Aj vaše deti neustále zbierali a hľadali kamienky?

3. jún 2023

Aj vaše deti neustále zbierali a hľadali kamienky ? Syn to robí aj keď sme na ihrisku, na záhrade kde je kopec hračiek, pri zvieratkách tie si popozerá ale aj tak to skonči zbieraním kamienkov a hľadá potom vodu nech môže hádzať, ostatné deti sa pekne hrajú v pieskovisku s formičkami 🤷🏻‍♀️ napr. Boli sme na námesti na deň detí kde boli autá hasiči, policajti a všetky deti mali o to záujem tam ísť sadnúť pohrať sa s volantom a môj syn zbadal kamienky pod stromom a chcel byť len tam. Prišlo mi to ľúto, aj keď ho dám do pieskoviska tak len chytí do rúk piesok a sype ho na zem alebo hádže do okolia. Má 19 mesiacov. Nemôže to značiť autizmus ?

autor
3. jún 2023

ani na odrážadle sa nechce nohami odrážať po ani nie minúte mrnčí že chce ísť dole, pritom má na očicha ostatné deti ze sa vozia na tom🤷🏻‍♀️

danielkka
3. jún 2023

U nas to trva stale.. uz je druhak, kamene mame dobre ze nie po celom dome, v zahrade.. zbiera ich, niektore su naozaj pekne. Zacalo to ukladanim kamienkov do kosika kociara, tak v roku a pol .

dusankomoj
3. jún 2023

Prepáč,rozumiem,že sa o svoje dieťa zaujímaš,ale prečo pre živého Boha všetky matky všade vidia autizmus? Môj má 5r a zo škôlky vláči toľko kamienkov vo vreckách,že na konci roka mi príde faktúra za štrkový chodník.

danielkka
3. jún 2023

ked nasiel mlaku, potom, jazierko, bolo to vzdy na dlho, co tam potreboval vsetky kamene nahadzat.

3petka
3. jún 2023

Môj syn od malička zbiera pekne kamienky. Teraz má 7 rokov a stále to robí. Má izbu plnú nejakých zaujímavých kameňov. Len tŕpnem keď ide niekde do prírody na výlet že koľko toho zase donesie. Nemusí byt presne ako iné deti a ísť tam kde iný a robiť to čo iný nie je predsa ovečka. Tak ho to viac zaujíma ako čokoľvek iné.

autor
3. jún 2023

@dusankomoj pretože mám kamošky kt. majú deti v rovnakom veku a hrajú sa ako má byť len ten môj ma kamienkovy svet. proste akoby im nerozumel preto sa pýtam. Ale tak podľa odpovedí vidím že môj malý nieje sám, bola to len taka pochybnosť

zorkahorka
3. jún 2023

@autorka a tie tvoje kamosky nemaju náhodou dcery? Moji obaja synovia ficia na kamienkoch, hadzanie do vody je najvacsia zabava. Muz musel dosypavat pred domom, leno vsetko vyhadzali do potoka. A.. aj doma na skrini, na krbe, na oknach mame odlozene... 😃

calmmeadow
3. jún 2023

uplne normalne.Moji obidvaja to iste.Staci mi najst mlaku/potok/nadobu s vodou (to je jedno) a kamienky k tomu a minimalne na hodinu je o zabavu postarane 😅 Malo im staci ku stastiu 😀

autor
3. jún 2023

@zorkahorka majú aj aj 😊

autor
3. jún 2023

Super potešili ste ma a ukľudnili 😄😊

jesenzima
3. jún 2023

Zas autizmus 🙄 moja má 5 a stále zbiera kamienky, konáre, sype piesok a robí milión (pre mňa) divných a zbytočných veci .... Sú to deti, nechaj nech sa hrajú ...

bublinka1426
3. jún 2023

ANO robila to asi 2-3roky. doteraz top vlastne robi.🙈

christie11
3. jún 2023

Moja ma 3. A zbiera vsade kamene,zo zasady len biele.a ak tam nie su biele,tak tie najmensie.a nemozem ich vyhodit,pretoze su to sperky

dusankomoj
3. jún 2023

Deti sa nemajú porovnávať. Dcéra v 4r vedela kompletne čítať a písať a syn 5r zbiera kamienky 🤣 Dá sa to porovnať? Tvoj je ešte maličký,nekomplikuj si život a nehľadaj problém,tam kde nieje.

jankak055
3. jún 2023

U nas kamene a palicky. Kamene som vyuzila do kvetinacov 😆

kinka555
3. jún 2023

Kamienky, paličky, listy zo stromov, kvetinky, šišky... preslo to az ked zacali chodit do skoly.
Kup farby na kamienky a malujte ich, to bude zabava 🙂

lusyyy36
3. jún 2023

Moja dcéra ma 8 rokov a zbiera stále kamene. Podľa nej sú to poklady. A áno, je normalna inak 😃
Ale musím povedat, že niektore sú fakt krasne

autor
3. jún 2023

@kinka555 oo super napad dakujem ☺️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anna777115
3. jún 2023

To robí väčšina detí,nedávaj diagnózy bezdôvodne.Moja dcéra v Tom veku presne všetko vyzbierala.Konariky.vetvicky, kamienky, šišky,ulity zo slimákov.Plne ruky a vrecká toho mala.Ine dievčatká si niesli kabelky, bábiky a moja papeky od výmyslu sveta...😂

pallacinka29
3. jún 2023

moj bude druhak, kamienky, palicky a rozne nalezove veci su jeho… od skolky to zvlaka domov (a ja sa tesim, ze radost mu vie urobit to, co dospeli prehliadaju…)
miesto vyvodzovania sprostosti si precitaj legendarnu knizku pre deti Ohnostroj pre deduska, v ktorej sa docitas, ze “na smetisku sa daju najst same speci veci”… bolo to stale, len dnesne mnohe lenive matky x veci zvaluju na autizmu a neviem ake poruchy…

katka700
3. jún 2023

Skoro každé dieťa má kamienkove obdobie 😊

kiki68
3. jún 2023

Uplne ok, je to nejaka faza. Zaujima ho iba nieco a toho sa drzi. Nas mal tiez take fazy a kamienky boli jedna cast. Svokrovi rozobral taky plot z kamienkov 😀 to skoro nastal autizmus u svokrovej zeny ked to videla 😂😂😂 Vobec neries

marianarem
3. jún 2023

Ja mam tiez kamienkara 3.5 rocneho, a keby len kamienkara, nepohrdne ani kuskami betonu a asfaltu. Zbada niekde kus asfaltu a tvrdi ze ho potrebuje 🙂 Zo vselijakych vytlkov to vybera a chodi s tym. Tiez kusky penoveho polystyrenu potrebuje 🙂 Na dovolenke v Chorvatsku bol ako v raji - kamienkova plaz 🙂 Tam by vydrzal aj neviem kolko. Teraz ma jednu oblubenu susedku o rok mladsiu, tak sa ju minule snazil zaujat. Cim? Zbieral zo zeme kamienky a chodil jej ich ukazovat 🙂
Toto naozaj nie je priznak autizmu, kamienky su u deti caste. Ved podla mna aj preto su na mnohych detskych ihriskach okrem pieskovisk aj kamienkoviska.

svetlonos
3. jún 2023

🤣🤣🤣 mila autorka, si vtipna. Prosim ta nestresuj a uzivaj si, ze syn sa dokaze prebavit aj sam.Mojho som v 18 mesiacoch odmoietala brat na prechadzku po ceste posypanej kamenmi. On ich totiz jedol 😁
A odrazadlo v tom veku? Tym si ma pobavila, teda tvojou obavou. Našhovsme v dvoch rokoch posadili na taky ten kocar trojkolku v obchode, zapla som pas. Cele 3 sekundy tam usedel a take sceny robil ze az. Obcas si sadol na odrazacie auto asi na 5 sekund, hotovo! Na 3 narodky sme mu chceli kupit kolobezku - tak sme znova v obchode vyskusali. Postavil sa ku nej, chitil riditka a posotil do predu, pustil. On samozrejme na nu nenasadol 😂 Nakoniec sme kupili bycikel, na nom dobrovolne sedi a paci sa mu 😁 ale ze treba pri tom slapat do pedalov mu je zatial cudzie.
Inak je sikovny, hovori dvoma materskymi jazykmi, vnimavy, zboznuje puzzle, kocky, auta, je bystry, chapavy, pameť ma uzasnu.
Ani by ma nenapadlo mysliet, ze je nieco v neporiadku, pretoze nema zaujem o odrazadlo a pid zaujem. Ani keby v tom veku zbieral zie kamienky a hadzal niekde do vody. A ze hadze piesok kade tade? Ved on je este maly a nie vsetky deti su rovnake. Ku nadmu asi 1,5 ricnemu prislo 2 rocne dievcatko s jej autom na ovladanie a malemu ho pizicalo aby sa pohral. Este mu aj vydvetlovalo ako funguje. Hned na to prislo este s keksom a dalo mu ho. Ona bola tak zlata s tym ako sa delila. To nie je uplne bezne u dvojrocnych. Bol s nou vonku otec, pytala som sa ci ju doma ucia takto sa delit. Ze vobec nie cielene, dokonca nemala este surodencov. A nikto jej nic nekaze.
Este aj rozpravala super.
Sesternicin maly tiez od utleho veku jazdil na vsetkom moznom, kamoskyn 2rocny jazdi na elektrickom traktore ako profik. Ale by ma nenapadlo mysliet si, ze nas maly ma preto nejaku dg.
Netrap sa, tvoj syn je urcite v absolutnom poriadku, je sikovny. To ze sa zaobera dlhsie jednou cinnostou svedci o trpezlivosti a do rej koncentracii 😀, bud rada.

venusa85
3. jún 2023

Moja ma 6 a stale zbiera, a všade 😀 hlavne, aby sa leskli, rozne farby, ale aj velkosti 😀 a tak mame veru pekné kúsky 😂

viestta
3. jún 2023

To je nejaká norma na to ako sa deti musia hrať? Nie, že by si bola rada, že sa s niečím zabaví ale ty ho chceš naučiť hrať sa "správne". Naš vlacil paličky, mohli sme nimi aj zakúriť ale bol spokojný, viac nebolo treba riesit. A vlani bol na Šírave a úplne najsamlepsia vec bola hádzať kamienky do vody. Mal 8 rokov

selest
3. jún 2023

Obe moje deti najviac zaujimali kamienky. Jeden je autista druhy nie..

ankare
3. jún 2023

Ano, samozrejme. Najlepšie hráčky nie sú hračky. 🤷

pohodacka03
3. jún 2023

Moj ma 2 roky a v pohode si sadne aj na stred cesty a bude sa hrat s kamienkami ak tam nejake su a najde ich 🤣. Minule si na prechadzke chcel domov vziat polmetrovy kamen, ktory mal niekto pred domom 🤷‍♀️