Aké úradovačky vybaviť pred pôrodom a po, ak nemáme spoločnú domácnosť s priateľom s ktorým čakám bábo?

mijka58
23. júl 2021

Ahojte, maminky poraďte, som mamina (šťastne rozvedená) zachvíľku 4 ročnej slečny. Našla som si priateľa ktorý nás neskutočne veľmi ľúbi malú berie ako svoju. Čakáme spolu bábo no nežijeme spolu on je stále v zahraničí (býva u rodičov) ja po rozvode som sa presťahovala s malou k starým rodičom časom chceme bývať spolu v dome jeho starkého ktorý žije sám vo veľkom dome, pomaly sa tam prerába komplet celé poschodie no nestihneme to do pôrodu. On k mojim starkým nechce ja s malou k nemu nemôžem keďže jeho rodičia bývajú v byte. Dcérka chodí do škôlky v mieste trvalého pobytu.. Ako ďalej ? Musí mať otec trvalý pobyt spoločný so mnou a dieťaťom ? Časom sa chceme vziať ale to je ešte vo hviezdach. Treba ísť na matriku pred pôrodom aby mohol vybaviť všetky úradne veci ako otec kým ja budem s dieťaťom na pôrodnici ? Ďakujem za info

ofzuza
23. júl 2021

Dieta sa narodi viac ako 270 dni po rozvode? Ak ano, tak na matriku podpisat otcovstvo a dohodu o mene.

hviera81
23. júl 2021

pred porodom na matriku otcovstvo priznat a pokial viem, potom moze on vsetko vybavit

mijka58
autor
23. júl 2021

@ofzuza som 3,5 roka rozvedená

mijka58
autor
23. júl 2021

@hviera81 ďakujem 🙂

gvenduska
23. júl 2021

Treba papier o otcovstva na matrike overit

borka168
23. júl 2021

Nemusí mať rovnakú adresu, dieťa ju bude mať automaticky po tebe