Aké auto kúpiť?

13. feb 2023

Ahojte, nedávno som spravila vodičák a rozmýšľam, aké auto si kúpiť. Bola by som rada, keby ste mi trochu poradili. Začnem tým, že deti nemám, ani partnera. Určite by som chcela manuál, bez debaty. Ojazdené za cca 8000€. Celkom sa mi páči značka Hyundai, mala som ho aj v autoškole, ale môžu byť aj iné značky samozrejme. Je okay dať 8000 za prvé auto? Za koľko ste kupovali vy?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mike_bassett
13. feb 2023

Odporučil by som Kia Ceed 2 generácia, benzínový motor. Väčšina je stále v záruke, príjemné a bezproblémové auto.

lenka.25
13. feb 2023

Neporadím ti značku, každému vyhovuje niečo iné,ale Hyundai čo sa týka pomer cena/kvalita , nie je zlá voľba , len ja by som prehodnotila ten manuál a moje auto musí mať určite automatickú klímu .
8000 € určite nie je veľa za prvé auto , pokial ti to financie dovolujú, tak nie je o čom

lenuska9999
13. feb 2023

Podľa mňa 8000 za auto nie je veľa. Co chceš kúpiť za 2000 nejakú shit ? Radšej daj tých 8 , ak ti to dovoľuje finančná situácia. A ohľadom áut ti asi neporadím, lebo ja jazdím na dosť veľkých autách, to asi nechceš. Inak ja by som zvazila automatickú prevodovku, po meste je to určite pohodlnejšie. A pozeraj aj na bezpečnosť auta

danielinaa
13. feb 2023

Len si daj sakra bacha a nekupuj ho sama, ale s niekym, kto sa autám rozumie. Aby si nekúpila rachotinu do ktorej budeš furt vrazat. Ľudia sú zlí a snažia sa aj rachotinu do srotu predať za plnú sumu.

sebik1
13. feb 2023

my riešime podobnú situáciu, len s tým , že nie pre mňa ale pre syna, ktorý pred 1/2 rokom spravil vodičák, máme troska menší rozpočet 6000 a vyberáme medzi audi A1, VW golf 6, VW beetle, Minicooper, tiež manuál prevodovku, ak by sme mali vyšší rozpočet išli by sme určite do 4x4, klíma a vyhrievané sedadlá sú u nás podmienka, potom zavisí od počtu najazdených kilometrov a možno zvážiť aj nejaký hybrid, keď je vyšší rozpočet, , určite je nutné vziať niekoho kto sa tomu rozumiem. Ja som oslovila aj jedného pána, ktorý vozí autá z EÚ sú na neho dobre recenzie, zatiaľ čakame na ponuku, ak by bol záujem posuniem kontakt, možno aj Vám pomôže. Držím palce s výberom

macikovaiveta
13. feb 2023

Opel z AAA

evkamotka
13. feb 2023

Poradim ti take, ktoreho znacka ma autorizovany servis v tvojom meste. Je to velmi praktické

mimikarol
13. feb 2023

Ja by som si vybrala niečo menšie, s parkovacou kamerou a senzormi. Určite lepšie kúpiť za 8000 niečo lepšie ako dačo za 2 - 3 tisíc a vraziť ešte do údržby xy €

katica06
13. feb 2023

Mojím prvým autom bol VWGolf, kúpil mi ho dedo za 5tis SK, vek 20+ mala som ho týžden, potom vrátane do AAA. Ďakujem nikdy viac.
Prvé také vlastné bola Felicia combi za 500€, od kamoša, aby deti, sedačky, kočíku, veci všetko sa zmestilo. Slúžilo nám ešte veľa rokov, až kým sme kúpili ďalšie auto. Prednedávnom som ho ešte zahliadla v premávke.
A odporúčam nejakého Japonca napr Kia Ceed.

elizita
13. feb 2023

Nezameriavaj sa výhradne na značku ale na čo natrafis. Radšej menšie, s lepšou výbavou a s menej kilometrami,nech nemusíš do toho po pol roku vrazat. Nekupuj auto čo chodilo na služobku,zamestnanci naň nehľadia ako s ním jazdia. Nevylucuj ani automat, možno natrafis na fajn kus práve s automatom. Ideál kúpiť auto po dôchodcoch alebo takých ako my,čo máme síce firemné autá,ale nechodia na služobky a sú to v podstate naše autá.menime auto každych 5-6 rokov.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zorkahorka
13. feb 2023

Moje prve auto bola fabia. Laska jak lusk. Servis a nahradne diely boli lacnejsie. Sice bez klimy, ale na rozjazdenue bolo super. Nedavno som ju predala stale v dobrom technickom stave novej majitelke - tiez na rozjazd a kratke trasy

simonettasimonova
13. feb 2023

Ja mam volvo určite odporúčam kúpiš a ideš žiadne veľké investície ale treba ísť s niekym kto sa vyzná

kristiii
13. feb 2023

Ja som mala prvé auto Felíciu, úžasné autíčko, skoro každá oprava za dvacku 🤣 Ale tak v tej dobe to bola taká dnešná lepšia Fabia. Ale keďže máš celkom slušný rozpočet, išla by som skôr do značiek Honda, Suzuki, Toyota, Japonci sú proste machri. Manuál schvaľujem, ale určite chod pozerať s niekým kto sa vyzná. K sume sa nejdem vyjadrovať, lebo netuším, po čom teraz idú autá.

babulkomale
13. feb 2023

@katica06 co ma Kia s Japoncom? 😃

pragmaticka
13. feb 2023

Kúp si Japonca. Držia si cenu! My sme mali napr. ako druhé auto, Hondu Jazz. Kúpenú ojazdenu pred 3 rokmi sme ju teraz predali za presne tu istú cenu 7100 euro!!!! U hondy ci toyotu sa neboj ani najazdených km. Sú to nesmrteľné vozidla. Ako mladá som mala malú toyotu auris benzínak moje nové prvé auto. Najazdila som 250tis km! Len som tankovala a servisovala! S 250tis km som ju potom este krasne predala!!!

keiko33
13. feb 2023

Tak určite nič veľmi lacné, ale ani zbytočne drahé. Nájdi si taký stred. Tiež som robila vodičák na Hyundai, ten bol super. Roky som jazdila na Octavii, s tou som bola veľmi spokojná. Teraz mám Zafiru 9 rokov a veľká spokojnosť. Nešla by som do Peugeotu, v okolí čo majú sa dosť sťažujú na kazivosť. Treba si vybrať značku, ktorá nemá drahé súčiastky. Také Volvo, BNW, či Audi lacné nebudú. Veľkosť podľa toho, aký kufor potrebuješ. A samozrejme pozor na km, aby si hneď po kúpe nemenila rozvody. Ideálne auto, ktorým sa jazdilo po meste. Ja som tiež za manuál, hlavne keď máš čerstvý vodičák. A hlavne nekupuj auto sama. Ak nemáš nikoho blízkeho, popýtaj sa nejakého automechanika, či v servise, aby ti ho pozreli. Držím palce.

elenka.k
13. feb 2023

volkswagen golf - trebars , šla by som do nemca, ale teraz je modernizácia dobrá v technike, technológie dobrí aj od iných výrobcov.
Moje prvé auto bolo Fiat Punto 😎 to bolo dávno, ale to sme mali aj Opel Insigniu na striedačku. Teraz sme už vystriedali kopu. Volvo je bezpečné napr. ale aj drahšie. Škoda Octávia je fajn. Jasne, že top je BMW, Audi - ale tie sú rýchle a drahšie tiež. Milujem SUV , ale tie na začiatok skôr nie. Aj ten Hyundai, alebo Kia Ceed, alebo francúz Renalt Megane ale ten skôr nie. Kiu má švagrinka a nemá problém.
Určite si nekupuj staršie autá, ale za 8000, sa dá pekne vybrať.

autor
13. feb 2023

@keiko33 Keby som si mala vybrať, tak zo značiek Hyundai, VW, Škoda alebo Toyota. Budem jazdiť len kratšie vzdialenosti (hoci bývam na dedine), čiže bohužiaľ musím kúpiť benzínové. "Bohužiaľ" kvôli cúvaniu. V autoškole som mala diesel, cúvala som bez problémov, len pomocou spojky. S plynom cúvať neviem, ale tak snáď sa to naučím.
Manuál chcem určite.

Ešte jedna otázka. Kupovať z bazáru alebo od súkromnej osoby?

keiko33
13. feb 2023

Ťažko povedať. Ja mám tu Zafiru 9 rokov z AAA auto a veľká spokojnosť. Bola dovezené z Francúzska, mala aj certifikát stočenia km. Švagor kupoval s druhým švagrom z malého autobazáru, že mu poradí a nakoniec vyzeralo, že auto malo stočené km a to ho kupovali dvaja chlapi. Našťastie funguje ok. Ja by som sa popozerala možno po inzerátoch, kde auto nemá veľa najazdené, možno škodu Fabiu, čo Hyundai, ktorú mala mestská panička, či dôchodca. Tie auta niesu veľmi opotrebenie, aj keď majú vyšši rok výroby. Ja som dieselovka. V autoškole som síce jazdila na benzíne, ale doma máme len diesel, ten neje tak citlivý na preraďovanie, ale po meste asi lepší benzín. Ale ak od súkromníka, ako som hovorila nechať skontrolovať.

adam7122023
13. feb 2023

Pred návštevou autobazáru odporúčam pozrieť zoznamy vozidiel odobratých z leasingu (kvôli neschopnosti splácať) a zoznamy jazdených vozidiel u predajcov nových vozidiel - v oboch týchto zdrojoch sa obvykle vyskytujú dôkladnejšie preverované vozidlá.

ma77
13. feb 2023

@babulkomale To iste som sa chcela opytat ja že Kia a japonec to som ešte nepočula🙉

ma77
13. feb 2023

Odporučam toyotu yaris male šikovne spolahlive 😉 zaparkuješ všade cuvanie parada

elenka.k
13. feb 2023

Ešte ma teraz napadlo, Seat Ibiza alebo Leon
Ináč Kia je Južná Kórea 😉
Ja jednoznačne som za automat, ale nebudem ťa prehovarať.

elenka.k
13. feb 2023

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ake-prve-auto-2/#post-85645662
Tu je link, kde by sa ti mohli nejaké rady zíjsť 😉

elizita
13. feb 2023

@elenka.k presne tak,raz vyskúšaš a už iné nechceš 🤭

elenka.k
13. feb 2023

@elizita presne, moja reč 🤭😉

ma77
13. feb 2023

@elenka.k Kia je Slovensko Zilina 😉

elenka.k
13. feb 2023

@ma77 áno vyrába sa aj na SR ako v mnohých iných krajinách.
Tak ako aj Volkswagen sa vyrába v BA, ale hlavný výrobca je Nemec. Volvo sa bude vyrabať aj u nás, ale hl. výrobca je tuším Švédsko.