Aké domáce práce ste niekedy robili a už nerobíte?

balu90
23. aug 2023

Malý prieskum, možno inspiracia 🙂... co ste niekedy robili a už nerobite v domácnosti? Nemyslim tým, že to robí za vas niekto iny, skôr tipy ako si zredukovat čas straveny pri domacich pracach. Napríklad niekedy som skladala spodne prádlo, teraz ho už len hodím do komody a tadaaa par minút zivota usetrenych :D alebo investicia do robotickeho vysavaca - magic! 🙂 podelte sa so svojimi zlepsovakmi.

viestta
23. aug 2023

@balu90 a potom ich stratíš kým po hľadáš to co ti akurát treba. Poriadok šetrí čas, nie chaos.

patka06
23. aug 2023

Žehličku som nevidela už asi rok 😂

viestta
23. aug 2023

@balu90 u mňa má každá vec svoje miesto, alebo aspoň ja všetko dávam na jeho miesto. Šetrí mi to čas strávený pátraním po tom, kde sa co akurát nachádza. A nie, nie som Monk.

viestta
23. aug 2023

@patka06 na mojej pred časom narástla pavučina 😁

balu90
autor
23. aug 2023

@viestta s týmto suhlasim úplne, len sa to tazsie uvadza do praxe v spolocnej domácnosti s mužom a malymi detmi 🙂

januska12323
23. aug 2023

Ja som naopak začala ukladať spodné prádlo, pár minút raz za týždeň alebo pár minút denne hľadať? Ja inak neupratujem každú sobotu ale podľa potreby, varím ideálne na 2 dni (nie sme fajnoví), v skrini mám veci uložené aby sa čo najmenej pokrčili, to je asi všetko čo mi teraz napadlo.

doriiis
23. aug 2023

Nezehlim od roku 2010.

scila
23. aug 2023

@balu90 nežehlím a nerobím mužovi teplé večere. Už dosť dlho. Neni na to čas.

syslik81
23. aug 2023

nezehlim,riad umyva umyvacka,, pradlo susi susicka..neumyvam okna z vonku kedze zijem v uk a nemma sa k nim ako dostat 😀

mamutka
23. aug 2023

@balu90 presne. Mám doma troch chlapov. Ja keď upratujem a triedim, zaberie to čas ale viem kde to nájdem. Môj muž je skvelý, napriek tomu, že práve chrápe na balkóne, on rad všetko uprace…. Prídem z roboty, všetko krásne a mne sa tlači slza do oka, že zase len suchol jednu kopu tam, druhu onam, upratal moje ponožky k synovým, jeho spodare k svojim, že opral bielu utierku s tmavými cyklo handrami a že povešal prádlo…. Lebo to znamená, že bude ako krave z huby 😂 ja vesiam prádlo dva krát tak dlho, trička na ramienka a nežehlím dokopy nič, no keď povesi on…. Takže áno, v rodine to ide ťažko udržať. No som vďačná, že toho toľko robí, radšej sa zmieril s chaosom ako robiť všetko sama.
Ja šetrím čas rovnako ako ty, roboticky vysávač, ten mi veľmi zľahčil život.
No a žehlenie, ako hovorím, osr..l pes 😁 radšej idem na bike.
Umývadlo som schopná umývať kým si čistim zuby, vaňu len sprchacom, kým sa osprchujem, hned mám pocit že som si ušetrila robotu 😁 ešte by som potrebovala vymyslieť ako mať kvety vždy tip top a poliate a pohnojene, prach okolo a na nich utrety, lebo sa mi nejak vymkli spod kontroly

elia9
23. aug 2023

Nezehlim

mimi3008
23. aug 2023

Umyvacka, roboticky vysavac, miesto zehlenia a vesania pradla susicka

basulaak
23. aug 2023

@balu90 zehlenie nerobim a uz ani nebudem. Odpoved susicka. A kupila som si mop s rozprasovacom. Tsaaa! Dlazky v 2poschodovom dome umyte kazdy den. Take je to rychle. A milujem tu cinnost odvtedy. 😁kazde podlazie mi zaberie asi 10 min max. A sme v cistom. 🤪

hankab
24. aug 2023

@balu90 nasla som si chlapa, ktory je schopny urobit vsetky domace prace 🤣
Pri upratovani ja obriadim kupelne, on povysava a utrie prach, ja vymopujem. Da prat aj ked nie som doma, sice je pradlo dozute ako keby po nom dupali slony, ale je ciste. Prevlecie periny, nakupi, obcas aj uvari. Nemenila by som, zblaznila by som sa keby som mala vsetko robit sama vo velkom dome.
Ale inak nezehlim, max prilezitostne ked potrebujem koselove saty a su dokrcene. Mame mycku. Okna umyvam prilezitostne a planujeme kupit roboticky vysavac.

andrejka1974
24. aug 2023

Nezehlim už roky,varím vždy na viacej dní ,okná umývam až keď treba a upratujem keď je to nutne

luckajozko21
24. aug 2023

Na miesto zehlicky mam iba cestovny naparovac (aby som si na rychlo vedela prebehnut saty), v mrazaku mam nachystane veci na varenie (kuracie si po kupeni hned nakrajam na rezance, zeleninu na kocky a podobne). A potom klasika - robo vysavac, umyvacka, pracka+susicka, parny mop. Este keby nieco za mna kvalitne poumyva velke okna na celom dome, tak by som bola happy :D

louise
24. aug 2023

nežehlím

sono2
24. aug 2023

Ja robím stále všetko, ako som robila...

thoughtfulweirdo
24. aug 2023

@viestta Ja mám síce nohavičky poskladané na kôpku, lebo mám malý šuflík a šetrím miestom 🤣 ale nikdy nehľadám žiadne konkrétne. Vezmem, ktoré prvé vidím a idem 😄

portret7
24. aug 2023

@balu90 nežehlím, školské obedy + obedy v praci - tzn iba rýchla vecera, do obchodu iba 1x do tyzdna.

evaachesa
24. aug 2023

Ja sa najviac teším z toho že nemusím vešať a skladať prádlo. Z práčky ide rovno do sušičky a potom skladám buď ja alebo manžel. Tym pádom žehlím ozaj len minimálne a raz za čas veci čo nedávam do sušičky.
Samozrejme umývam menej riadov kvôli umývačke. Máme síce robotický vysávač, no odkedy máme dieťa, tak vydávame radšej s bezdrôtovým, tyčovým vysávačom. Je to raz dva. 🙂

dkethe
24. aug 2023

Pocas strednej mi babka dovolila ist v piatok na zurku, a naoplatku v sobotu som jej vygruntovala byt (2i). To by bolo vpohode, keby v obyvacke nemala 7 polic s kktinami (sady poharove, vazicky) a kazdu jednu som kazdu sobotu musela utriet --> nemam ziadne police a dzady 😝

harrisson
24. aug 2023

@dkethe to musíš mat nudný s smutný byt :(

sense
24. aug 2023

Nemám žiadne tipy.... Ale prerozdelenie úloh v domácnosti šetrí náramne čas... 😉 Ale dobre mame umývačku aj sušičku ale do sušičky dávam prádlo len na 5min potom vyvesim a inak komplet sušiť nechám len v zime. Robotický vysávač sme kedysi mali a aj tak sme vydávali. Ale tak tých 120m štvorcovych zas netrvá tak dlho povysavat. A varíme jednoduché jedla alebo minutkx

mimikarol
24. aug 2023

Nezehlim (len sem tam keď nieco treba) a čo som fakt rada že nemusím vešať prádlo, len ho poskladam suché zo sušičky. To som veľmi rada že som sa toho zbavila. Iné asi zostalo po starom. Umývačku mám už roky, robotický vysávač nemám rada, to radšej povysávam

sense
24. aug 2023

@harrisson prečo by musel, byt smutný.... My máme tiež minimum rarohov na po políčkach a komodach a prach je poutierany za chvíľu tiež som to neznášala doma vitríny a poličky a milión sosiek a somariny na tom

dkethe
24. aug 2023

@harrisson mam minimalisticky byt, a vesely bohaty zivot 😊

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
24. aug 2023

Nezehlim, ale to som v podstate nikdy nerobila. A kupila som parny cistic, vycistim tym vsetko a rychlo.

viestta
24. aug 2023

@harrisson ani ja nemam na polickach "oltariky" zo zbytocnosti. A nemam ani nudny ani smutny byt