Aké máte skúsenosti s neprevzatím dobierky?

veronique_1
1. dec 2011

Napiste, prosim, najskor kolkokrat ste nieco na dobierku posielali a kolki si nevyzdihli balicek. Az potom ine.

Ja som posielala cca 5krat, vsetci si vyzdvihli.

kattarinab
1. dec 2011

ja som posielala raz - presvedčila ma nakupujuca - dovtedy som neposielala na dobierku a viac ani nemienim - dotyčná neprevzala dobierku

anelehka
1. dec 2011

ja som poslala vela veci na dobierku,neviem presne kolko,ale urcite na desiatky,neprevzali mi ju asi 2x... 😒

mandragora22
1. dec 2011

ja som poslala dobierok dohromady za posledny rok asi 12, neprevzali mi tusim 5, co je dost. potom som si povedala, ze nikdy viac, iba ak osobe, s ktorou som dlhsie v kontakte a viem, ze mi to urcite prevezme. 😖

cristi
1. dec 2011

doteraz vsetky dobierky boli prevzate,cca 10krat.

skeblicka77
1. dec 2011

ja som posielala asi 6-7x, vzdy kupujuce prebrali...mne tiez zoprakrat poslali a tak isto som prebrala...inak baby nechapem tie, co prosikaju o dobierku a potm sa nato vykaslu....

radkax
1. dec 2011

už som poslala od augusta cca 30 balikov a 2x mi dobierku neprevzali...

atrami
1. dec 2011

Zatial dobré. Ale skor ako pošlem, pozriem si hodnotenie a dátum registrácie. Ak je tu mamina kratučko, neposielam na dobierku.
Najhoršie je výška poštovného. Pri neprevzatí dobierky, odosielajúci, platí 1 € ak to bola 1. trieda tak 1,2 €

martincca
4. dec 2011

mne 1x, posielala som kuriérom kočiarik, prepravné - 11e, lebo to chcela mať doma na druhý deň, nechala som sa ukecať prvý a aj posledný krát 😠

mexico_16
8. dec 2011

Poselam na dobierku a zatial mam dobre skusenosti 😉

murinka
8. dec 2011

ja osobne nechapem preco si mamicky nieco objednaju ked to potom neprevezmu??!!vsak ked nechcem nic kupit tak nerobim z predavajucich hlupakov predsa!!!ja som nastastie natrafila vzdy na mamicku ktora bola ochotna odoslat mi tovar na dobierku.mne osobne to padne vhod ze tovar pride az do domu a tak si to zaplatim a prevezmem 🙂 len ma niekedy zamrzi ze mi perdavajuca neda hodnotenie-s pozitivnymi hodnoteniami sa kupuje lahsie

elienka
8. dec 2011

@murinka nepreberú to podľa mňa preto, lebo nakupuje sa virtuálne ľahko ale keď príde na platenie tak zistia, že naobjednávali nejako veľa a platiť sa im to nechce, alebo na to nemajú. Aj ja som si nakto nakúpila kopu vecí a potom sa mi až oči pretáčajú, koľko som mala platiť, ono po eure dvoch sa to nazberá. Ja však platím cez účet a poctivo. Alebo než dôjde tá dobierka, tak si to ľahko rozmyslia, lebo oni neznášajú žiadne náklady. Ja som zasa tu jedným tak pomohla, že chcú postielku, najradšej novú aj s neviem čím všetkým a max 30e. Tak som im to našla na nete, ešte aj kolotoč chcú a najradšej zadarmo a ešte ako preberali, skoro nič sa im nepáčilo. Jednoducho zaplatila som to z účtu, 20e mi dali a tú druhú dvacku mi vyseli ešte 2 týždne. Potom chceli nejaké veci, tak som to objednala na ich adresu. Potom zasa volačo, ale toto som si už dala poslať mne, aby mi doniesli peniaze. Teraz mi vysia 24 e a nejako im tie veci nechýbajú. Jednoducho "smrdia korunou" ako mi povedal manžel a dôrazne trvá že ruky od nich preč, že oni nemajú peniaze, tak si to takto užívajú, to nakupovanie. Takže ak by si to títo dali poslať na dobierku, garantujem, že niečo z toho tiež nepreberú, lebo všetko chcú, ale keď som ich krotila, že či si uvedomujú, že si chcú objednať vecí za cca 30 e, tak len zostali pozerať. Preto ja osobne by som na dobierku neposielala, alebo len s dobrými hodnoteniami alebo pri drahej veci najskôr záloha na účet, zvyšok dobierka. Teraz som rada, že tie veci som objednala na moju adresu, lebo by som nemala ani tie hračky ani peniaze, takto to môžem znova predať a budem len trocha stratová.

stanislavao
8. dec 2011

dobierka je draha. odosielatel vobec nieje chraneny, lebo zaplati vysoke postovne a nema nikde zaruku, ze adresat zasielku preberie. ak posielate velku vec, oplati sa Expres kurier Slovenskej posty. vacsinou sa zmestite do sumy 6,60 a zasielku ma adresat na druhy den u seba. ale aj vtedy ziadam peniazep redom a nie dobierku. dobierka vam to vzdy velmi predrazi.

zuzana17
8. dec 2011

ja som posielala len raz, pretože ma kupujúca presvedčila a mala pekné hodnotenie, našťastie ju aj prevzala 🙂

rainee
30. dec 2011

ja som posielala par krat na dobierku, 1-2x sa mi to vratilo spät takze odvtedy uz neposielam, nie som ochotna platit zbytocne postovne. kto ma zaujem moze zaplatit na ucet alebo cez postu ak nema poruke banku.

steggy
30. dec 2011

Ja som posielala už viac krát, vždy mi dobierky prevzali, ešte ani raz mi ju nevrátilo.

mata_murkova
31. dec 2011

neviem ci ta zaujima len pohlad zo strany, kedy posiela sukromna osoba sukromnej ale ak nie tak pridam pohlad firmy. mesacne posielame cez tisic zasielok a vracia sa 10-15% co sa tyka len dobierky, zial nie vzdy je to spojene len s tym, ze o to ta osoba zaujem nema, ale stavaju sa aj take ze clovek ani nevie ze tu zasielku ma na poste, tak len tolko🙂

fairynika
31. dec 2011

aj mne prevzali vzdy..tiez to nemam rada ale chapem ze ked ide o vyssiu sumu nikto normalny neposle peniaze cudziemu cloveku len tak na ucet..

limatka
31. dec 2011

mne neprevzali 4 dobierku odvtedy beriem platbu len na učet ale stalo sa my tu aj to že peniaze som poslala na učet a balik nikde prave teraz to riešim cez vianoce daktory ludia vas klamu dooči a nič im to nerobi,keby som mohla vypišem tu všetky ich mena.

mircalla
31. dec 2011

mne sa to nestalo ani raz, cca 5-6 dobierok

silvia1983
31. dec 2011

osobne na dobierku neposielam, vela papierovaciek, skorej mi je smutno, ked posielam na ziadost kupujucej obycajne, ze dotycna sa ani neozve ci prisli vecicky v poriadku a ci vobec.
stacilo by par slov, ze prisli, a ja by som bola spokojna, ze vsetko je ok

adri2211
31. dec 2011

ja som doteraz posielala na dobierku a to som predala dost veci,a zatial ani jedna neprevzata. klop klop klop nech to nezakriknem.

raona
31. dec 2011

ja som posielala asi 6x a z toho 1 neprevzata a to mi panicka do meilu pisala ako si to urcite prevezme a bla bla bla.. no hold smola, neprevzala a ani na dalsi email mi nereagovala.. odvtedy nikdy viac neposielam na dobierku... 😠 😖

inffinity
1. jan 2012

Ja jsem posilala na dobirku 2x a prebrali obe. jedna mela dobre hodnoceni a druha byla neregistrovana ale ukecala me. ja jsem si email i jmeno a prijmeni dala do googlu, vyhodilo mi to par info a zdalo se mi to ok.pani to prebrala a byla i moc mila. na dobirku ale nerada posilam a jak pisu zkontroluju hodnoceni a vsechny klicove slova nahazu do googlu 😎

kika25
27. feb 2012

Ja som posielala zatial 3x na dobierku ale posledna sa mi vratila, dotycna nekomunikuje tak to bola odomna posledna dobierka ☹((

exupery
29. feb 2012

Na dobierku posielam len mamickam,ktore maju dobre hodnotenie,zatial vsetky prebrate

bibina25
29. feb 2012

Ja som poslala velakrat na dobierku a vsetky boli prebrate. Az teraz za posledny masiac sa mi 2 vratili, tak uz som s dobierkami na dobro skoncila.

slimstar
29. feb 2012

ja som poslala asi 300 zasielok, z toho nebola prevzata 1 zasielka. 🙂 aj tak som tu vec potom predala, takze akokeby sa nic nestalo 😉

s postou mam dobre skusenosti 🙂 vzdy s kupcom komunikujem, napisem mu kolko to bude stat spolu, on ked to odsuhlasi, tak mu to zaslem. potom mu napisem ze dakujem za skore prevzatie zasielky a vsetci to prevezmu hned ako to pride 🙂

luy
1. mar 2012

Posielala som na dobierku asi tak 5 krát a 3 krát neprevzali,odvtedy dám na dobierku len registrovanej s dobrým hodnotkom.

annie13
1. mar 2012

ja som darovala veci za postovne na dobierku svatosvate prisahala ze preberie a ked mi peniaze nechodili tak som jej napisala ze co sa deje odpoved nic rozmyslela som si to a prisla mi dobierka spat 3,5 balik 1,2 spat takze 4,7 do vzduchu za dobrotu na zobrotu nikdy viac