Ako a z čoho ste stavali zimnú záhradu?

katuskaqz
5. aug 2014

Neviem, či to stihneme ešte tento rok, ale chcem si splniť svoj dávny sen - zimnú záhradu. Pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu a tento rok ešte dokončujeme exteriér. Z kuchyne mám francúzske otváravé okno, ktoré vedie na terasu a obývačka má posuvnú presklenú stenu, ktorá by mala susediť so zimnou záhradou - zatiaľ sme neriešili z čoho a ako ju postaviť, preto by som uvítala aj nejaké laické tipy, s čím ste sa pri tom stretli, čo vám poradili a podobne

ďakujem 😅

slavicek5
7. aug 2014

Moja kamoška čo býva trošku ďalej tak to má. Je to ako raj. Keby som mohla, sama také chcem, možno niekedy v budúcnosti. Ona má hliníkovú konštrukciu, podlahové kúrenie tam dávali, aj okná má hliníkové vraj aby sa jej nerosilo, aby mala dobré odvetrávanie. Strechu má sklonenú, nie rovnú a na tom má aj rolety aby priamo nepražilo slnko. A vonku sa jej ide cez posuvnú dvere. Skvelá vec, podokupovala si tam super nábytok a kopec kvetov. Rada tam pijem kávu 😀 😀 😀

zilena
7. aug 2014

Ahoj, my sme si dali spravit drevenu, lebo mame dreveny dom. Nemame ju vyhrievanu a strechu mame krytu skridlou so stresnymi oknami - bali sme sa ist do plne otvorenej kvoli prehrievaniu. Robili sme to "polo-svojpomocne" - stolar nam spravil konstrukciu, skridlu a stresne okna sme dali svojpomocne, okna, dvere sme dali dpravit inemu dodavatelovi (vratane zasuvacich okien, setria priestor). Vsetko to bolo postavene na vopred vybudovanu podkladovu dosku. Dlazba bude keramicka. Podla mna je potrebne zvazit najma, ci z toho chcete mat obytny priestor (ak ano, tak doriesit kurenie, chladenie), z akeho materialu ju postavit (drevo, hlinik, ine), ci urobit strechu prihladnu (vtedy urcite poriesit vonkajsie tienenie), ci to urobit svojpomocne alebo dodavatelsky, atd.... My sme velmi spokojni, splna nase predstavy, priam je to lepsie ako sme ocakavali. Drzim palce

katuskaqz
autor
15. aug 2014

No my by sme sa tam chceli zdržiavať aj v zime, takže určite by nám trebalo vykurovanie. A myslím, že toto si isto nespravíme sami. Tiež by som si predstavovala nejaké presklenené steny, rôzne kvety, nejakú relaxačnú hudbu a ležanie na kresle s vyloženými nohami...ešte keby ma tam chodil aj niekto masírovať 😀, to by bola paráda

slavicek5
23. aug 2014

No taký luxus, to by ti každý závidel, to nemôžeš takto ani písať, veď aj ja budem hneď chcieť. 😀 Tá predstava je lákava. Už len to zrealizovať, našporiť peniažky a nájsť správnych ľudí na postavenie. Či už máš vytipovaných?

inull5
24. aug 2014

@katuskaqz nám robili zaslkenie dvaja šikovní chlapi z oravy.je to posuvna hlinikova konštrukcia ktora sa da krásne otvoriť v lete.cenovo boli oveľa lacnejší ako firmy.my to máme bez vykurovania ale nevieme si to vynachváliť.máme tam sice len ratan sedenie podlaha je z bambusu bez kvetov lebo tie mám všetko vonku a moja dcéra terasu zbožňuje lebo tam maluje

katuskaqz
autor
10. sep 2014

tak ako som písala, my by sme chceli aj podlahové vykurovanie, nech je teplo. no a nie, nemám ešte nikoho takého, čo by mi to zrealizoval. Som vďačná za všetky tipy. 🙂

zitkaobe
23. sep 2014
Používateľ zitkaobe je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zitkaobe.

na jednom fore som čítala že pani mala problém s dodávateľom kt. dala zálohu avšak sa nikdy nedostavil. Preto Vám odporúčam firmu si dostatočne overiť predtým ako si ho vyberiete ako dodávateľa pre Vás . My si oveerujeme firmy prostredníctvom napr. článkov ale aj referencií. Odporúčam si pozrieť http://domabyt.zariadim.sk/moznosti-zimnych-zahrad 😉

slavicek5
29. sep 2014

Presne tak! Teraz je toľko podvodníkov, nestíham sa ani čudovať. Pýtala som sa tej kamošky, čo to bolo za firmu a ako s nimi bola spokojná. A chválila si ich, nebol žiaden problém, volali sa CB Mont. Poznala ich tiež od jednej známej, ktorej zasklievali bazén, oni sa venujú kadejakej činnosti. Robia aj veľké firmy, takže referencii je kopec. Skús si o nich čo to popozerať... Ja idem googliť obrázky krásnych záhrad 😀

katuskaqz
autor
2. okt 2014

super baby, ďakujem za tipy 😉