Ahojte,len tak sme sa bavili minule s kamarátkou a riešili sme ze ako to je ked sa stane dopravná nehoda napríklad a osoba zahynie.. ako to potom oznamujú rodinným príslušníkom a komu ako prvému? Manželke alebo rodičom? A ako, telefonicky zavolajú a oznámia smrť alebo osobne prídu zaklopať?
Napíšte prosím skúsenosť,ak máte alebo viete. Jw to ťažká tema ale naozaj by nas to zaujímalo zo zvedavosti ako to chodí..
A väčšinou prídu policajti...záchranári ani lekári na toto nemajú čas.A sú situácie,keď sa rodina dozvie,čo sa stalo skôr ako príde hocikto.Mensie obce,kde každý každého pozná,poznajú si auta
Svokre zahynul muž pri autonehode a prišli jej to povedať policajti. Bratranec tiež pri autonehode a prišli policajti oznámiť jeho rodičom, lebo nebol ženatý a trvalé bydlisko mal u nich.
Policia, osobne.
fuha, a toto ta zaujima iba tak? zo zvedavosti? to by mi ani nenapadlo sa len tak pytat🙂 ani nad tym nechcem radsej premyslat, veru nelahka tema.
kamoska ked mala nehodu a bola v kome, oznamil to dr, ale skor to bola nahoda. mama jej volala a on to zdviholsvagor ked mal nehodu, prisli k nam policajti. on zil v Prahe, mm sa z ich povodneho trvaleho bydloska odstahoval, no byvala tam jeho mama. k nej neasli, prisli k nam.
V dnešnej dobe mám pocit, že sa to skôr rodina dozvie z dopravného servisu a internetu, na dedinách po "pletkach"... Kamoš zomrel pri dopravnej a všetci vedeli, že sa niečo stalo, ľudia sa chodili pozrieť a pritom ani netušili ešte, o koho išlo (ale zvedavosť im nedala, chceli vidieť).
Ďakujem.
@lobic ale vies co bavili sme sa o tom skrz to ze muzi nasi su casto na cestách pracovne a človek občas nahodi aj vážnu tému.. tak sme rozmýšľali ako by to bolo ak by s nedajbože nieco stalo. Samozrejme si take niečo nepraje nikto zažiť
Zvacsa taketo veci oznamuju policajti a ako tu uz bolo pisane, pokial je obet v manzelstve - tak najskor manzelovi - manzelke a ak nie tak potom rodicom
Môj kamarát zomrel pri nehode v BA, prišli to oznámiť policajti rodine v PP rodičom (nebol ženaty). Druhý mal nehodu za našim mestom, rodičia sa to dozvedeli skôr ako vôbec niekto prišiel. Ale akurát mi kolegyňa vraví, že v ich rodine pri nehode ich kontaktovali z nemocnice, lebo súrne potrebovali krv na operáciu. Čiže predbehli policajtov. Ono to asi závisí od konkrétnej situácie, radšej sa nad tým ani nezamýšľam...
Ja nikdy nezabudnem ako sestre oznamili smrt nasho otca. Nezomrel sice pri nehode, ale zomrel nie celkom "standardne" alebo akoby som to napisala. Jeden policajt sestru vyhladal na instagrame, poznal ju asi z videnia alebo co a napisal jej tam spravu, ci je pan XY (nas starky) otcom pana YX (nas otec). Sestru to prekvapilo, potvrdila a spytala sa, preco sa vlastne pyta. A on na to, ze panovi XY musia oznamit smrt syna, tak sa pyta, ci je to on, ci je to jeho otec. 😔 Sestra ma z toho doteraz traumu. Ten imbecil si vobec neuvedomil, ze prave dcere takto neludsky oznamil smrt otca. Ani prepac ani ziadne ine slova lutosti, nic. Kreten sprosty, nikdy na to nezabudneme
@mirka438 🤦🤦🤦😔
@babulkomale a toto robi policajta 🙄
@mirka438 mne volali z nemocnice, kde ležal dedko. Všetko ohľadom neho riešila babka alebo mamka, nikto sme ani nemali prístup k nemu, nevideli sme ho mesiac (covidove časy).
Doteraz netuším ako prečo odkiaľ mali moje číslo, ale ráno ma zobudilo neznáme číslo, spýtali sa ma, či som rodina pána XY a povedali, že ráno po vizite zomrel. A mám to oznámiť manželke, dcére a zvyšku rodiny... Najhorší budíček aký som mala.
Tohtoročný prípad.
Víkendová samovražda, policajt telefonoval v noci matke, tá mu nedvíhala telefón.
Potom z tej rodiny hovorili, že sa to dozvedeli až na 4 deň, keď úrady hľadali kto zaplatí kremáciu.
Víkendová náhla nevoľnosť pri jazde autom, nie smrť, ale následná kóma, dcéra sa to dozvedela tretí deň, keď išla na políciu nahlásiť nezvestnosť otca. Polícia sa vyhovárala že ho odovzdali živého zdravotníkom, v nemocnici zase, že ho prevzali od polícii a tá mala oznámiť.
Ešte treba myslieť na to ak máte účet v banke kde sú spoločné peniaze, pri smrti majiteľa účtu banka zruší trvalé príkazy, zruší všetkých disponentov a zablokuje manipuláciu/prevody/výbery na bankovom účte. Takže rodina sa môže ocitnúť bez peňazí, kým neprebehne o pár mesiacov dedičské konanie.
Preto niektoré banky umožňujú uzavrieť písomnú dohodu, čo sa má diať s účtom po smrti majiteľa.
Ja nastastie nemam takuto skusenost, ale napr ked mala svagrina vaznu autonehodu (nastastie bez trvalych nasledkov) tak normalne prisli policajti osobne za jej otcom. Tak predpokladam, ze rovnako bz jednali aj keby slo o umrtie.
Ešte som si spomenul na 2 staršie, ale nebola to dopravná nehoda.
Infarkt vonku na záhradke, zdravotníci zo záchranky poznali kde pracuje dcéra, tak volali do firmy.
Infarkt v zdravotníckom zariadení, volali na obecný úrad, z obecného úradu volali do firmy kde pracuje syn.
@maranco tak to je silné teda
Najhorsie je,že polícia zverejňuje skôr na fb ako rodine oznámia… bol u nás v dedíne tak prípad,že fotky z nehody a vedeli sme že havarovali kamarati a z fb sme sa dozvedeli že jeden člen posádky na mieste zomrel… podľa mna veľmi krute a neúctivé… ok,nech informujú aby sa šoféri vyhli nehode ale nie ako dopadla posádka auta
Hm, tí čo máte skúsenosť - to znamená, že polícia sa riadi trvalým pobytom danej osoby? Môj manžel má trvalý pobyt stále u rodičov, ale žijeme už dávno vo vlastnom. To znamená, že ak by sa mu, nedajbože, niečo stalo, polícia pôjde za rodičmi, pretože tam má trvalý pobyt?
@lalala94 toto presne je aj moj prípad.. ja mám trvalý s deťmi tam kde zijeme ale muz ma u rodičov. No zije snami... Takže by prišli k rodičom? Alebo si zistia môj trvalý pobyt?
@doriiis @autorka - tak to je zaujímavé, dobre vedieť. Ani mi to nenapadlo kým som si to tu nezačala čítať. Ktovie ako to je. Ono asi aj dáva zmysel, že sa riadia trvalým pobytom, lebo v systéme pravdepodobne nemajú status daného človeka (slobodný, ženatý/ vydatá, rozvedený, vdovec) alebo áno? Ja to mám tiež tak ako ty (autorka) - ja a dcéra máme trvalý pobyt rovnaký, manžel u rodičov, ale žijeme vo svojom. No asi by nebolo zlé vyriešiť to.
podla mna by isli za tebou, u nas ako som pisala, nesli na trvaly pobyt svagrinej ale na trvaly pobyt jej otca (nemala manzela)
@lalala94 trvalý pobyt sa dá zmeniť aj cez internet, potom už len vybaviť nový OP
https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?exter...
@ibrunova ešte je problém s tým, že niektorý ľudia (ešte sa s tým chvália na fóre) nezodvihnú neznáme číslo (nie utajené/skryté/anonymné), ktoré nemajú uložené v zozname.
Takže ak volá policajt z mobilu z miesta nehody, tak mu nezodvihnú.
Ešte majú takú predvoľbu 0961 tak sa niektorý boja zdvihnúť.
pokiaľ je obeť nehody ženatá/vydatá oznamujú to manželovi/manželke a osobne, inak sa to oznamuje rodičom - a sú kontaktovaní osobne. Info o adrese - kde majú trvalý/prechodný pobyt majú z databázy regob-u.