Ake rolety/žalúzie sú podľa vás najlepšie?

klaudi22
4. máj 2020

Ahojte 🙂 chceme si dať spraviť rolety ale neviem sa rozhodnúť aké sú najlepšia voľba,na oknách mám záclony a neviem či sa všetky typy roliet hodia k záclonám 🤷‍♀️ Tie klasické,látkové alebo tie plisové? Vie mi niekto poradiť s ktorými máte najlepšiu skúsenosť? Ďakujem

simsalabim
4. máj 2020

@klaudi22 urcite vonkajsie. Dobre zatemnia a v horucavach nepustia dnu slnko a byt sa neprehrieva. Asi by som volila skor zaluzie, zrejme sa lepsie tak vetra, lebo si nastavis sklon lamiel. Rolety vonkajsie maju take dierky medzi lamelami, ktorymi asi? prudi vzduch dnu, ked su stiahnute, da sa stiahnut aj uplne bez dierok.

gir
4. máj 2020

Ja mám deň a noc a sú super 👌

lentilkaxxx
4. máj 2020

@simsalabim vonkajšie rolety sú super. Vôbec neprepúšťajú. Susedovi rodicia ich majú, odvtedy sa im v lete vôbec neprehrieva dom. Vonkajšie žalúzie že vyhodili a nahradili práve roletami. Takže ani klímu už neriešili

ladybug138
4. máj 2020

Ahoj, moj manzel robi tieniacu techniku. Rolety vonkajsie su super, ak sa vam prehrievaju miestnosti, ale napriklad aj ked niekto z vas robi na smeny, uplne zatemnia miestnosť, my ich mame, lebo mame izby otocene na zapad, ja icy vyuzivam aj teraz rano, aby mala nevstavala o 5 😁 den, noc su skor imidzovka, nieco ako žalúzie, nezatemnia tolko, zalezi ale aj od latky, su sice pekne, ale ak sa zaspinia, nedaju sa vyprat... Plisse su variabilne, bud si ich cele posunies hore alebo dole, vies si to nastavit tak, ako ti svieti slnko... Moji rodicia ich maju a su fajn...zalezi od toho, co od tej tieniacej techniky ocakavas 😊

patka06
4. máj 2020

odporúčam jednoznačne vonkajšie žalúzie, máme ich tretí rok a sú super ...tepelná izolácia v zime aj v lete, tienia perfektne, hlavne v lete, keď je skoro svetlo.

santana55
2. júl 2021

my máme dobrú skúsenosť s roletami deň noc do detských izieb - https://rolmajster.sk/sklep/rolety/dzien-noc