Ako a kde vybaviť anonymný pôrod?

6. apr 2020

Ahojte neviete niektorá ako sa vybavuje anonymný pôrod ? Musí sa to najprv vybaviť na sociálke ešte keď je žena tehotná alebo to staci povedať v pôrodnici ?

pribinak
6. apr 2020

Nič sa nevybavuje na sociálke. Preto je to anonymný pôrod, že to okrem teba a pár ľudí na pôrodnici nikto nevie

Stačí pri príchode do pôrodnice dať tlačivo, ktoré si vieš stiahnuť z internetu. To je všetko .

autor
6. apr 2020

@pribinak aké tlačivo ? Ako má asi vyzerať ?

pribinak
6. apr 2020

A nezabudni občiansky

pribinak
6. apr 2020
autor
6. apr 2020

Ďakujem vám ☺️

autor
6. apr 2020

A ešte jedna otázka môj gynekológ musí o tom vedieť ?

pribinak
6. apr 2020

Nie

lenqua_12325
6. apr 2020

Chodíš na poradne a potom sa vzdas dieťaťa? Gynekológ sa po pôrode pýta na údaje o dieťati. Nepotrebuje prepúšťaciu správu do záznamov?

lenqua_12325
6. apr 2020

Naštuduj si to poriadne. Lepšie ako potrat ❤️

autor
6. apr 2020

@lenqua_12325 a to keď chcem dať dieťa na adopciu tak nemám chodiť na poradne ? Ja práveže o tom neviem nič preto sa pýtam

autor
6. apr 2020

@lenqua_12325 ja viem že je to lepšie ako potrat ale ja fakt neviem o tomto nič preto zháňam informácie takto a nie niekde osobné s niekým

autor
6. apr 2020

A nepoznáte niekoho kto takto rodil ?

pribinak
6. apr 2020

Do poradne chodiť môžeš, najmä kvôli sebe, aby si aj ty ako rodičia bola zdravotne v poriadku
Aj teba môže ohroziť vysoký tlak, tehotenský diabetes, rôzne opuchy, .....

Tvoj gynekológ nepotrebuje vedieť nič o dieťati. Dostaneš prepúšťaniu správu z nemocnice o tom že Ty si rodila.
To že sa ti narodí chlapec či dievča a koľko vážilo to budeš vedieť

Prepúšťaniu správu o dieťati potrebuje pediater, kde bude už chodiť adoptívna matka. Tá tu správu o novorodencovi dostane.

lenja123
6. apr 2020

Informovala by som sa u svojho gynekológa, nie na MK. Poznám prípad, keď dotyčná chcela anonymný pôrod, ale keď prišla do pôrodnice, tak rovno rodila, nestihla vypisovať nejaké tlačivá o utajenom pôrode, od personálu sa dozvedela len toľko, že takéto veci sa vybavujú vopred a nie že prídeš a chceš anonymne porodiť. Takže porodila a dieťa dala rovno na adopciu. Po pôrode ani neležala na šestonedelí s ostatnými matkami po pôrode, dieťa jej neukázali, ale všetky jej údaje boli k dispozícii zdravotníkom aj sociálke. Dieťatko je už adoptované

lenqua_12325
6. apr 2020

Nie, ja sa pýtam ci chodíš aj na poradne a na vsetky vyšetrenia. Možno niekto vie aki to funguje.

pribinak
6. apr 2020

@lenja123 toto čo tu píšeš je nezmysel !!!!! Nepotrebuje nič vybavovať a ani informovať svojho gynekológa. A sk nie je pôrodník, tak s tým ani nemá skúsenosti

Všetko vo potrebuje je prísť do nemocnice s 1 vypísanym tlačovom a odovzdať ho pri prijme, nič viac !!!!

Výhoda oproti štandardnej adopcii je, že nikde nebude uvadzana ako biologická matka dieťaťa. Preto sa to vola anonymný či utajený pôrod.

lenqua_12325
6. apr 2020

@pribinak mas osobnú skúsenosť?

lenja123
6. apr 2020

@pribinak čo konkrétne je PODĽA TEBA nezmysel?

pribinak
6. apr 2020

@lenqua_12325 o svojom súkromí tu písať nebudem

pribinak
6. apr 2020

@lenja123 prečítaj si čo si napísala a plus skús aj diskusiu pred tvojim prispevkom

autor
6. apr 2020

No som stoho jeleň a jasné že chcem chodiť na poradne veď môžeme byť ohrozený buď ja alebo to malé no a keby prídem do tej pôrodnice a budú odomna pýtať tehotenskú knižku tak čo im mám ukázať prázdnu alebo nič ?

autor
6. apr 2020

Ja ani nechcem aby o Tom vedel môj gynekológ a nieje ani pôrodník najprv som chcela ísť na potrat ale rozhodla som sa takto a nechcem aby ma niekto súdil + sestrička mi dookola hovorila že nech sa nebojím že vychovame ale nikto nevie ako to naozaj je a nemám chuť nikomu nič vysvetľovať...

lenja123
6. apr 2020

@pribinak 😃😃 veď práveže som čítala

veronice
6. apr 2020

Mila neznama 🙂 , vazim si tvoje rozhodnutie zachovat novy zivot 🙂👍 . Skus kontaktovat tychto ludi, ktori riesia presne tieto situacie, diskretne, s citom. Drzim ti palce vo vsetkom 🍀♥️🌞
http://www.alexisporadna.sk/tu-najdes-pomoc/

lenja123
6. apr 2020

Tehotenskú knižku musíš ukázať (alebo klamať že si ju stratila, zabudla doma...), sú tam údaje o tebe aj dieťati, krvná skupina, vyšetrenia na infekčné ochorenia a rôzne iné.

autor
6. apr 2020

@lenja123 no však práve preto musím chodiť na poradne ja som ešte len na začiatku tehotenstva

autor
6. apr 2020

@lenja123 ďakujem 😊

derdia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz