskusaj si nahodit aspon na mesiac caj od herbexu harmonia tela a pozitivnej mysle je tam vyborne zlozenie. Pripadne sa naspet vratit psychiatrovi aby ti predpisal slaby neurol 0,25ku alebo nieco podobne.

kittyna5
autor
14. okt 2019

@miriam2908 ďakujem za radu, čaj skúsim určite 🙂

danka728
14. okt 2019

Taktiež som mala takéto problémy , až tak som bola vystresovaná,že som zostala napichnutá na infúziách...a to bol bod kedy som si povedala ,že dosť ..zatiaľ najlepšie rozhodnutie v živote...zmenila som prácu a som iný človek, cítim to vo všetkých smeroch ;) takže prajem veľa odvahy . ..super je aj knižka od Paľka Baričaka-šlabikar šťastia , ktorý mi pomohol a upratal neporiadok v hlave 🙂

kittyna5
autor
14. okt 2019

@danka728 mne už tiež veľa nechýba, aby som tak dopadla 😕 ďakujem za podporu ☺️ pomaly som čím viac presvedčená, že tam končím teda naozaj...aspoň vidím, že nemám sama taký problém a nie som psychicky chorá 🙈😄 knihu prečítam určite 🙂