Aké povolanie ste chceli byť, keď ste boli deti?

andy71097
16. mar 2022

Aké povolanie ste chceli robiť keď ste boli ešte deti a aké robíte dnes? :D

deti95060810
16. mar 2022

ako malé dieťa krajčírka a na ZŠ kuchárka... nesplnilo sa.

babovka2321
16. mar 2022

@andy71097 chcela som byt lekarkou a som programator

nenne9
16. mar 2022

@andy71097 veterinarka.som ucitelka😃😃

petronellla87
16. mar 2022

@andy71097 ako dieta som chcela byt lekarka dnes som strojarska inzinierka👍😆

googwife
16. mar 2022

Veterinárka😉

lilyianka
16. mar 2022

@andy71097 zdravotná sestra.....
Školu som navštevovala úplne inú, robila som dlhé roky administratívu, spediciu, asistentku a teraz podnikáme v gastre

simsalabim
16. mar 2022

Kozmonautka 😅

zivotgombicka
16. mar 2022

Chcela som byť baletka alebo predavačka 😀

nikayla
16. mar 2022

Delegátka v CK alebo hokejový tréner 😁 Pracujem na ex.úrade.

maickamf
16. mar 2022

@andy71097 Chcela som patologiu, prip.sudne lekarstvo. Zial, rodicia sa rozviedli, mama nemala peniaze na VŠ...ale pocas praxe na zdr.skole som prisla na chut Stomatologii, teraz uz 11rokov pracujem v Stomatochir.ambulancii a mozem si povedat, ze robim co ma bavi a do prace chodim s radostou😉😊

tenerifka
16. mar 2022

Cestovatelka, ale rodicia ma schladili, ze to nie je povolanie, ale hobby, a nedalo sa nikam vtedy cestovat. Ak by som sa narodila o 20 rokov neskor, svoj sen by som si splnila

andy71097
autor
16. mar 2022

Tiež som chcel byť kozmonaut keď som bol malý, a tak isto aj policajt, vojak a v jeden moment kňaz :D , ale tak nakoniec som vyštudoval kadernika a robím v sklade kde má tá práca aj baví :D

h2
16. mar 2022

Ja si akurát pamätám, čo som byť nechcela a čo som si hovorila, že nikdy nebudem: geodetka. Hrali sme totiž na ZŠ v družine hru na povolania a mňa nútili robiť toto, lebo všetky normálne povolania už boli minuté. Nevedela som ani, čo to je a čo mám vlastne predvádzať, bola som naštvaná a hovorila som si, aké je to blbé povolanie.
... Hádajte, čo dnes robím. 😁

oli2782
16. mar 2022

S.W.A.T
Pracujem v administratíve,..skoro to isté 🤷🏻‍♀️😂

andy71097
autor
16. mar 2022

@h2 Zákon schválnosti :D

vroni
16. mar 2022

Chcela som vo Viedni zametat ulice. Strašne sa mi páčilo to ležérne tempo, akým sa ohanali metlou a potom aj tie ich neónové uniformy. A keď som sa dozvedela, koľko zarábajú, bola som si úplne istá, že toto je moje povolanie snov. Som vyštudovaná matematicka a podnikám (nie v upratovacich sluzbach 🤣🤣🤣)

domireb
16. mar 2022

@andy71097 ja som chcela pilotovať stíhačku,ale je mi zle v aute, autobuse, aj keď nesedím v smere jazdy 🤦😃 tak som pekne za pc v administratíve

andy71097
autor
16. mar 2022

@vroni Koľko zarábali? :D

zafir01
16. mar 2022

@andy71097 chcela som byť tajná agentka, predtým aj vojacka (koli seriálu M. A. S. H a JAG ) a ešte som chcela byť Xena (tiež ta zo serialu, hoci to teda povolanie nie je 😂)

gab
16. mar 2022

architektka.

andy71097
autor
16. mar 2022

@domireb Ale tak v stíhačke si ešte nesedela (asi), tak možno tam ti nakoniec nebude zle :D

vroni
16. mar 2022

@andy71097, vtedy okolo 15 tisíc silingov, dnes berú od troch do štyroch tisíc čisteho mesačne. Ale tlacenku tam potrebuješ snáď väčšiu ako na úrad vlády 😁

travelllerka
16. mar 2022

Archeologicka a sekretárka 🙂

andy71097
autor
16. mar 2022

@zafir01 Tak možno Xena je povolanie ako pomáhať a chrániť :D aspoň čosi pamätám z Herkulesa A Xeny o čom boli tie seriáli :D

beata_k
16. mar 2022

Egyptologicka alebo paleontologicka. Sa ma ludia zdesene pytali preco chcem robit ako dieta na patologii 😆

a1d4k3a
16. mar 2022

Policajtka,speváčka :D

bucko555
16. mar 2022

Policajtka ....doteraz som bola v obchode a teraz prechádzam do bankovníctva.....teraz chce byť policajtka zase moja dcéra má 5,5

stanka2612
16. mar 2022

Ja som chcela byť celé detstvo rušňovodička, žiaľ vtedy na štúdium baby nebrali. Tak som išla na pedagogickú a robím vychovávateľku v ŠKD 😊

barus27
16. mar 2022

Chcela som byť hasička ako dieťa a robím pod ministerstvom vnútra v archíve 😃

elementissa
16. mar 2022

Speváčka, herečka, spisovateľka a cisárovná. To ma držalo do 13 rokov cca. V 10 som rozpísala svoju prvú a jedinú knihu, ktorú som ale nakoniec tak zamotala, že som ju nikdy nedokončila a keď som sa k tomu po rokoch chcela vrátiť, tak už som sa do tej úžasnej ríše fantázie nedokázala vrátiť. Spev a herectvo som mala na dosah ruky, prijali ma na konzervatórium, celé svoje detstvo som makala na sebe, aby ma prijali na operu. A aj prijali. Do najlepšej triedy. Ale z pubertálneho ošiaľu som sa rozhodla študovať jazyky- že na VŠMU sa dostanem aj z bilingválu. Je pravda, že na bilingvál som išla z prvého miesta z prijímačiek. Mala som o 100 bodov viac ako ten čo bol za mnou hneď druhý (lebo som ako nadané dieťa vyhrávala všetky olympiády a súťaže rad radom, mala som miliardu diplomov, ktoré sa pripočítavali k bodom z psychotestov a všeobecného prehľadu.) Ešte v prváku som spievala, počas školy hrala divadlo, ale už som cítila, že to nebolo ono, potom som na čas chcela byť mineralogicka, potom som našla vášeň v meteorológii, ale na jednom seminári som sa dozvedela, že sa to študuje na MatFyze, čo ma odradilo, v tom čase som kvôli našej profesorke nemala k fyzike úplne vrúcny vzťah. Popri tom som robila roky tanečný šport, rozmýšľala som aj nad trenerstvom určitú dobu, keďže som chodila na školu, ktorá mala povesť školy pre deti diplomatov, tak som sa zapájala aktívne aj do MUNnov, pričuchla som k diplomacii, medzinárodným vzťahom a geopolitike, čo má prešlo po pár mesiacoch, nakoniec som zakotvila pri psychológii, ktorú som vyštudovala, ale už počas štúdia to bolo pre mňa nenapĺňajúce, žiadny challenge, veľmi jednoduché štúdium, rozmýšľala som, že prestupim na neurovedu, ale zasa robiť pokusy v labáku by nebola úplne moja šálka kávy, tak som zostala pri tom, kde som bola. Nerobím nič z toho samozrejme 🤣 skončila som nakoniec na analytickej pozícii vo finančnom sektore. Nebol to úplne clear shot, chcela som ísť do asset managementu, ale nakoniec som sa nemohla dostať do lepšieho tímu na lepšiu pozíciu. Do budúcna, keď má omrzí, tak určite pôjdem ďalej v korporátnom finančníctve, v tom som dobrá a je to naozaj moja vášeň. (teraz,na pár rokov. Ale ja ešte vystriedam v tejto firme veľa pozícii a veľa tímov, lebo to je môj svet. Ak mi už niečo ide dobre, otočím sa a hľadám novú výzvu. Stále sa potrebujem učiť, stále potrebujem rásť, stále prekonávať svoje hranice.) Rozmýšľala som aj nad dodatočným štúdiom, momentálne má fascinuje robotika a umelá inteligencia. Však do smrti ešte času dosť, vyskúšať sa dá všetko. Ultimatne verím v to, že sa budem môcť pozrieť do vesmíru. Aspoň základný let tuto po okolí. (Ooo a ešte niekde medzi 12 a 13 rokmi som chcela byť advokátka ako Matlock 😅 ale potom mi rýchlo vysvetlili, že v tejto skorumpovanej krajine to nemá zmysel)