Aké máte skúsenosti s firmou Courlux?

effie81
24. máj 2010

Ahojte,
chcem sa Vas opytat ake mate skusenosti s Courlux??Respektive ako ste riesili problemy s nimi?Poslali mi balik,hned som zrusila dalsie zasielky,potvrdili mi to a teraz mi posielaju listy aby som uhradila dlh.Ze vraj mi nieco poslali a ja som to neuhradila a teraz to mam zaplatit.le oni mi nic neposlali.
Mate skusenosti ako sa ich zbavit?

mmart
24. máj 2010

Ja som si tiez od nich nieco objednala, ale zrusila som to a potom mi uz nic neposlali...
Myslim, si, ze mas pravo im nezaplatit, ked dokazes, ze si nic neobdrzala. A hlavne aj oni to musia mat evidovane a musia dokazat, ze tovar neodisiel a ak aj ano, nikto ho neprevzal.

Toto som nasla, ak ti to pomoze:
http://staznosti.sme.sk/cpas/820/Courlux-Intern...

Rusila som ich cca pred rokom a pred par dnami ma znova lamali. No ja neviem, ale ja by som to nedokazala, takto sa vnucovat ludom aj napriek tomu, ze o ich produkty nemas zaujem... 😠

gabikasz
25. máj 2010

ak nezaplatíte,posunú to vymáhacej firme,ak inak nie ,dostanú to od vás aj exekúciou.len som zvedavá ako dokážu ,že ste balíček prevzali,ved sa ani do schránky nevmestí len tak napoly zastrčený ,hocikdo ho môže vybrať

effie81
autor
25. máj 2010

Ahojte,
Mmart,dakujem za info.🙂 Vcera som im pisala mail,ze som to posielanie po prvej zasielke zastavila a ani mi uz nic neposlali,iba teraz tu exekuciu.Dnes rano mi napisali,aby som to cele brala ako bezpredmetne,ze vsetko voci mne pozastavili.Takze keby som zaplatila,tak by som to mala v ...
Tak som zvedava ako to bude pokracovat...

kostricka25
30. aug 2010

ahojte mozem sa spytat, co je to za spolocnost? mne dosla zasielka domov aj ked som si nic neobjednaval, viete co ponuka ta firma? dik 😕

effie81
autor
6. sep 2010

@kostricka25 Ahoj,a co ti prislo?Oni maju viac druhov vyrobkov.

maxo123
19. júl 2012

Ja som nic neobjedna ale prislo mi to len tak mi to hodili cez plot volal som im písal a nič zase to ty kokoti poslali.

sanlubo
11. sep 2012

Ahojte........ ja chcem len vediet,aku maju adresu,lebo som sa to nedozvedel ...vie to volakto?????nech im mozem ist nakopat zadok.,aspon jednemu.!!!!!.
su to onovodobi uzernici a ma nasrali!!!!!

lilinka59
12. sep 2012

Ja som im dnes odpísala nasledovné:

Meno, priezvisko, adresa, PSČ

COURLUX INTERNATIONAL SA
P.O.BOX 7
010 15 Žilina

Vec: Odpoveď na Váš list zo dňa xxx.

Dňa 12.09.2012 mi bol doručený Váš list zo dňa 05.09.2012 s priloženým poštovým poukazom na účet na sumu 16,05 € s dátumom splatnosti xxx a variabilným symbolom xxx.
K uvedenému Vám oznamujem nasledovné:
V mesiaci xxx mi Vaša pracovníčka telefonicky ponúkla jeden pár pánskych ponožiek za dohodnutú cenu 1,00 €/ 1 pár, s čím som súhlasila. O niekoľko dní mi bol Slovenskou poštou na moju adresu doručený balíček, ktorý obsahoval jeden pár pánskych ponožiek a daňový doklad na sumu 1,00 € s priloženým poštovým poukazom na účet na sumu tiež 1,00 €, ktorú som aj obratom zaplatila Slovenskej pošte dňa 28.05.2012, podacie číslo xxx, variabilný symbol xxx (fotokópiu prikladám v prílohe). Týmto som považovala celú vec za vybavenú.
Váš dnešný list zo dňa xxx ma nepríjemne prekvapil a hneď som telefonicky volala na Vami v liste uvedené číslo telefónu 041 281 21 25, kde mi na moje ďalšie nemilé prekvapenie Vaša pracovníčka tvrdila, že sa jedná o ďalšiu Vami dodanú zásielku pánskych ponožiek, za ktorú by som mala zaplatiť.
Keďže som do dnešného dňa žiadnu inú zásielku pánskych ponožiek, okrem tých z mája 2012 za 1,00 €/ 1 pár nedostala, odmietam zaplatiť uvedenú sumu 16,05 € so splatnosťou xxx a žiadam Vás, aby ma s okamžitou platnosťou už viacej nikto, resp. žiadna osoba z Vašej firmy nekontaktovala a ani mi neposielala žiadne ponuky ani poštové zásielky.
Pýtala som sa dnes môjho právneho zástupcu na jeho názor a ten mi odpovedal, citujem:
„Jedná sa zrejme o podozrenie z podvodu a podľa ustanovenia § 221 Trestného zákona, kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu, alebo využije niečí omyl a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spôsobí ním väčšiu škodu. Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak: a) ak spôsobí ním značnú škodu, b) z osobitného motívu, alebo c) závažnejším spôsobom konania. Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak a) spôsobí škodu veľkého rozsahu, b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo c) za krízovej situácie. Objektom trestného činu je cudzí majetok, bez ohľadu na druh a formu vlastníctva. Majetkom sú nielen veci, ale aj pohľadávky a iné majetkové práva. Škodou na cudzom majetku je ujma majetkovej povahy. Ide nielen o zmenšenie majetku, ale aj o ušlý zisk. Obsahom škody môže byť peňažná suma, nejaká vec, ale aj konanie alebo opomenutie, ktoré má určitú majetkovú hodnotu. Podvodné konanie, teda, uvedenie do omylu alebo využitie omylu, môže smerovať nielen voči poškodenému, ale aj voči inej osobe. Omyl je rozpor medzi predstavou a skutočnosťou. Omyl sa môže týkať aj skutočnosti, ktorá ešte len nastane, páchateľ však musí o omyle iného vedieť už v čase, keď dochádza k jeho obohateniu. Uvedením do omylu je konanie, ktorým páchateľ predstiera okolnosti, ktoré nie sú v súlade so skutočným stavom veci. Môže ísť o konanie, opomenutie aj konkludentné konanie. Uvedenie do omylu môže byť ľsťou, ale môže ísť aj o nepravdivú informáciu. Ide o úmyselný trestný čin. Čin je dokonaný obohatením páchateľa alebo iného“.
Dávajúc Vám uvedené na vedomie ostávam s pozdravom.
V Bratislave, dňa xxx Podpis
Prílohy:
1x fotokópia podací lístok poštového poukazu na účet, podacie číslo xxx

macocha
17. sep 2012

@sanlubo
Ja som sa odhlásila cez internet, stránku si už nepamätám, bolo to asi pred rokom. Ale oni ju napísali v zásielke. odpoveď mi došla z tejto adresy: sk@courlux.com
Akceptovali okamžite moje zrušenie, viac zásielok neprišlo.
Ale teda prv, než som požiadala o zrušenie, nastavila som si na tej ich web-stránke tú najnižšiu periodicitu zasielania, aká sa dala.

lienkapb
19. nov 2012

Ja od nich odoberam strojcek, omegu, ponozky, bizuteriu a ta je velmi pekna. Nemala som s nimi nikdy ziadny problem. Raz mi neprisiel balicek, zavolala som im a vsetko bolo ok. Nakoniec som zistila, ze na poste urobili chybu a balik vratili spat. Ked som si chcela urobit prestavku v omege, jednoducho mi to zastavili a nic mi neprislo, neskor som si ich dala opat posielat. Vzdy si ich vypocujem, ked mi zavolaju.
Takze vobec nechapem co vsetci nadavate. Ja som s nimi spokojna. A to ze ludia u nas nevedia pocuvat, ked im niekto zavola a neskor citat, ked im pride list, to uz o niecom svedci. Mali by ste sa nad sebou zamysliet a nie si vybijat zlost na inych.

katarinka2010
20. jan 2013

@lilinka59 Ako si dopadla..ozvali sa ti ešte po tomto liste?

robo3578
8. feb 2013

Dnes my od nich prišly domou ponožky, ale ruším odosielanie zásielok cez internet, som zvedavý či odpíšu.
Má ešte niekto skúsenosť so zrušením cez internet?

oskarxx
14. mar 2013

Mne osobne volala pani z tej firmy ktora mi ponukla vzorkovy jeden par za 1€ s cim som suhlasil, do dnesneho dna mi neprisla zasielka, alebo teda pokial aj prisla tak som ju nevyzdvihol na poste co znamena ze vedeli ze sa im to vratilo no opatovne to neposlali spat s tym ze mozno sa nieco stalo a nemohla mi byt dorucena zasielka. Nato asi tato spolocnost peniaze nema, no na posielanie dalsich upomienok ze mam voci nim 1€ dlh asi maju. Nad poukazkou kde bolo k uhrade 1€ som sa len z chuti zasmial. Ale aj tak som si povedal ze pokial som od nich nic nedostal nebudem teda ani nic platit...ved kto by chcel platit (aj ked iba 1€) za nieco co nema. Teraz mi vsak uz poslali cez vymahaciu spolocnost fakturu na 15,50€ co je neuveritelne. Pravnika na nich poslem a nie €. Jedna banda uzernikov tieto "cez telefon predavajuce" spolocnosti.

pexinka
16. mar 2013

Ja som mala od nich žiletky a tiež mi prišiel takýto list, že mám uhradiť istú sumu, inak to bude postúpené exekútorovi, hneď som im volala na dané číslo a vysvetlila im, že mi nič neprišlo a za nič som im neni dlžná, tak to uzavreli s tým, že to je nejaká chyba a viac ma nekontaktovali. Táto spoločnosť je už známa tým, že takto vymáha od ľudí peniaze... 😠

ahojkyyy
15. jún 2013

Ahojte. Aj mne volali z tej firmi a my povedali že my pišlu zadarmo balik s kozmetikou .. ://

zienka_domaca123
1. júl 2013

taak priatelia a znamy ... pokial sa chcete vyhnut problemom tak ruky prec od teto firmy, umysel je dobry aj tovar .... ale marketingova manazerka a sefka toho ich servisu to je jedna sprosta zena absolutne netolerantna, sa cudujem tim babenkam ze tam este robia. ak mate guraz a idete do toho tak si dajte vsetko potvrdit emailom alebo listom inak to nemusi dobre dopadnut, a pravnici heh skoda vyhodenych penazi nic nezmozu ledaze by sa viaceri spojili

rgarajova
4. júl 2013

Ja mám s touto firmou zatiaľ len dobré skúsenosti, chodí mi už od nich asi 2 - 3 roky spodné pánske prádlo, pánske ponožky a žiletky... intervaly dodávok si mením podľa potreby a s kvalitou som tiež spokojná. Zatiaľ som sa s nimi kontaktovala len cez internet, a bolo všetko ok.

c77
23. júl 2013

Dobrý deň, môj príbeh: V slabej chvíľke som sa dal telefonicky nahovoriť na holiaci strojček. Akurát som si chcel kúpiť nové žiletky, tak tento telefonát mi prišiel vhod. Po naliehaní operátora, že sú to kvalitné švajčiarske žiletky som súhlasil so zaslaním vzorky v hodnote 3,90 €. Po čase prišli žiletky, tak som ich vyskúšal... katastrofa úplný brak dovezený niekde z Číny. Tak som chytil žiletky a zahodil som ich spolu so všetkými papierami.. ..a ostalo ticho.. od vtedy som nedostal nič ani žiadnu upomienku od firmy Courlux. Tak som si myslel že je všetko ok.. že to berú ako podporu predaja. Až včera som zistil že pravda je niekde inde. Prišiel mi list z firmy na vymáhanie pohľadávok (Intrum Justitia Slovakia s.r.o.), na okamžitú úhradu dlhu vo výške 18,40 €.. ( 3,90 poštovné a balné, 4,50 poplatok za upomienky, a 10,00 € poplatok za vymáhanie) Volal som do Courluxu tam mi povedali že mi poslali 4 upomienky (žiadne som nedostal!!!!) takže dali moju dlžobu vymáhačskej firme. A že keď im uhradím (Courluxu) 8,40 a zavolam do Intrum Justítie že som im to uhradil tak bude všetko v poriadku. Nebolo!! V súčasnosti sa to rieši medzi firmou Courlux a Intrum Justicia či musim zaplatiť ešte aj tých 10 € za vymáhanie.. O tom ako to pokračuje Vás budem informovať hneď ak budem vedieť niečo nové.. Nepíšem tu preto aby som očiernil nejakú firmu... píšem sem len svoju skúsenosť s touto firmou.. A chcem aby ste vedeli ako to funguje.. I keď pravdupovediac človek si vyhľadá tieto stránky až keď mu príde výzva na okamžitú úhradu dlhu...

@effie81
Dobry den,

dovolte aby sme reagovali na Vas prispevok. Pokial ste si zastavili odber na zakaznickej linke telefonicky alebo e-mailom, odber bol ukonceny. Mohlo sa stat, ze predtym ako ste si zastavili odber, Vam bol vyexpedovany balik. To uz operator, ktory riesi ukoncenie zasielania neovplyvni. Ak Vam chodia na adresu upozornenia o neuhradeni zasielky, poprosime o kontaktovanie zakaznickej linky 041 281 21 25. Na tejto linke su operatori od 7:30-18:00 hod. kazdy pracovny den. V pripade pisomnej komunikacie mame e-mail : sk@courlux.com.

S pozdravom a prianim pekneho dna,

Zakaznicky servis v SR

aperit1
16. mar 2015

@effie81
Ja mám s nimi otrasnu skusenosť, najprv posielaju vzorky zadarmo, a potom poslú fakturu na uhradu a aj ked som s nimi ukončila akekoľvek odoberanie zasielok - proste som ukončila všetku spoluprácu, - dokonca mi ukončenie potvrdili e-mailom, poslali mi výzvu na uhradu cca 2-násobnej sumy cez vymáhačsku firmu. Su to hajzli. okrem toho e-mail je už k nim nedoručiteľný.

aperit1
18. mar 2015

Neviem posúdiť kvalitu výrobkov a produktov ktoré ponúkajú, ale "marketingové ťahy" majú premyslené. získavajú peniaze podľa mňa akýmkoľvek spôsobom - teda aj nesprávnym. Mne sa javia ako "smejdi". Už od nich nikomu z rodiny nedovolim nič objednať.

fesaknadruhu
23. mar 2015

Osobne si myslim ze za 1 euro su to docela prijemne ponozky minuly tyzden mi prislie akurat balicek 😎 nasledne som cez ich stranku odhlasil odber dosiel potvrdzovaci email ze som odhlaseny. Ja som osobne spokojny s ich systemom. Uz som aj minule takto spravil a za rok a pol co som to odhlasil sa mi neozvali az teraz cca pred mesiacom a som rad 🙂 .A ten co si nevie precitat par riadkov ked im to pride si podla mna nezasluzi OP.

otokkrk
26. mar 2015

Tiež sa dal nahovoriť. Ak mi dôjdu tie papiere a zavolám im prestanú mi určite posielať tovar a vymáhať peniaze?

aperit1
26. mar 2015

@fesaknadruhu
no ked myslíš?!

fesaknadruhu
27. mar 2015

@otokkrk ano da sa odhlasit aj zavolanim ale ak si nenahravas hovor tak by som odporucil komunikaciu emailom, postou alebo odhlasenie na ich stranke, aby si mal nejaky dokaz o vypovedany zmluvy keby sa nedajboze nieco stalo, a ak budu nadalej nieco posielat nemusis im to zaplatit a keby zacali vymahat peniaze treba im zavolat ze ak neukoncia vymahanie das to na presetrenie policii a je to vybavene 🙂 !!! Ale tu prvu uz musis zaplatit !!!

otokkrk
27. mar 2015

Avšak na maily neodpovedajú

aperit1
30. mar 2015

presne tak, na e-maliy neodpovedajú ani nijako nereaguju. Robia si svoj biznis a o "záujem- nezáujem" ľudí o ich tovar sa nestarajú - posielajú a posielajú. Najlepšie je nikdy sa nedať nalákať na prvú ponuku zadarmo, lebo potom s ich človek nezbaví.

otokkrk
30. mar 2015

@fesaknadruhu Keď si sa prihlasoval dal si im svoj email? Ja som svoj email nedal a keď som napísal neodpovedali. Keď sa budem chcieť odhlásiť radšej zadať email alebo zákaznícke číslo?

aperit1
31. mar 2015

ja som pisala e-mailom a v nom som uviedla zakaznicke číslo.

peli123
18. júl 2015

dnes mi volali z tej firmy, a hned to chcem aj zrušit nemam s tým vela skuseností a tak vás chcem poprosit o radu, mate na nich nejaký aktuálny kontakt mobil alebo mail? ☹