Aké sú vaše spomienky na časy v škôlke?

17. aug 2022

Ake su vase spomienky na skolkarske casy? Ja si napriklad spominam, ako nas nutili ucitelky nasilu jest.

luccija
17. aug 2022

Chodila som len rok do predskolskej a neznasala som to tam nemam jednu pozitivnu spomienku

shaola
17. aug 2022

ja si pamätám ako sme sa hrávali v kuchynke, ako sme robili bunkre, hrali sa na dvore - mali sme dokonalé pieskovisko - murované, rozdelené akoby na miestnosti alebo hrali naháňačku, pri ktorej bol jeden z nás v ohrádke ako býk :D viem, že sme spievali a kreslili, pamätám si aj svoju skrinku a záchodíky, viem, že som mala jednu učiteľku strašne moc rada.. a áno, aj to, ako som "vrátila" na tanier mastné mäso...
ale celkovo mám skôr pozitívne spomienky, možno aj preto som sa stala učiteľkou v MŠ 🙂

viestta
17. aug 2022

Mala som obľúbenú bodkovanu učiteľku (nosila bodkovany plast) a strašne som chcela aj ja bodkovanu zasterku🙂

3petka
17. aug 2022

Ja som si skolku užívala… mala som tam naj kamaráta detstva. V podstat nie je nič prečo by som ju nemala mat rada.

mareka49
17. aug 2022

Pamätám si ako som hádzala pod stôl chleba s mrkvovou pomazankou a na sople poutierane na stene, keď som ležala v postieľke pri nej.
A pamätám sa ako ma taka koza Erika skutovala.
A ako som sa bála, že ma mama nenájde..
Určite tam bolo aj fajn, ale ostali skôr tie negatíva zial

taga
17. aug 2022

Ja si pamatam:
1. Ked sme chodili von a pustili nas na zahradu/dvor zadnymi dverami, ako sme vsetky deti vyleteli na hojdacky
2. Presnu hojdacku a presnu pesnicku ktoru sme si tam spievali
3. Jedna ucitelka hral na akordeon a ja som sa cudovala, ako ze si tam nepricvikne prsia (pochopila som ked som sama hrala 7 rokov na akordeon)
4. Pamatam, ako som so spoluziakom kradla spoluziackam pukacky a potom sme ich skryvali pod kobercom, potom som si ich vzala domov a nosila a samozrejme bol z toho pruser 🤣
5. Pamatam si, ako krasne umelo plastovo vonali take velke plastove farebne kvety, take podlozky, tusim sme ich pouzivali na cvicenie alebo hranie
6. Pamatam ako sme jednej kamoske davali vsetci obed, ked nam nechutilo 🤣
7. Pamatam ako v case spanku sa mi do postele rovno medzi nohy vzdy vtrepal jeden chlapcek co sa bal a reval... bolo mi to extremne neprijemne
8. Pamatam ako na zaciatku skolky som sa bala, jednej velkej baby a druha velka baba sa stala takou mojou ochrankynou... ale to bolo asi prvych par dni, nakoniec sme boli vswtky kamosky na dlhe roky - ved dedina, potom spolocna skola, krasne casy 😍

lesana25
17. aug 2022

Že som tam nikdy nespala, vždy som musela len pozerať do stropu, inak sa nám vyhrážali bitkou s pravítkom.
Pani upratovačka sťažujúca sa kolegyni, citujem “plný hajzel nasrala”. Keby som spala, tak to nepočujem.
Výsmech a ponižovanie, keď mi niečo nešlo.

nwnw
17. aug 2022

Negativne si nepamatam nic. Chodila.som do jednotriedovej malinkej skolky, kde varila kucharka jedla ako doma. Ked niekto nechcel,dostal chlebik.
A nespala som, tak som si kreslila u riaditelky.

mikadooo
17. aug 2022

Doobeda bola nuda, museli sme sa "učiť", potom sme šli von, to bolo fajn, najhoršie bolo spanie a poobede bolo tiež fajn, to sme sa už len hrali. Z jedálne si pamätám vyprážaný syr, ktorý mi vtedy ešte nechutil, ďalej si pamätám jeden karneval, kde sme spievali oli oli janko a padali cukríky zo stropu (učiteľky ich asi hádzali ale asi som to nevidela, tak som si myslela, že padajú z neba). A pamätám si, že sme doobeda niekedy cvičili rozcvičku a že to ma celkom bavilo. Potom už len také útržky z ihriska, atď. Žiadne hrozné traumy, také klasické prežívanie škôlky 🙂.

patus_2
17. aug 2022

Ja nemám dobré spomienky. Pamätám sa na plač, nato, že som nechcela nič jesť, že som sa tvárila, že spím, že nás jedna učiteľka strašila tým, že na nás niekto.vezme a pamätám sa ešte aj na zvracanie zo stresu na záchode. Ešteže som tam nechodila dlho...

floren
17. aug 2022

Najlepšia bola pani upratovačka, všetci sme zboznovali tetu Joliku,ešte aj ako dospelí. A facku od učiteľky,keď som nechcela spať

jaond19
17. aug 2022

Zlé, co sa tyka nútenia do jedla. Bola som kvoli tomu az u obvodnej lebo mi bolo zle a bolelo ma az brucho z toho ked som vedela ze bude nieco co nelubim, ked sme mali napr rybacie natierky ktore nenavidim do dnesneho dna.

sense
17. aug 2022

Nepamätám si veľmi detaily ale pamätám si ze sa mi tam páčilo, ucitelky boli milé aj keď si pamätám ze raz keď som samotala s oblečením aj so susedom sme museli do stredu kruhu a tam sa obliecť, myslím ze už nikdy viac som nebola posledna. A ešte si pamätám ze sme mali tam veľa farbiciek z každej farby plnú krabicu. Aj mama vravela ze sme sa do škôlky tešili a veľakrát sme ani dfomov nechceli keď prišla o pol tretej pre nás, medzi prvými. A mávali sme aj karneval, aj vystúpenia pre mami na mdz, aj Mikuláša, ale to bolo pred viac ako 35r

thoughtfulweirdo
17. aug 2022

U mňa zlé. Nepamätám si nijaký konkrétny zlý zážitok, ale pamätám si ten pocit stresu, s akým som tam každé ráno vchádzala. Úplne ten istý pocit ma ovalil o 20 rokov neskôr, keď som vošla do škôlky s dcérou, tá nezameniteľná vôňa sa absolútne nezmenila a hneď som sa cítila opäť ako vydesená 3 ročná 😬 vďakabohu dcéra moje pocity nezdieľa a chodí tam s radosťou 😀

maminkasisa
17. aug 2022

Ja si pamatam len to, ze som tam nechcela spavat po obede, vedla v postielke spalo dievcatko, ktore vsetkych vyrusovalo a preto ucitelka bola stale nahnevana, lebo nikto okolo nej nespal. Za mna hruuuza, dom stastna, ze moje deti skolku milovali...

jannka89
17. aug 2022

Ja si pamätám ako sme písali do riadkov čiary, a ja som ich pisala pekne pod seba a učiteľka má obvinila, že som urobila jednu dlhú čiaru a dala mi to robiť odznova a riadne som plakala, že ma takto obvinila neprávom 😕

saxana000
17. aug 2022

Prva pusaaa... Na lehatku... 😂😂😂

ivangeline
17. aug 2022

Asi dobre ale kedze som traumatizovana cely zivot ...vsetko vacsinou prezivam ako keby za hrubym sklom ci ako divak... Aj sa mi tak sniva... Pocity slabe, spomienky biedne. Nebolo vsak zle. Jedlo bolo zaujimave,nie vzdy chutne,ucitelky mlade a privetive...

tykat
17. aug 2022

Nic pozitivne...
Ze som bola na prechadzkach vonku velmi smadna (pitny rezim vtedy nebol, hlavne bolo nepocurat sa)
Ze som neznasala poobede spat
Ze som neznasala spat v cudzej postielke (ked bolo malo deti tak sa rozkladali len niektore postielky - boli v stohu a moja znacka tam nebola)
Ze som bola stratena ked som si nenasla na svojej znacke uterak/prezuvky/pyzamo...
Ze sa mi nechcelo hromadne chodit na WC kde sa vsetci videli
Ze som cele prazdniny chodila do skolky ci leto ci zima
Ze som neznasala kolektivne hry kolo-kolo-mlynske, ide pesek okolo, kralu kralu daj nam vojska...
Za mna cista hroza 🤐

dankabetka
17. aug 2022

Ja si nepamatam teda zo skolky nic...dokonca ja si nepamatam ani 1 a 2 triedu v skole, jedine co si velmi matne spominam, ak sa to tak vobec da povedat je 1 den v skole, aj to viem skor z rozpravania mami ako naozaj moja vlastna spomienka🙄

mizu89
17. aug 2022

Joj 😱
1.pamätám si že raz som grcala na obede😁
2.ucitelka keď nás budila tak vždy nám spievala Bim bam bom...
3.mali sme taký starý kolotoč na ktorom sme sa radi krútili
4.mali sme kočíky a také veľké mladuchy s ktorými sme sa hrávali
5.vedla škôlky bola Coop Jednota a bola tam pivnica do ktorej sme cez okno kričali a ozývalo sa to a vždy sme si mysleli že tam straší
6.mali sme premietacku a tam sme pozerali rozprávky
7.izbu na spanie sme mali velikánsku a v nej kovové biele postieľky z ktorých mi trčali nohy
8.pod postieľky sme si vždy poskladali veci keď sme šli spať
❤️

nikha2809
17. aug 2022

Pamätám si že som mala strašne citlivý nos a zo všetkého má napínalo čo tam varili takže som sa k jedálni nemohla ani priblížiť aby som nevracala a učiteľky mi do triedy doniesli aspoň polievku a jedna tam somnou vždy bola kým ostatní jedli 😂😂😂

silvusa123
17. aug 2022

Ja si pamätám ako som nagrcala oproti sediacemu chlapcovi do taniera 😃 mali sme nejaké buchtičky na obed ktoré mi nesadli a potom keď sme mali karneval tak spolužiak prišiel v šatách lebo nič iné pre neho nemali tak bola z neho taká princezná 😃

luccija
17. aug 2022

@thoughtfulweirdo tiez si pamatam ten pach skolky, igelitovych obrusov...smrad cibule a prisne ucitelky.

zuzitko74
17. aug 2022

Pamätám si našu pani učiteľku Vierku, ktorej sme boli celá škôlkarská trieda na svadbe. Pamätám si, že sme okolo plota mali lieskové kríky a celý september sme vyžierali oriešky.
Na dvore sme chytali motýle a chrústy a ja som raz omylom chytila včelu, ktorá ma uštipla. Z kuchyne mi na to priniesli rozkrojenú cibuľu.
Pamätám si moju najlepšiu kamarátku Lucku.
Pamätám si, že sme raz zjedli pani učiteľke vrecúško cukríkov, ktoré mala položené na stole.
Pamätám si, že som podbehla pod hojdačku, ktorá mi narazila do hlavy a učiteľka so mnou bežala na chirurgiu.
Pamätám si na karneval a na masku vodníka, ktorú mi mama ušila.

laila22
17. aug 2022

Spomínam si veľmi dobre. Každý deň som musela sedieť nad pohárom mlieka s kožou, ktoré som neznášala a nepijem ho podnes deň. Ostatné deti sa dávno hrali a ja som musela sedieť nad mliekom, kým neprišla upratovačka spratat po jedle a nezobrala mi ten otrasný pohár. Uciteljy nás bili po zadku, keď sme sa pod paplonom rozprávali. Uplne otrasný spomienku mám na vystúpenie k MDŽ. Mali sme nacvičené básničky ku konkrétnemu obrázku. Obrázok bol otočený na podlahe dolu papulou a na ňom boli položené paličky. Prišla som k obrázku a bac, bol tam úplne iný a nie môj. Tak som sa rozplakala, že ja neviem básničku k tomu obrázku... 😂. Učiteľka má vybrala na súťaž v recitovani a kým sa iné deti hrali, mňa cepovala básničku na vychadzkach, pri hrách.. Nerada som chodila do škôlky, ale zvládla som to. 😂😝. Uciteljy nás bili..

monillia
17. aug 2022

@autor mňa nikdy nikto nenutil jesť nasilu,jedla som dobrovoľne a zostalo mi to dodnes 😂😂😂

karmen118
17. aug 2022

Ja mám na škôlku veľmi zlé spomienky, neznášala som tam chodiť. Bohužiaľ si pamätám viac ako by som chcela:
Nútené spanie (spala som za celý čas iba 1x), museli ste ticho ležať, nechceli púšťať ani na wc počas spania.
Nútenie do jedla, vyslovene nátlak, štopali deti ako husi - bežné bolo vracajúce dieťa/deti v jedálni (odvtedy niektoré jedlá a mlieko neznesiem ani vidieť).
Ponižovanie detí, ktoré mali nehodu pred celou triedou, - dieťa pocikané/pokakané predviedli pred ostatné deti - nahlas povedali meno XY sa zas posral/a - pošťal/a. A my sme museli zborovo povedať niečo na štýl, že fuj, hanbi sa, už si veľký/á...dieťa sa muselo ísť prezliecť a samé si preprať zašpinené oblečenie a potom ho dať na radiátor v miestnosti, kde sme práve všetci boli... - doteraz si pamätám ako to urobili jednému chlapcovi, ktorý sa so mnou občas hrával, doteraz si pamätám jeho meno a jeho červené slipy na radiátore v jedálni - áno, urobila nám učiteľka takéto predstavenie počas obeda lebo sa ten chudák chlapec pokakal...
Niektoré učiteľky sa posmievali deťom ak plakali za rodičmi, nemali problém nakričať, capnúť, škaredo nám povedať.
A ja ako dieťa s alergiami a nepekným atopickým ekzémom som to mala horšie, v tej dobe to bolo dosť ojedinelé a väčšina učiteliek ma nemusela, nikdy mi pekne nepovedali, príkazy na mňa doslova štekali, kričali - ostatné deti oslovovali milšie. Iba jedna mladá učiteľka sa ku mne správala pekne a snažila sa ma zapájať do hier a pod. Do toho kvôli ekzému ostatní rodičia zakazovali deťom sa so mnou baviť/hrať, takže som bola väčšinu času sama, väčšine učiteľkám to bolo jedno, až na tú jednu. A iba jedno dievčatko, ak zrovna nebolo choré sa so mnou hralo aj to na tajnáša, doteraz so pamätám ako mi povedala, že aj jej rodičia sa so mnou zakázali hrať, ale má ma rada, no keď po ňu prišli museli sme sa tváriť, že sa nebavíme. Vonku na ihrisku som väčšinou bola s pár chlapcami, ktorí sa so mnou bavili, ale len vonku v triede nie, lebo som bola dievča.

roxanna
17. aug 2022

Nemám dobré spomienky.
Učiteľka má prinútila zjesť zemiakové pyré, ktoré som neznášala, tak som ju ním obgrcala.
Nosila som okuliare a jedno oko zalepene kvôli tupozrakosti, tak sa mi deti posmievali, že okuliarnik indický
Do druhej triedy som kvôli chorobnosti chodila malo a v predškolskej so mnou nerátali a nemala som vlastnú postieľku. Objednali mi, ale samozrejme za socializmu dodanie trvalo pol roka, takže som buď spávala na cudzej postieľke, keď bol niekto chorý alebo som musela ísť spať do maláckej triedy.
Niektoré učiteľky boli fakt hnusne.
Potom si pamätám, že s dievčatami sme sa hrávali hru na Šípkovu Ruzenku, pritom sa spievala nejaká pesnička a dievča, čo malo nové šaty, smelo byť Ruzenkou.

scila
17. aug 2022

Ja si pamätám, ako som nosila mastné mäso domov vo vrecku flanelovej košele, čo sa vtedy nosili. A že som milovala puding a krupicovu kašu, aj keď sme išli doktorke a v ten deň bol puding tak po doktorke som sa vrátila do škôlky, aby som stihla olovrant. A že som nevedela zaspať a s Miškom z vedľajšej postieľky sme si ukazovali, čo máme v nohaviciach 🙂 A ako jedno dievča nestihlo dobehnúť a okakalo dosku na záchode a ja som už nikdy nedokázala ten záchod použiť. Ešte že tam boli dva ďalšie 🙂 A ako sme mali nakreslenú hrušku a jablko na farebnom papieri a po čiare sme to museli obtrhat a že Zuza to mala krajšie ako ja 😂