Aké máte mesačné náklady na mačku?

25. apr 2023

Aké máte mesačné náklady na mačku? Zaobstarať si jednu alebo dve, ak budem v práci, aby jej nebolo prípadne smutno.

mima1608
25. apr 2023

Okolo 150 eur - ale máme 4 a kupujeme len prémiové krmivá

syslik81
25. apr 2023

kupis piesok na curanie, jedlo moja ma kapsicku na den plus stale nasypane granule .. tym ze chodi von raz za 3 mesiace pipeta aby dao nedotrepala-nieje nic horsie ako macacie blchy ... tym naklady koncia -ak nedavas ockovat to je ale raz rocne a nie mesacne ... zakladna vybava -zachod ,skrabatka , hracky ,zatarasy na okno ... ta moja svina rozskriabala nabytok -takze aj tam su naklady -ale mne to nevadi nieje to tak zle a nieosm ani materialista ... 2 maky znasob akurat piesok a zradlo

danielinaa
25. apr 2023

Moja ma vysla za necely rok co ju mam, 900 eur. Ale to je s ockovaniami, cipom, pasom, hrackami, skrabadlom, kastraciou, nielen papkanie. Konzervy kapsicky su najlacnejsie na zoohit, plus manzel vozi z nemecka, tam su velmi lacne. Velka konzerva, 400 g, 0.60 centov, a vonia uplne inak ako od nas, mne tie nase smrdia, ani ich nechcela zrat, u nas jej ani nekupujem, len cez ten internet. A na cikanie kakanie kupujeme strk v stavebninach 0,2, co sa pouziva pod zamocku dlazbu, velke vedro 30 litrove nas vyjde na 0,50 centov. Podstielky su predrazene a nasa je spokojná. A mne nevadi to casto cistit. Vyberam aj hovienka aj ocikane hned, nech ma stale cisto. Potom to ani nesmrdi.

stellarstar
25. apr 2023

My sme mali 2 mačky, kupovala som na čúranie ten piesok 10 l za 3,50 l a stačila mi na mesiac. Potom suché žrádlo 2 kg za 1,99 e ten som kupovala 2 x za mesiac niekedy len raz a kapsičky každý týždeň 12 ks za 2,99 e.
Prvá zomrela pred rokom a druha teraz nedávno obe mali 20r

danielinaa
25. apr 2023

@stellarstar to mi je luto. Mam moju len necely rok a velmi sa bojim ked to príde. Prerevala som 2 dni, ked bola zoslabnuta po kastracii a bolo mi luto, ze trpi, neviem si ani predstavit, co bude, az mi umrie.

caroline_
25. apr 2023

Mne sa zdá ze cca mozno 20 eur na mesiac ak sa to rozrata. Teraz ich mam 8,takže ťažko mi to vypočítať na jednu, ale piesok sme ešte dávno objednávali z kato 10 ks a to mala na rok, granule veľké balenie cca 70 eur, to mala asi na dva mesiace, neviem. A prvú mačku som mala iba jednu 5 rokov bola sama, netvarila sa ze jej to vadi, vacsinu dna aj tak prespi. Keby mas nejaké otázky kľudne sa pytaj

krisstinkaa
25. apr 2023

Piesok zverlit cca 6 eur, kapsicky na mesiac 15 eur ,kilo granúl okolo 5 eur ,tie jej vydržia aj dlhšie ako mesiac,párkrat ročne odcervenie,raz ročne očkovanie a pipeta do kožucha na pol roka cca 13 eur,mačka mesačne nevyjde až tak veľa,skôr pri zadováženi to ide do peňazí, sterilizácia,kúpa skrabadla,misiek,pelech,hračky

sense
25. apr 2023

Nikdy som to neratala, mame 2. Ale tento mesiac boki bakkady vyssie jedna mala problem s okom na zaciatku mesiaca, druha vcera zvracala krv takze sa to nazbieralo. Inak narocnejsie boli len prvotne naklady vratane sterilizacie

annm81
25. apr 2023

Nás vychádza krmivo+podstieľka pre dve mačky okolo 50 mesačne. Ale kupujeme im normálne kvalitné krmivo, nie supermarketový odpad.

levandula7
25. apr 2023

ja mám jednu čiči a vyjde ma na cca 40-50€ mesačne. kupujem kvalitné silikátové stelivo, ktoré nezapácha a superprémiové krmivo Applaws, granulky a kapsičky. občas nejakú hračku, raz do roka veterina, plus má samozrejme dve škriabadlá, dva pelechy, fontánu, koulodráhu, mištičku na pestovanie trávy :D takže zo začiatku sú tie náklady o niečo vyššie.

zorkahorka
25. apr 2023

Mala som macku, ktorá jedla menej ako teraz kocur. Byvame na dedine, takze sa vie prestravovat vsade naokolo. Jedlo ma vyjde mesacne cca 10 eur, davam len rano a vecer, kupujem konzervy

snazilka_bio_mamka
26. apr 2023

ja mamv byte 2 ks 😀 podstielka mesacne okolo 30 -40 eur (kupujem Benek ze eshop) a 45 eur 120ks felix kapsiciek, ano viem, nezdrave ale maju uz skoro 10 rokov a nikdy nemali problemy. Granulky cca 15 eur mesacne. takze nieco okolo 120 ale ja im vzdy kupim aj mäsko kuracie, vnutornosti, pamlsky, vitaminy...

httpsusanne
26. apr 2023

Neviem presne koľko nás stoja mačky, ja len chcem povedať, že je (skoro) vždy lepšie 2.

lucia147852
26. apr 2023

Okolo 80€, mám 2, je to omnoho lepšie ako keď sme mali 1. Granule kupujem Applaws, konzervy objednávam zo zoohitu veľke baliky (okolo 100ks) často majú nejaku fajn akciu. Plus 2x kupujem veľké balenie podstielky do wc.